719 Shares 2744 views

Zupa węgorza – od klasycznych po egzotyczne

Węgorz jest rybą, którą widzimy najczęściej w sklepach w formie wędzonej. Większość ludzi nawet nie myśli, że można ją ugotować inaczej, jak każda inna ryba. Więc jeśli masz szczęście, a masz to wężowe stworzenie w stanie świeżym – szybko kupuj i ugotuj co najmniej taką samą zupę z węgorzy.


Zacznijmy od prostego

To naczynie znacznie różni się od przygotowania wszystkich znanych uszu. Gotowanie zaczyna się od przetwarzania warzyw: posiekanej cebuli z czosnkiem przykuty do owsianki, pierścienie bułgarskiego pieprzu (wziąć parę) duszone są w chudej formie. Kiedy pieprz staje się miękki i cebula jest niemal przezroczysta, dodaje się 2 małe łyżeczki pasty pomidorowej, kieliszek białego wina, litr wody i pietruszkę. Jak gotować – położyć krojone ryby (pół kilograma). Zupa jest gotowana z węgorza na pół godziny, a sól i pieprz jest już na końcu. Kiedy jest gotowa, pietruszka jest wyrzucana, a w zupie rozlana porcjami posiekane zieleniny koperku.

Starożytna recepta

W zupie z węgorza ryby powinny być oczyszczone ze skóry lub starannie czyszczone przy pomocy czystego piasku rzecznego (w naszej sytuacji ekologicznej lepiej jest skorzystać z dużej soli). Z wnętrza wypatroszonego węgorza trzeba też pocierać solą. W wodzie są układane na korzeniu selera i pietruszki, kilka małych cebuli i 2 szklanki świeżych (nie lody, nie suszone, nie konserwowane!) Groch. Jak gotować, włóż węgorza węgorza duży (półtora kilo). To powinno być gotowane przez 45 minut; Przed gotowością umieścić laurowy i natką pietruszki. Jak widać, nic nie jest zbyteczne: ziemniak nie był jeszcze obecny na terenach ojczyzny, ryż był jadany tylko na Dalekim Wschodzie, bliżej Chin i Japonii. Więc przed tobą – czysto rosyjskie potrawy!

Kremowa zupa z węgorzem

Dla niego należy pocierać dużą marchewkę, a cebula (smaczniejsza z chudego) drobno posiekana. Oba są smażone razem, ale nie na patelni, ale bezpośrednio w rondlu, gdzie będzie gotowana kremowa zupa węgorza. Kiedy warzywa są prawie ugotowane, do patelni dodaje się 1/3 kilogramu pomidorów ze skórą usuniętą, pokrojoną w małe kostki. Fry – napełnij litr czystej wody. Kiedy się gotuje, połóż pół kilo ciętych ziemniaków w przyszłej kremowej zupie z węgorzem. Przepis zaleca posiekanie 300 g węgorzy, gdy bulwy są gotowane przez około pięć minut. Prawie tuż po rybach wylewa się krem o niskiej zawartości tłuszczu (półlitwa). Przed bardzo chęcią spróbowania soli, a już gotowi zjeść zupę z węgorza węgorza – bezpośrednio na patelnię, albo już rozlaną na talerze. Rezultat jest bardzo delikatny i pyszny.

Miłośnicy egzotyki

Interesującą cechą takiej zupy węgorza jest to, że harmonijnie łączy pozornie niekonwencjonalne składniki. Po pierwsze, szklankę suszonych owoców nalewa się ciepłą wodą. Choć są zmiękczane, połóż kilogram ryb na małe plastry. Trzy kawałki marchwi są pokrojone kostkami (nie trzeba się pocierać, okaże się nie tak pięknie, a smak nie będzie taki sam). Gramy 200 selera są cięte podobnie do marchewki. W pniach kruszy się łodyg pór. 2 litra przed przegotowanym bulionem jest podgrzewana, a w nim przygotowane warzywa i suszone owoce suszone.

Spróbuj! Bardzo niezwykłe i bardzo smaczne! Kiedy ryby wprowadzane do wrzenia; Jednocześnie zupa węgorza jest solona, pieprzona i przyprawiona łyżką octu winnego. Po 20 minutach dodaje się szklankę glicyny – świeżej lub mrożonej, po której gotowanie trwa jeszcze przez 2-3 minuty. W tym czasie oczyszcza się dużą gruszkę stałych odmian, rdzeń zostaje wycięty, a masa celulozowa jest drobno pokrojona i duszona przez kilka minut w masło. Kiedy egzotyczna zupa z węgorza jest w pełni gotowa, kawałki gruszki umieszcza się na płytkach, zanim będzie wylana, a na wierzchu porcji serwowana jest natka pietruszki.