416 Shares 6539 views

Iisus Hristos – narodowość. Matka i ojciec Jezusa Chrystusa

Ortodoksyjni Żydzi z Jerozolimy była nieprzejednana w swojej niechęci do nauki Chrystusa. Czy to znaczy, że Jezus nie był Żydem? Czy to etyczne, aby wątpić w Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi?


Syn Człowieczy jest często określany jako Iisus Hristos siebie. narodowość Rodzice, w sprawie zawarcia teologów, rzucą światło na Zbawiciela, przynależności do określonej grupy etnicznej.

Po Biblię, wszyscy ludzie pochodzą od Adama. Później sami ludzie podzielili się na ras, narodowości. Chrystus w życiu, ze względu na Ewangelię Apostołów, nie komentować ich narodowości.

Narodziny Chrystusa

Kraj Judei narodzin Iisus Hristos, Syna Bożego, w dawnych czasach była prowincją Rzymu. Cesarz August zarządził spis ludności. Chciał dowiedzieć się, jak wielu mieszkańców w każdym z miast Judy.

Maryja i Józef, rodzice Jezusa, żył w Nazarecie. Ale musiał wrócić do kraju swoich przodków, do Betlejem, aby wpisać swoje nazwiska na listach. Raz w Betlejem, para nie może znaleźć schronienie – tak wiele osób przyszło do spisu. Postanowili zatrzymać się na obrzeżach miasta, w jaskini, która służyła jako schronienie dla pasterzy podczas niepogody.

Nocą, Maryja urodziła syna. Niemowlę owinięte w pieluszki i położyła go do łóżka, gdzie leżał paszowego – w przedszkolu.

Pierwszy dowiedział się o narodzinach pasterzy Mesjasza. Oni pasły się stada wokół Betlejem, kiedy ukazał się im anioł. Mówił, że urodził się Zbawiciel ludzkości. Jest to radość dla wszystkich ludzi, a znak do identyfikacji dziecka jest to, że leży w żłobie.

Pasterze natychmiast udał się do Betlejem, i przyszedł po jaskini, w której widział przyszłość i Zbawiciela. Kazali Maryję i Józefa, słowa anioła. W dniu 8, para nazwali dziecko – „Bóg zbawia” Jezu, co oznacza „Zbawiciel” lub

czy Iisus Hristos był Żydem? Obywatelstwo ojca lub matki określano w tym czasie?

Gwiazda Betlejemska

Tej samej nocy, kiedy urodził się Chrystus, było jasne, niezwykła gwiazda na niebie. Mędrcy, którzy badali ruch ciał niebieskich, i poszedł za nią. Wiedzieli, że pojawienie się tej gwiazdy mówi o narodzinach Mesjasza.

Mędrcy zaczęli swoją podróż ze wschodu kraju (Babylon lub Persji). Gwiazda, poruszając się po niebie, wskazując na mądry sposób.

Tymczasem wielu ludzi, którzy przybyli do Betlejem na spis ludności, został sprzedany. A rodzice Jezusa wróciła do miasta. Powyżej miejsca, w którym dziecko jest gwiazda zatrzymana, a mędrcy poszedł do domu, aby dostarczyć prezenty dla przyszłego Mesjasza.

Przywieźli złoto jako hołd dla przyszłego króla. Kadzidło przedstawiony jako Boga (kadzidło, a następnie została wykorzystana w służbie). I mirra (olej pachnący, który przetarł martwe) jako śmiertelnika.

król Herod

Miejscowy król Herod Wielki, podporządkowane Rzymie, znał wielkiego proroctwa – najjaśniejsza gwiazda na niebie oznacza narodziny nowego króla Żydów. Wezwał mędrców, kapłanów, wróżbitów. Herod chciał wiedzieć, gdzie niemowlę Mesjasza.

Fałszywe przemówienia, przebiegły próbował dowiedzieć się o miejscu pobytu Chrystusa. W przeciwnym wypadku, aby uzyskać odpowiedź, król Herod planował zniszczyć wszystkie dzieci w okolicy. 14 000 dzieci w wieku poniżej 2 lat zginęło w Betlejem i okolicach.

Jednak starożytni historycy, w tym Iosif Flavy, nie wspominając tego krwawego zdarzenia. Być może wynika to z faktu, że liczba dzieci zabitych była znacznie niższa.

Uważa się, że po takim łajdactwo gniew Boga ukarał króla. Zmarł bolesną śmierć, zjedzone przez robaki żyje w swoim luksusowym pałacu. Po śmierci jego straszliwą moc została przeniesiona do trzech synów Heroda. Zostały one podzielone i ziemia. Obszary Perea i Galilei Heroda poszedł pod. W tym kraju około 30 lat spędził swoje życie Chrystusowi.

Herod Antypas, tetrarchą Galilei, aby zadowolić swoją żonę, Herodiady ścięty Ioanna Krestitelya. synów Heroda Wielkiego nie otrzymali królestwo. Judea była rządzona przez rzymskiego prokuratora. Posłuchał Heroda Antypasa i innych lokalnych władców.

Matka Zbawiciela

Rodzice Marii Panny były bezdzietne przez długi czas. W tym czasie był uważany za grzech, taki sojusz był znak gniewu Bożego.

Joachim i Anna mieszkali w Nazarecie. Modlili się i uważa się, że ich dziecko jest na pewno się pojawiać. Kilkadziesiąt lat później, anioł ukazał się im i ogłosił, że para wkrótce stać się rodzicami.

Według legendy, Maryja urodziła się 21 września. Szczęśliwi rodzice przysięgał, że to dziecko będzie należeć do Boga. Do 14 lat została wniesiona Maria, matka Jezusa Chrystusa, w świątyni. Już w młodym wieku, widziała aniołów. Zgodnie z legendą, archanioł Gabriel pilnowali i chronione przyszłość Virgin.

rodzice Maria zmarła w momencie, gdy Virgin musiał opuścić świątynię. Kapłani nie mogli zostawić ją w domu. Ale niech sierotę Byli przykro. Następnie kapłani zaręczona jej cieśli Józefa. On już nie jest strażnikiem Dziewicy, niż jej mąż. Maria, matka Jezusa Chrystusa, pozostała dziewicą.

Jakie było pochodzenie etniczne z Dziewicy? Jej rodzice pochodzili z Galilei. A to oznacza, że Maryja nie była Żydówką, a galileyankoy. Zgodnie z konfesjonału, należała do prawa Mojżeszowego. Jej życie w świątyni wskazuje również na edukacji w wierze Mojżesza. Więc kto był Iisus Hristos? matka narodowości, którzy mieszkali w Galilei pogan, pozostaje nieznany. W mieszanej populacji regionu było zdominowane przez Scytów. Jest możliwe, że jego pojawienie się Chrystus odziedziczył po matce.

ojciec zbawca

Teolodzy od dawna prowadzący debatę na temat tego, czy uważamy biologicznego ojca Józefa z Jezusem? On jest ojcowska postawa wobec Mary wiedziała, że był niewinny. Dlatego wieść o ciąży zaszokował cieśla Józef. Prawo Mojżeszowe surowo karane kobiet za cudzołóstwo. Józef ukamienowany swoją młodą żonę.

Modlił się i postanowił zwolnić Mary nie trzymać ją blisko niego. Lecz anioł ukazał się Józefowi, ogłaszając starożytną przepowiednię. Carpenter sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nim za bezpieczeństwo matki i dziecka.

Joseph jest Żydem według narodowości. Możemy uznać biologicznego ojca, czy Maryja była dziewicą urodzenia? Kto jest ojcem Jezusa Chrystusa?

Istnieje teoria, że rzymscy żołnierze PANTIRU stać biologicznym ojcem Mesjasza. Ponadto, istnieje możliwość, że Chrystus był aramejski pochodzenie. Założenie to wynika z faktu, że Zbawiciel nauczał w języku aramejskim. Jednakże, podczas gdy język ten rozprzestrzenia się na całym Bliskim Wschodzie.

Jerozolima Żydzi nie wątpię, że gdzieś tam jest prawdziwym ojcem Jezusa Chrystusa. Ale wszystkie wersje są zbyt niepewne, aby mogło być prawdziwe.

Wizerunek Chrystusa

Dokumentować czas, opisując wygląd Chrystusa, nazywany jest „Message Leptula”. Niniejszy raport jest rzymski senat, prokonsul napisany Leptulom Palestyna. Twierdzi on, że Chrystus był średniego wzrostu o szlachetnej twarzy i dobrej figury. Jego wyraziste niebiesko-zielone oczy. Kolor włosów dojrzałych orzech, szczotkowane rozchylone. usta i nos linia bez zarzutu. W jednym z wywiadów, że jest poważny i skromny. Uczy łagodny, przyjazny. Gniew jest straszny. Czasem płacze, ale nigdy się nie śmieje. Twarz bez zmarszczek, spokojny i silny.

Na siódmej Rady Ekumenicznej (VIII wiek) została zatwierdzona przez urzędowego obrazu Jezusa Chrystusa. Na ikony Zbawiciela należy napisać zgodnie z jego ludzkiej postaci. Po żmudnych Rada rozpoczęła pracę. To była rekonstrukcja portretu werbalnej, z którym rozpoznawalny obraz Jezusa Chrystusa został ustanowiony.

Antropolodzy twierdzą, że ikony wykorzystywane nie semicki i grecko-syryjskiej rodzaju wygląd: cienki, prosty nos i głęboko osadzone, duże oczy.

Na początku chrześcijańskiego malarstwa ikon byli w stanie dokładnie czynią indywidualne, etnicznych cechy portretu. Najwcześniejszy obraz Chrystusa został znaleziony na ikonie pochodzącym z początku VI wieku. Jest on przechowywany na Synaju, w klasztorze św Katarzyny. Twarz ikon podobnych do pojawienia się Zbawiciela kanonizowany. Wydaje się, że pierwsi chrześcijanie absented Chrystusa typu europejskiego.

Narodowość Chrystusa

Do tej pory, są ludzie, którzy twierdzą, że Jezus Chrystus – Żyda. Jednocześnie ogromna liczba prac tworzonych na pochodzenie nieżydowskiego Zbawiciela.

Na początku I wne, jak się okazało-Hebraists naukowców, Palestyna została podzielona na 3 regiony, które różniły się w swoim konfesjonale i linii etnicznych.

  1. Juda, prowadzony przez miasto Jerozolima była zamieszkana przez ortodoksyjnych Żydów. One przestrzegane prawo Mojżesza.
  2. Samaria znajdował się bliżej Morza Śródziemnego. Żydzi i Samarytanie byli wrogami od dawna. Nawet zakaz małżeństw mieszanych między nimi. W Samarze nie było więcej niż 15% całkowitej populacji żydowskiej.
  3. Galileusz był mieszanej populacji, niektóre z nich pozostają lojalni wobec judaizmu.

Niektórzy teolodzy twierdzą, że typowy Żyd, był Iisus Hristos. Narodowość nie wątpię, bo nie zaprzecza wszystkim systemu judaizmu. I po prostu nie zgadzam się z niektórymi z przepisem Prawa Mojżeszowego. Więc dlaczego tak spokojnie zareagował Chrystusa, że Żydzi w Jerozolimie, zwany mu Samarytaninem? Słowo to było obrazą dla prawdziwego Żyda.

Bóg czy człowiek?

Więc kto ma rację? Ci, którzy twierdzą, że Jezus Chrystus – Boga? Ale jakie narodowości można żądać od Boga? On jest pochodzenie etniczne. Jeśli Boga – w oparciu o wszystkie rzeczy, w tym ludzi, nie trzeba mówić o narodowości.

A jeśli Iisus Hristos – człowieka? Kto jest jego biologicznym ojcem? Dlaczego otrzymał greckie imię Jezus, co znaczy „namaszczony jeden”?

Jezus nigdy nie twierdził, że – Boga. Ale on nie jest człowiekiem w zwykłym znaczeniu tego słowa. Jego podwójny charakter było odkrycie ludzkiego ciała i boska istota wewnątrz tego ciała. W związku z tym, jako człowiek Chrystus czuł głód, ból, gniew. A jako naczynie z Bogiem – cudów pracy, wypełniając przestrzeń wokół ciebie z miłością. Chrystus powiedział, że uzdrowienie nie siebie, ale tylko za pomocą daru Bożego.

Jezus czcił i modlił się do Ojca. On poddał się całkowicie Jego woli w ostatnich latach swego życia i zachęcał ludzi do wiary w Boga w niebiosach.

Jako Syn Człowieczy został ukrzyżowany w imię ratowania ludzi. Jako Syn Boży, zmartwychwstał i jest zawarta w Trójcy Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha Świętego.

Cuda Jezusa

Około 40 cudów opisanych w Ewangeliach. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Kanie, gdzie Chrystus ze swoją matką i apostołowie zostali zaproszeni na wesele. Odwrócił się wodę w wino.

Drugi cud uczynił Jezus leczyć chorych, których choroba trwała 38 lat. Żydzi z Jerozolimy byli źli ze Zbawicielem – złamał regułę w sobotę. Tego samego dnia, sam Chrystus pracował (uzdrawiał chorych) i zmuszony do pracy innego pacjenta (sam niósł swoje łóżko).

Zbawiciel podnieść martwą dziewczynkę, Łazarza i syna wdowy. Uzdrowił opętany przez demona, zgromił burzy na Jeziorze Galilejskim. Chrystus wypełnił pięć chlebów ludzie po głoszenie – byli około pięciu tysięcy, nie licząc kobiet i dzieci. I chodził po wodzie, uzdrawiał trędowatych i dziesięć ślepi Jerycha.

Cuda Jezusa Chrystusa udowodnił swoją boską naturę. Miał władzę nad demonami, choroby, śmierci. Ale nigdy nie dokonywał cudów w ich chwale, czy do zbierania ofiar. Nawet na przesłuchania Herod Chrystus nie objawił znak jako oznaczenie jej siły. Nie próbował się bronić, i tylko poprosił o szczerej wierze.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

To było zmartwychwstanie Zbawiciela stał się podstawą nowej religii – chrześcijaństwa. Fakty o nim są prawdziwe: one wyglądał w tym czasie były nadal żywe świadków. Wszystkie odcinki nagrane są małe różnice, ale nie są ze sobą sprzeczne, jako całości.

Pusty grób Chrystusa oznacza, że organizm jest zabrane (wrogów, przyjaciół), albo Jezus zmartwychwstał.

Jeśli ciało zostało zabrane wrogów – nie waham się kpić uczniów, tym samym zatrzymując zaszczepił nową wiarę. Znajomi tak mało wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Byli rozczarowani i przygnębiony jego tragicznej śmierci.

Honorowym obywatelem rzymskim i historyk żydowski Iosif Flavy wspomina w swojej książce na temat rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa. Potwierdza on, że na trzeci dzień żyje Chrystus ukazał się swoim uczniom.

Nawet współcześni naukowcy nie przeczę, że niektórzy z wyznawców Jezusa pojawiła się po jego śmierci. Ale to wyjaśnić halucynacje lub inne zjawiska, nie kwestionując autentyczności dowodów.

Pojawienie się Chrystusa po śmierci, pusty grób, szybki rozwój nowej wiary są dowodem Jego zmartwychwstania. Nie ma jednej znany fakt, zaprzeczając informacji.

Celem Boga

Od pierwszych soborów powszechnych Kościół jednoczy ludzi i boską naturę Zbawiciela. Jest on jednym z trzech wcieleń Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Ta forma chrześcijaństwa został ustalony i ogłoszony na oficjalnej wersji Sobór Nicejski (325), w Konstantynopolu (381), w Efezie (w 431) i Chalcedoński (w roku 451).

Jednak spór o Zbawicielu nie powstrzymało. Niektórzy chrześcijanie twierdzili, że Jezus Chrystus – Boga. Inni mówili, że był jedynym Synem Boga i całkowicie podporządkowana jego woli. Podstawowa idea trójcy Boga jest często porównywana z pogaństwa. Dlatego też debata na temat natury Chrystusa, a także o jego obywatelstwo, nie przestają tego dnia.

Krzyż Chrystusa jest symbolem męczeństwa w imię odkupienia grzechów ludzi. Czy jest sens dyskusji o narodowości Zbawiciela, czy wiara w niego jest w stanie zjednoczyć różne grupy etniczne? Wszyscy ludzie na naszej planecie – dzieci Boga. Ludzka natura Chrystusa jest powyżej narodowych cech i klasyfikacji.