104 Shares 1695 views

Mądre słowa od czasów starożytnych do współczesności: gdzie, jak i co do wykorzystania

Podczas całego istnienia ludzkości, że ludzie nie mogą obejść się bez aforyzmów, skrzydlatych słowach, dokładne i pojemne komentarzach. Dzisiaj mądry fraza zmodyfikował niż w czasach, powiedzmy Szekspira, ale są jeszcze w zapotrzebowanie i niezbędne w wielu przypadkach.


Obszary zastosowania

Zwroty Wise rozjaśnić jakieś historie, artykuły, a nawet raport. Są one istotne dosłownie wszędzie: w eseju, wznowić na stronie w sieci społecznej. Dać wagę do słów prelegenta, nauczyciel, mówca. I, oczywiście, pomoc miłośników wyrazić swoje uczucia dokładnie.

Ponadto, mądre słowa wielkich ludzi, mają ogromny wpływ na innych. Pozwalają one przesłać niezbędne myśl, aby przekazać sens słów i tworzyć nastrój, aby poprowadzić słuchacza na torze.

Wiele zwrotów może wpływać na osobę, jak ustawienie, motywację do wykonywania określonych działań. Na przykład: „Żaden człowiek nie jest warte moje łzy” – pomaga radzić sobie z emocjami w okresie po rozstaniu z ukochaną osobą. Prawie wszystkie wypowiedzi Trendsetter Koko Shanel stał się dla wielu z płci prawie motto życia. Pani zawsze będzie wyglądać dobrze utrzymane, a więc atrakcyjne, jeżeli wynika to z dobrze znaną zasadę: „kobieta może być ubrany w coś, jeśli tylko w jej wyglądzie była idealna fryzura i buty” Podobnie, na zachowania ludzi i istnieją inne zwroty mądry. Na przykład, „wszystko, co nie jest zrobione, odbywa się na lepsze” – pomoc przetrwać serię kłopotów w życiu. Takie stwierdzenia będzie odgrywać rolę w swoim życiu, jeśli umieścić je w widocznym miejscu: Dołącz biurko naklejka przednią jasne, umieścić opaskę z tej frazy na pulpicie komputera. Jeśli potrzebujesz planowania strategicznego, które tak naprawdę nie odnoszą się zazwyczaj do mądrych myśli Napoleona, Abraham Lincoln. A jeśli w uznaniu ludzi wokół nich – będzie można dzieła Dale Carnegie, Nikolai Kozlov (nowoczesny psycholog). I tak dalej …

Złap zdanie na temat relacji

Szczególnie piękne mądre zdania o miłości. Ale bardzo trudno jest znaleźć taki, który nie brzmi banalnie, znajome. Najważniejsze, aby być szczera miłość. Nawet lepiej czytać jego wiersze pół uznany poeta niż powtórzyć rozpowszechnionego wyraz. Nikt tak żywy i nie mówił o miłości, jak Szekspira. Jest to o tej nazwie wielu ludziom kojarzy się najbardziej wykwintne listy miłosne. Chociaż, oczywiście, każdy ma swoje własne preferencje (dla Rosjan jak wzniosłe uczucia nadawcy i poemat Puszkina).

Miło mówić o przyjaźni, o relacjach z bliskimi, krewnymi. Więcej czytać klasyków, prace innych mistrzów.

Mądrość religii i filozofii

Serce, szukając zrozumienia, przebaczenia od wyższej władzy zawsze uratowany sądy religijne. Szczęście w współczucia (Dalajlama), Miłość Boga (Avreliy Avguštin), Gniew – gleba dla grzechu (John), Miłosierdzie rozbraja (Jean-Batist Anri) – w każdej homologacji ludzi znaleźć odpowiedzi na swoje pytania męki, inspirujące nowej świadomości życia.

Filozoficznego aforyzmy pomogły wieków, aby znaleźć sens życia, aby zrozumieć świat i ludzi wokół nich na swój sposób (Schopenhauer, Wolter, Spinoza, Nietzsche, Omar Khayyam i wiele innych).

Współczesna wiedza

Jeśli chodzi o locie twórczego myślenia współczesnego człowieka, dzisiaj Zwroty mądrych ludzi wywodzi się z serii parodia, a nawet programów telewizyjnych wiadomościach, co znajduje odzwierciedlenie nawet jeśli nie w całości, lecz prawdziwym życiu ludzkości w 21 wieku. Myśli niepokojące dzisiaj ludzkość, szczególnie widoczny w Internecie (blogi autorem, sieci społeczne). I to wspaniałe, że możemy podzielić na pilne problemy, tak długo, jak to jest z korzyścią.

Czym jest mądrość

Nie każda fraza przeznaczeni rejs, kochany przez ludzi. Aby stać się naprawdę aforyzm wyrok powinien zawierać popularne mądrość. Nawet jeśli każdy rozumie to na swój sposób, sootneset z własnym unikalnym doświadczeniem. Mądre słowa nadal będzie osiągnąć główny cel – aby zastanowić się nad wzniosłości, lub odwrotnie, z ziemi, prawdziwy. Jest w popularnej frazy catch odzwierciedlenie erę nastroje społeczne, wyrazili rzeczywistości i ludzkiej mądrości.