450 Shares 3380 views

Jak napisać wierszyk? Jakie są rymy w literaturze?

Rhyme – harmonia wszystkich liniach w poemacie. Jego celem jest poprawa organizacji rytmicznej, która jest bardzo ważna. Najważniejszą rzeczą, która powinna być w wierszu – to rymy. Jakie rodzaje nich wkrótce poznacie. jednostki rytmiczne należy powtórzyć w tym samym okresie czasu, jak wymaga wewnętrznego proporcjonalności – można go nazwać fundament poematu. Bez niej nie może istnieć. Dodanie wiersz rym sylabiczna-tonik spełnia dwie funkcje. Po pierwsze, wzmacnia rytm, a po drugie, jest środkiem imponująco-wizualne. Dlatego też, w celu przeprowadzenia analizy wiersza, trzeba mieć zdolność rozpoznawania rymuje. Zasadniczo, to wystarczy.


Rodzaje rymów

Co rymy są w literaturze? Istnieją trzy główne typy, a mianowicie: daktyliczny, kobiety jak i mężczyźni. Te ostatnie obejmują wierszyk, w którym nacisk kładzie się na ostatniej sylabie, znajdujący się w ciąg, takich jak „come – odwrócić”. Co można powiedzieć o stylu damskiej? To nacisk kładzie się na przedostatniej sylabie znajdującej się wewnątrz łańcucha, na przykład, „Czech – orzechy”. Daktyliczny wierszyk trochę mocniej. Konieczne jest, aby podkreślić, na trzeciej sylabie licząc od końca. Na przykład, „Północ -. Koniczyny” Dlatego, aby rozpoznać rodzaj rymu, konieczne jest, aby położyć nacisk w liniach i zobaczyć na jakim stylu jest to konieczne. Uważam, że należy zakończyć.

Specjalny typ – giperdaktilicheskaya wierszyk

Jest jeszcze inny rodzaj rymowania – giperdaktilicheskie, są bardziej skomplikowane. Na przykład, „pomarańczowy – Melanż”. Są takie rymy nie często. Są one obecne na przykład w pracach Bryusov.

rodzaje rymów

Jakie rodzaje rymów? Odróżnić niedokładne i dokładne. Aby rozpoznać żadnego z tych typów, trzeba szukać tak daleko, jak tych samych spółgłosek i samogłosek na końcach linii. Zidentyfikować je dość łatwo. Jeśli chodzi o dokładne rymy, członkowie tego samego końca linii litery są takie same. Na przykład, "berry – pagoda". Niedokładne nazywa wierszyk, na podstawie jednomyślnie, aw niektórych przypadkach, dwa listy. Na przykład, „szkło -. Sundress”

Aby określić rodzaj rymu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na końcach linii spółgłosek i zobaczyć, ile w nich samych liter. To nie jest wielka sprawa. Jeśli istnieje jeden lub dwa nachodzące na siebie dźwięk, a potem i tak się nie stało, to jest niedokładny rym. A co jeśli na końcach linii trzech lub więcej identycznych spółgłosek i samogłosek? W tym przypadku, możemy stwierdzić, że jest to dokładny wierszyk. To sprawia, że nie jest tak trudne. Nie wystarczy wiedzieć, co tam jest wierszyk. Należy również być w stanie ich odróżnić.

metody rymować

Między innymi jest to konieczne, aby zrozumieć sposoby rymowania. Są one dość dużo, ale niektóre podstawowe: pierścień, krzyż, a także w sąsiedztwie.

W odniesieniu do tej ostatniej metody jest rym szwów pobliżu trzeciego i czwartego, pierwszy i drugi (AABB typu). Ten schemat jest bardzo powszechne. Przekroczyć niniejszego wynalazku w przypadku rym drugi i czwarty pierwszy i trzeci ścieg (o typie ABAB). Co można powiedzieć o pierścieniu? W tym strojenia rym to drugi i trzeci, pierwszy i czwarty ścieg (typu abba). Napotkał taki system jest dość rzadkie. W celu ustalenia, w jaki sposób do rymu, powinieneś przeczytać ten wiersz i zobaczyć, który linię melodii. Następnie można wykonać obwód. Będzie ona wykazywać drogę do rymu. Niektórzy ludzie muszą patrzeć na wszystko w celu lepszego zrozumienia tematu.

Teraz, gdy wiesz, jakie są rymy. Ale to nie wszystko. Ponadto, będziesz się znane sposoby wierszyk.

Wątpi, z dala!

Z jakiegoś powodu wiele osób, zwłaszcza tych, którzy są przytłoczeni przez silnych emocji, chcę pisać wiersze? Szczęście, zabawa, miłość, smutek, zaduma i tęsknota – wszystko bardzo chce być odbite na papierze, ale linie rym może być trudne. Jednak napisać piękny wiersz to nie tylko profesjonalny. Niektórzy nie mają odwagi zacząć wierzyć, że nie będzie działać. Przestać wątpić! Po tym wszystkim, poezja – jest boski. Nauczyć się wierszyk. Jakie typy, wiesz, tak powinno być łatwiejsze. Wdrożenie długoletniej potrzeba kreatywności.

Zasady dla młodych poetów

Każdy początkujący powinien przestrzegać kilku prostych myślących regulacje:

1. Nie wkładaj głowy myślami o niekończących się teorii. Będzie to tylko cię rozpraszać, zwłaszcza na początku. Nie wolno używać rzadkiego rozmiaru i rymu. Najważniejszą rzeczą – to wyczuje, że są w swoim sercu w tej chwili, kiedy tworzysz.

2. Zlokalizuj Tematem poematu i zdecydować, w oparciu o to, ze najważniejsze i niezbędne dla Ciebie w tym momencie. Napisać krótki plan. skompilowana lista powinna ściśle przestrzegać, nie rozpylać nad czym nie jest. I nie pozwolić na długiej refleksji. Twoja pierwsza kreacja powinna być dość zwarte. Ponadto twoje teksty powinny mieć harmonijne rymy. Jakie są ich rodzaje, dzieci uczą się w szkole, w literaturze klasie.

3. Weź notatnik i zrobić kilka szkiców. Pierwszy z pióra będzie jedna zwrotka, a następnie dodaje się następującą tak, że lewy do czterowiersz. Następnie spróbuj zrobić kilka szwów, dzięki czemu są one w rozumieniu sam jak poprzedni. Można napisać zarówno na laptopie lub innym urządzeniu, ale należy zawsze nosić mały notebook – nagle nagle coś przychodzi do głowy. Inspiracja może uderzyć cię wszędzie. Ponadto mają notebook będzie bardzo przydatne dla Ciebie, ponieważ jesteś osobą kreatywną. To nie ma znaczenia, że nie ubiegasz się o laury wielkiego poety. Najważniejszą rzeczą jest to, że już podlegają rymować. Jakie są zasady dla młodych poetów, wiesz, a to znacznie upraszcza zadanie. Trzeba upuścić lęki i umiejętne podejście do wersyfikacji. Oczywiście, pierwsze stworzenie może okazać się mniej niż idealna, ale będzie to tylko oznaczać, że trzeba opracować i napisać więcej. Opcjonalnie można umieścić poezji w miejscach publicznych, zwłaszcza jeśli myślisz o krytyce jest bolesne. Czytaj swoje kreacje do ludzi tylko wtedy, gdy stają się one bardziej harmonijne i doskonałe.