702 Shares 5336 views

Reykjavik – stolica Islandii

Islandia (w pasie, „kraj lodu”). – Być może jednym z krajów najbardziej zagadkowych i tajemniczych świata. To może brzmieć jak złamany przenośnia, ale to jest tak: Reykjavik – ekscytujące stolicą północy. Pomimo faktu, że populacja Islandii jest niewielka (nieco ponad trzysta dwadzieścia tysięcy osób), brak kulturowo wypełnienie go nie czuje, i co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata.

Pomimo faktu, że miasto jest uważane za idealne dla ruchu kołowego, kapitał islandzki, można obejść na piechotę w pół dnia. Reykjavik – stolica pub-scrolling, co przyczynia się do wysokiej koncentracji i różnorodność restauracji i barów. Przejdź do lokalnego kufel i firmy zabawy, aby przejść do następnego restauracji – głównej wieczorne rozrywki turystów i mieszkańców.

Cechy klimatyczne

Reykjavik, współrzędne, które znajdują się w pobliżu koła podbiegunowego, znajduje się w południowo-zachodniej części Seltjarnarnes półwyspu. Aglomeracji wraz z mieszkańców stolicy jest 63% całego kraju. Zaskakująco, średnia temperatura zimą północnej stolicy jest porównywalna do Nowego Jorku. Ze względu na ciepły Golfsztrom to rzadko spada poniżej -10 stopni Celsjusza.

Pochodzenie nazwy

Reykjavik – stolica Islandii – jest najdalej na północ stolica w ziemi. W dosłownym tłumaczeniu z islandzkiego nazwa miasta oznacza „smoky Bay”. W rzeczywistości nazwa nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek dymem, ani z przemysłem (ITS na terenie Reykjaviku po prostu nie ma). Chodzi o to typowe dla strefy gejzerów, wytwarzania pary słupów, którzy jako pierwsi osadnicy dymu zostały podjęte.

przemysł muzyczny

Oddzielnie chcemy zwrócić uwagę na wysoki poziom kultury muzycznej Islandii. Oczywiście, aby powiedzieć, że Reykjavik – stolica muzyki skandynawskiej, przesada, ale prawda nie jest bardzo daleko.

Najczęściej wykonawcy islandzki:

  • Bjork – legendarna piosenkarka, aktorka, zwycięzca i laureat wielu nagród muzycznych.
  • Sigur Ros – światowej sławy kwartet post-rocka pochodzi z Reykjaviku, z niesamowitym i niepowtarzalnym minimalistycznym melodyjnego brzmienia.
  • Emiliana Torrini – wokalista, były członek zespołu GusGus, autor końcowej piosenki z filmu „Władca Pierścieni: Dwie wieże”.
  • Potworów i Man – islandzki dość młody zespół, który gra w gatunku indie folku. Już w drugim roku swego istnienia grupa stała się znanym w Stanach Zjednoczonych i stają powitalny rezydent wszystkie europejskie festiwale indie.

Jón Gnarr

Reykjavik – stolica wolnych obyczajów. Stanowisko burmistrza trwa Jón Gnarr, założyciel „Najlepszy Party” „anarcho-surrealistyczna” skrzydło, jasny osobowości i ohydnego. Pomimo faktu, że jest to proste ludzie i ojciec pięciorga dzieci, Jon zdradza aktywnego wsparcia ze strony społeczności LGBT. Na tej podstawie go w lecie 2013 roku zainicjował przerwę relacji siostra-miasta z Moskwą Reykjaviku.

miejskie osiągnięć

  • Jest uważany za najczystsze miasto na świecie.
  • UNESCO został uznany w 2011 roku, miasto najbardziej literackiej.
  • Najbogatszym miastem w 2007 roku, według The Economist Group.

Kraj Ice – oryginalny i jednocześnie bardzo rozwinięta powierzchnia planety. Łącząc się z lokalnym smak i wysoki poziom kultury, Islandii opiera się na ich ziemi wielu kreatywnych i niezwykłych ludzi. Kto wie, może wkrótce stać się centrum doskonałości dla zachodniej kultury. Jedno jest pewne: dopóki będzie rosnąć i rozwijać Reykjavik, kraj będzie prosperować.