765 Shares 1705 views

Charakterystyka kurator grupy akademickiej

W okresie władzy radzieckie studentów dziennych były społecznie chronionej, studiowali na konstytucji za darmo, a jeszcze stypendium, była ideologia marksistowska, a to skłoniło znaczną naiwność światopogląd uczniów.


System pracy edukacyjnej instytucji kształtowania świadomości moralnej i wysokich cech osobowych przyszłego specjalisty zajmują czołowe miejsce. Takie zadanie ma na celu zapewnienie rentowności indywidualnych warunków w społeczeństwie. Ale jednocześnie nowoczesny relatywizmu moralnego, libertynizm jest szeroko rozpowszechniony. W związku z tym pracownicy dydaktyczni i kuratorska budynek uniwersytetu powinny opracować jednolite standardy, zasady i ideały, które będą używane jako w kryteriach moralnych w ocenie aktywności studentów. Nie ma sensu, aby wymyślić własnego uniwersytetu „rower”. Czołowe wytyczne moralne powinny być i kodeksów honorowych studentów i nauczycieli, zatwierdzonych w wielu uniwersytetach.

W tym czasie praca grupy kurator był głównie zaorganizovany formy: wizyty w muzeach, teatrach, wyjazdów weekendowych. Frekwencja była obowiązkowa, kurator pokazał ci, którzy łamią dyscyplinę i szkolenia wraz z rodzicami, aby kształcić tych studentów.

W obecnym stanie rozwoju społecznego kuratora pracującej w grupie dodatkowo wychodzi z formy zaorganizovannyh. Teraz, w trakcie budowy kapitalizmu drastycznie zmniejszone ochrony socjalnej uczniów. Sprzeczne z Konstytucją są coraz częściej wprowadzane forma umowna szkolenia jest do zapłaty. Rok studiów wynosi średnio tysiąc dolarów, tak wiele rodzin nie są w stanie zapłacić pieniądze. i dlatego rodzice uczniów zmushenidopomagaty kuźnia głównie w dziedzinie życia. To dramatycznie wpłynęły na frekwencję uczniów codziennie formę edukacji. Wiadomo, że stała obecność daje niezbędną wiedzę z zakresu wybranej specjalności. Frekwencja – to najbardziej negatywna problem w liceum.

Z drugiej strony lokalnej studentów znacznie wzrosła intelektualnie. W ten był poprzez stałą komunikację z komputerem i Internetom.Uzhe nie mają takiego wpływu wycieczki do muzeów i innych wydarzeń kulturalnych. Studenci z powodu wieku zainteresowanych jego paleniskiem swoich kategoriach muzycznych, funkcje komunikacji w życiu codziennym. W tym samym kuratora słabo orientiruetsya.Moy lat doświadczeń kuratorskich pracy sugerują, że na tym etapie reformy szkolnictwa wyższego w głównym kuratorem relacji ze studentami – bez formalnego podejścia.

Najważniejsze w pracy kuratora teraz – to jest szczerość w kontaktach z każdej grupy uczniów, z poszanowaniem ich godności, w oparciu o fakt, że jesteś z nim na równi intelektualnie, ale brakuje wiedzy. Pierwszym krokiem jest uzyskanie informacji na temat życia rodzinnego z rodziców ucznia, czy uczeń ma swoją własną rodzinę, dba również o jego rodzinie. Gdy kurator w podeszłym wieku z bogatym doświadczeniem życia może on legalnie polecić, jak radzić sobie z problemami krajowymi i zaoferować pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Dlatego kurator jest konieczne w każdym przypadku zwrócić uwagę na przyczyny braku uczniów w klasie. A jeśli powodem jest to ważne, aby stosować się do siedziby dziekana możliwość bezpłatnego uczestnictwa. Tam kurator ich działania może znacząco poprawić klimat psychologiczny w grupie i wpływają na jakość edukacji.