580 Shares 4205 views

Co wiemy o dwutlenku węgla?

Dwutlenek węgla (CO2), – gaz z ledwo wyczuwalny smak kwaśny, nie mający ani koloru ani zapachu. Jego stężenie w atmosferze Ziemi wynosi średnio około 0,04%. Z jednej strony, aby utrzymać żywotność on absolutnie nieodpowiedni. Az drugiej – cała roślinność prostu umarłby bez dwutlenku węgla, gdyż jest „źródłem energii” dla zakładu. Ponadto, dla CO2 Ziemi jest jakiś koc. Jeśli atmosfera tam był to gaz, nasza planeta byłaby znacznie chłodniej i deszcze przestałby prawie całkowicie.

„Blanket Ziemia»

Powstawanie dwutlenku węgla (dwutlenek węgla CO2) jest wynikiem połączenia dwóch jej części składowych: tlenu i węgla. Gaz ten tworzy się wszędzie tam, gdzie jest paląca się związki węgla lub węglowodorowe. Jest również uwalniane podczas fermentacji ciekłych, jak i produktu zwierzęcego i ludzkiego oddychania. Do tej pory właściwości dwutlenku węgla są dobrze zbadane. Wiadomym jest, że gaz jest cięższy od powietrza, i bezbarwny. W połączeniu z wodą, tworzy kwas węglowy, który jest powszechnie stosowany w różnego rodzaju napojów gazowanych.

Dlaczego naukowcy często mówią, że CO 2 – kołdra naszej planecie? Fakt, że dwutlenek węgla przechodzi swobodnie pochodzących nam z przestrzeni promieni ultrafioletowych i odbija promieniowanie podczerwone emitowane przez Ziemi. Dlatego nagłe zniknięcie gazu z atmosfery głównie wpłynęłoby klimatach. Jednakże prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest praktycznie równa zero, ponieważ spalanie drewna, węgla, gazu ziemnego i oleju stopniowo zwiększa się stężenie dwutlenku węgla w gazie. A teraz strach jest nie tyle zimno, jako masy topniejącego lodu na biegunach i wzrost poziomu oceanów …

suchy lód

W stanie ciekłym gazem jest przechowywany w butli pod wysokim ciśnieniem (około 70 atmosfer). Po otwarciu zaworu na zbiorniku ze stali z otworu zacznie się wyrwać … śnieg. Jakich cudów? Fakt ten jest wyjaśnione po prostu. Podczas sprężania dwutlenku węgla, zużywane pracy, która wielkość jest znacznie mniejsza niż jest niezbędny dla jego ekspansję. W celu skompensowania niedoboru powstaje CO 2 przerwano i przekształcony w „suchym lodem”. W porównaniu z konwencjonalnym lód ma szereg istotnych zalet: po pierwsze, jej odparowanie zachodzi całkowicie bez powstawania pozostałości. A po drugie, „moc chłodzenia” suchym lodem na jednostkę masy dwukrotnie.

aplikacja

Dwutlenek węgla jest często stosowany jako obojętnej w przewodzie spawalniczym. Jednakże przy wysokich temperaturach, rozkład zachodzi w wydaniu jego utleniającego metalu tlenu. Dlatego też, drut spawalniczy dodaje zmiatacze, takie jak krzem i mangan. Dwutlenek węgla w puszkach powszechnie stosowane w pneumatyczna i Aviamodelirovaniye. Ciekły gaz jest stosowany jako środek gaśniczy do wytwarzania sody oraz napojów. Ponadto, dwutlenek węgla CO2 jest również stosowany jako dodatek do żywności (E290) kodu. A jak wszyscy wiemy, oznacza dla rozluźnienia ciasto. Ponadto, stały dwutlenek węgla jest powszechnie stosowany do przechowywania produktów spożywczych.