832 Shares 1614 views

Shchukin Szkoła: wstęp, recenzje

Shchukin School – szkoła wyższa teatralny, który otrzymuje tylko jedną setną wnioskodawcy. Dla tych, którzy wygrali w tej ogromnej konkurencji testów to dopiero początek. Każdego roku odbywa się tu Freshman Day, gdzie starsi uczniowie pokazują wyraźnie początkujących, będą one wystąpić w ciągu najbliższych czterech lat. Który prowadził szkołę Shchukin sto lat temu? Dlaczego w tej instytucji dopuszcza się uczyć tylko jego absolwentów? Jak się zapisać w jednym z najbardziej prestiżowych szkół teatralnych Rosji?


Nauczmy się!

23 października 2014 Shchukin Szkoła obchodziła swoje stulecie. Pierwsze lata istnienia tej instytucji doszło w trudnym czasie dla Rosji. Powstał w 1914 roku. Założyciel – Jewgienij Wachtangow – Stanisławski uczeń, ten, który jest chronicznie uważa aktorstwo. Według legendy, dawny protegowany słynnego reformatora teatru powiedział znacząca fraza: „Uczmy się!” To był z nią i początek Shchukin Szkoły Teatralnej istnieć.

Zahava

Potem szkoła była tylko niewielka teatralny studio. Ale nie za nic, że wielki Stanisławski podkreślał, że nikt uczyć system jest lepszy Evgeniya Vahtangova. Pierwsze występy były wielką popularność wśród moskiewskim teatrze. W 1922 roku widzowie widział słynny inscenizację „Turandot”. Ale założyciel pracowni nie żyją aż do premiery. A następnego liderem był Boris Zahava. Utalentowany aktor i reżyser prowadził Shchukin Theatre School, choć z przerwami, ale przez prawie pół wieku. To on położył podstawowe zasady nauczania, że nauczyciele są prowadzone przez ściany legendarnej szkoły dzisiaj.

Boris Szczukin i cechy nauczania

Uczyć na tej uczelni jest jedynym, który kiedyś był jego uczniem i zakończone powodzeniem szkolenie. Dyrektorzy są przekonani, że jest to tylko i głównym sposobem na utrzymanie szkoły dramat, który jest znany ze Szkoły Shchukin w postaci kanonicznej. Nawiasem mówiąc, dobrze znaną nazwę nadano tej instytucji dopiero w 1939 roku. Boris Shchukin – jeden z ulubionych uczniów założyciela studia. Ten człowiek jest jednym z najzdolniejszych przedstawicieli radzieckiej szkoły realistycznej. Ma ponad dwadzieścia lat pracował w teatrze. Shchukin znany również jako jeden z pierwszych aktorów, którzy mogliby uosabiają wizerunku Lenina. Uważa się, że z powodu tych zasługuje szkoły i nazwana jego imieniem.

osiągnięcia

Instytut został przekształcony Shchukin School w 2002 roku. Ponad stu lat istnienia, szkoła opracowała taką imponującą grupę utalentowanych aktorów, to jest uważany za mistrzem wśród innych rosyjskich szkół teatralnych. U ludzi to się nazywa „szczupak”. Duża konkurencja dla Wydziału Aktorskiego każdego roku jest stabilna.

Znani absolwenci

Z murów tej instytucji były takie znakomitości jak Yuri Lyubimov, Wiera Marecka, Andriej Mironow, Władimir Etush, Nikita Michałkow. Wśród młodszego pokolenia należy zauważyć Sergey Makovetskiy, Maksima Averina. Oczywiście, nie jest to lista wyczerpująca.

Obowiązki dyrektora artystycznego, jak wiadomo, przez Władimira Etush. Rektor Instytutu – Evgeny Knyazev.

kierowanie działem

Do końca lat pięćdziesiątych weszła Szkoła Shchukin szukał tylko tych, którzy marzą o działając chwałę. Inni eksperci, instytucja ta nie wydała. W 1959 roku zaczął się dobrze przygotować i przyszłych reżyserów. Jednak forma kształcenia na wydziale reżyserskim – tylko korespondencja. Zakwestionować to nie jest tak poważne – tylko trzy osoby na miejscu. Zasady, zgodnie z którymi Komisja rekrutacyjna działa, takie, które weszły wydział reżyserii w szkole uczeń Shchukin wczoraj mogą nie śni laurach Zacharow i Meyerholda. Oto ci, którzy podejmują ściera praktyki zawodowej reżysera teatralnego.

Wydział reżyserski przyjść do studia z całego kraju, a nie w celu zdobycia kapitału. Po tym wszystkim, studenci czekają w swoich kinach domowych. I to właśnie w jego uczniów ojczyzny będą następnie umieścić swoje tezy.

Wydziału Aktorskiego

Przyszłe dyrektorzy przebywania w Instytucie nie więcej niż dwa miesiące w roku, co nie można powiedzieć o tych, którzy studiują tutaj działając rzemiosła. Dla przyszłych artystów, oprócz przedmiotów podstawowych, pod warunkiem spełnienia następujących tematów:

  • ekspresja tworzywa sztucznego;
  • Wyrażenie muzycznej;
  • mowy etap.

Na Wydziale Aktorskim jest również krzesło z historii i filozofii.

zasady przyjęć

egzamin specjalność prowadzona jest w trzech etapach:

  1. Czytać bajki Kryłowa, w dwa lub trzy wiersze i fragmenty prozy.
  2. Sprawdzanie danych muzycznych, rytm i głosowych.
  3. Wykonanie małego malowniczego etiudy.

Jeśli uczeń zdał egzamin w tej specjalności, wolno mu przekazać języka rosyjskiego i literatury (na piśmie), jak również sympozjum, którego celem jest zidentyfikowanie poziomu wiedzy w dziedzinie kultury, sztuki, literatury i historii narodowej.

Instytut kursy przygotowawcze. Rekrutacja odbywa się na nich, po wysłuchaniu na której można przeczytać fragment prozy z pracy, wiersz lub bajkę. Szkolenie na kursach przygotowawczych w dniach weekendy i składa się z siedemdziesięciu dwóch godzin semestr.

edukacyjny teatr

W całym programie, studenci zaprezentować publiczności swoje pierwsze zadanie. Educational Theatre Shchukin School – to kompletne urządzenie, które pracuje cały zespół specjalistów. produkować jego uczniowie pracy dyplomowej wraz z dyrektorów nauczycieli. Educational Theatre Shchukin Szkoła siedemdziesięciu lat utrzymuje tradycje, które zostały określone uczniów założyciela tej legendarnej instytucji. Stopień praca ukazuje twórczą indywidualność każdego studenta. Nałogowy teatralnych widzów w Moskwie mają okazję zobaczyć występy utalentowanych młodych aktorów. Taka jest tradycja, która nie zmienia się przez większość swojego istnienia Szkoły Shchukin.

Przedstawienia z udziałem studentów nie tylko niespodziewany sukces. Instytut Historii znanych przypadkach, w celu uzyskania oglądać jedną z tez, Moskale stał bezczynnie w długich kolejkach do kasy godzinami.

Aktualizowany corocznie przez repertuarze teatru szkolnego. W sztukach teatralnych szkolenie dzieł obu rosyjskich i zagranicznych autorów. Wśród nich – „Monsieur de Moliere” (na podstawie powieści Mihaila Bulgakova), „Ubóstwo nie jest przestępstwem” (AN Ostrowskiego), „Pożegnanie z matek” (na podstawie opowiadania Valentina Rasputina).

Jak się tam dostać?

W samym sercu stolicy jest Szkoła Shchukin. Adres instytucji – .. Bardzo Nikolopeskovsky Pereulok 15, strona 1. spacerem od stacji metra „Arbatskaja” można osiągnąć w ciągu dziesięciu do piętnastu minut.

opinie

studenci Shchukin szkolne są dumni, że są istotne dla tej słynnej instytucji. Ich nauczyciele – zamechtalnye mistrzów sceny i kina. Samo wyrażenie „absolwent Pike” brzmi dobrze. W murach instytucji, według opinii studentów, tam jest zawsze radosna i ciepła atmosfera. Jednak uważa się, że odwiedzający pójść do tej szkoły jest dużo bardziej skomplikowana niż Moskali.

Aby wejść do Instytutu Teatralnego. Shchukin muszą być długie i trudne do przygotowania. W uzupełnieniu do zapamiętywania wiersze, bajki i fragmenty z literatury, należy czytać dużo książek. Większość z nich – dramatyczne utwory, które są częścią programu szkolnego. Jednak przyszły aktor czytania komedię czy dramat Czechowa Gogola nie tak jak jego koledzy. Po przeczytaniu grę, musi psychicznie wybrać rolę, że chciałby grać. W ramach przygotowań do wejścia powinna również zbadać specjalną literaturę historii teatru.