140 Shares 3909 views

Jak ważne jest uruchomiony nowy samochód?

Aby upewnić się, że nowy samochód był w stanie dłużej niż jeden rok, aby służyć swemu panu wiernie, być bardzo ostrożnym, aby go leczyć. Początkowy etap funkcjonowania każdej maszynie ma ważkie znaczenie jak to dalszych parametrów, takich jak dynamika, szybkość, wydajność i trwałość. Dlatego mądrzy kierowcy nie mogą zwrócić uwagę na proces, takich jak uruchomienie nowego samochodu, który znany jest wielu, ale nie wiele z jego przestrzegania. I nie bez powodu. Zasady, które należy przestrzegać podczas pierwszych dwóch tysięcy kilometrów, nie jest tak skomplikowane.

mali pomocnicy

Aby pomóc każdy właściciel nowego samochodu instrukcje dołączone przez producenta, które są malowane szczegółowo najważniejsze punkty, a informacje na temat korzystania z modelu ignorować tych informacji nie powinno być. Starają się bezwzględnie zachować termin, czas, by sprawdzić, doładowanie i wymianę oleju i innych płynów zalecanych przez firmę wydającego pojazd. Wszystko to razem wzięte będzie twoim wiernym towarzyszem w pierwszym, a uruchomienie nowego samochodu odbędzie się niemal niezauważalnie i bez żadnych problemów.

Samochód – pojazd, i dość drogie, jak będzie stale wymaga zastrzyków kapitałowych do różnych potrzeb. „Strona medalu”, więc od samego początku trzeba jasno zrozumieć wadę. Nie ma znaczenia, czy jest on uruchomiony nowy samochód VAZ lub więcej „koronacji” Model zagranicznej, uwaga kierowcy, będą domagać się sam los. Po raz pierwszy wszystkie lub części maszyny będą „dostosować się” do siebie. Dlatego tak ważne jest w tym czasie do spełnienia trybie łagodnego, które pomogą uniknąć różnych awarii i usterek, jak również do wprowadzania parametrów podanych przez producenta.

Na najważniejszy

I tak, tutaj są zbierane najważniejsze działania, które wymagają uruchomienia nowego samochodu. Zanim zastosuje się fotel kierowcy, nie leń się i spojrzeć pod samochód – jeśli nie było bezużyteczne wyciek. Po uruchomieniu silnika należy uważnie słuchać pracy wszystkich jednostek – jeśli niepotrzebny hałas pochodzi? Jednocześnie nie zaszkodzi, a bliżej wziąć do wyglądu złym zapachu. nie powinien być zmuszany do pracy silnika na biegu jałowym. Również nie zaleca się po raz pierwszy, aby przejść na przesunięcie minione reżimy, niezależnie od ich liczby (4/5/6) i typ (mechaniczne / automatyczna). W zależności od temperatury otoczenia – ciepło lub zimno, może wymagać ogrzewania silnika na pięć minut przy 1000-1200 jednostek obrotów silnika. Szczególnie ważne jest, aby szanować ten punkt, jeśli wykonane uruchomiony nowy samochód w zimie. Każdy ruch maszyny należy rozpocząć powoli i nie przejść do górnego zakresu rozgrzewania silnika do pełnej prędkości.

Najlepszym rozwiązaniem do prowadzenia samochodów pojedzie długi dystans na drodze kraju, gdzie nie ma przestojów w korku, który pociąga za sobą nieuniknioną pracę silnika na biegu jałowym. Należy często zmieniać tryby prędkości (z wyjątkiem górnego zakresu), aby utrzymać obroty silnika zakres od 2000 do 3000 na minutę. A jednak nie, musimy pamiętać, że należy nadmiernie przekraczać prędkości limitu, który jest limit 80 km / h!

Pod koniec tego wszystkiego, możemy złożyć wniosek, że nowy bieg samochód jest wymagany dla każdego modelu – krajowy lub zagraniczny, a dłuższe i bardziej poprawne zostanie przekazany to nie dość trudny proces, tym lepszy samochód dotrze. Ostrożny i uważny stosunek do żelaza „koń” na każdym etapie eksploatacji pozwoli uzyskać przyjemność każdej podróży.