780 Shares 8754 views

Lexus LS 400: przegląd modeli i opinie właścicieli

Lexus LS 400 – samochód, który został zaprojektowany przez Japończyków w połowie lat 80-tych. Jednak w serii, został wydany dopiero w 1989 roku. Wcześniej przez cztery lata, projekt poprawić i przetestowane. Maszyna znalazła sukces. Wstała z rzędu z sedanów premii, które zostały wyemitowane przez koncern BMW i „Mercedes-Benz”. Więc jakie są cechy tej maszyny?

pomysł

Lexus LS 400 pojawił się w tym samym czasie, gdy była sama marka „Lexus”. Ogólnie rzecz biorąc, to wydarzenie jest bardzo interesująca historia. Wszystko zaczęło się od tego, że w 1983 roku, eksperci koncernu „Toyota” postanowił przeprowadzić pewne badania. Chcieli dowiedzieć się, które samochody są najbardziej popularne, a zatem są kupowane przez Amerykanów. Okazało się, że wielu mieszkańców USA nie szukasz patriotyzmu, chcielibyśmy władać wykonawczej klasy sedan. To właśnie te maszyny produkują wtedy, dotyczy „Mercedes-Benz” i „Cadillac”. Ponieważ zarządzanie „Toyota” zdecydował, że nadszedł czas, aby stworzyć nową markę. I nie było Lexus. Nazwa została wybrana ma być związana ze słowem „luksusowy”.

W 1989 roku świat został wprowadzony samochód Lexus LS 400. Samochód pokazany na targach samochodowych w Detroit. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że sukces był spektakularny. W ciągu pierwszego roku sprzedano 64.000 egzemplarzy modelu. Aw 1990 roku rozpoczęliśmy dostawy samochodów w Europie.

Cechy konstrukcyjne

Należy zauważyć, że „Lexus” był oferowany wyłącznie w wersji sedan. Dla wszystkich modelu produkcyjnego czasu dwukrotnie poddane restyling. Po raz pierwszy – w 1993 roku. Drugi raz – w 1999 roku. W tym ostatnim restyling przyniósł do kształtu samochodu więcej zmian. Samochód stracił podłużne pomarańczowe „kierunkowskazy”. Zostały one zastąpione przez światłami przeciwmgielnymi.

Nawiasem mówiąc, najwyraźniej Lexus LS 400, zdjęcie z których przedstawiono powyżej, w profilu podobnym do „Mercedes”, wykonane w tył W140 i W126. I to nie jest przypadek. Po tym wszystkim, projektanci dołożyli wszelkich starań, aby kształt japońskiej nowości jak najwięcej „europejski”. Iz którymi mieli brać przykład, jeśli nie z bardzo udanej producent sedanów biznesowych? Nawiasem mówiąc, jeśli przyjrzeć się bliżej do modeli ostatnich lat, możemy zobaczyć 10 czujników PDC.

wnętrze

Co możemy powiedzieć o Lexus LS 400 sedan? Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć uwagę szerszej drzwi. Są one wykonane tak, aby ułatwić lądowanie. Patrząc na krześle, to śmiało powiedzieć – ten model koncentruje się na rynku amerykańskim. Siedzenia nie mają wyraźną trzymanie boczne. Ale są one wyposażone w ustawieniach pamięci, jak lustra i kierownicy. Interesującą cechą: jak tylko jeden usuwa kluczyk ze stacyjki, kierownica trochę przechodzi głęboki i wzrasta, umożliwiając lądowanie kierowcy staje się bardziej proste.

Warto zauważyć, że model był oferowany tylko z jednym poziomem wyposażenia. Jednakże, ma wszystko, co może być przydatne. Dodatkowo, można zamówić, z wyjątkiem tego, szyberdach i klimatyzacji dla tylnych pasażerów. To znaczy, oddzielnej kontroli klimatu.

Innym cech można zauważyć, że hamulec jest uruchamiany przez dźwignię stopy, a nie ręcznie. Twórcy zdecydowali się pozostać na tej opcji, ponieważ chciał stworzyć model, który będzie jak Amerykanów.

W 1998 roku, podstawowy sprzęt został uzupełniony o cztery poduszki powietrzne oraz system muzyczny Pioner. Chociaż, jeśli potencjalny nabywca miał pragnienie, model uzupełniony o kolejny, lepszy – Nakamichi.

parametry techniczne

Dla bardzo pierwszy w historii „Lexus” oferuje tylko jedną opcję silnika. Ale był godny najwyższej pochwały. Po tym wszystkim, to benzynę kształcie litery V, 8-cylindrowym silnikiem o pojemności 4 litrów! I rozwijać 235 KM. Warto wspomnieć, że produkcja modelu rozpoczęła się w późnych latach 80-tych. Więc pod wrażeniem wielu Lexus LS 400. Dane dotyczące czasu były naprawdę imponujące.

Z tym silnikiem samochód przyspiesza do „setki” 7,9 sekundy. Jego maksymalna prędkość to 241 kilometrów na godzinę. Jednak w 1993 roku zdecydowano się poprawić silnik. Moc może przynieść aż do 265 litrów. s., a rozproszenie cięcia do 7,5.

W 1998 roku, silnik poprawiła się po raz trzeci i ostatni. Po tym uaktualnieniu silnik zaczął produkować 294 litrów. a. I „Lexus” z tym silnikiem pod maską mógł wybrać do 100 km / hw zaledwie 6,9 sekundy. Co ciekawe, jednostki napędowe są wyposażone Hydropodnośniki.

Eksploatacja i opinie kierowców

Który mówi ludziom, którzy posiadają taką rzadką samochodu jak Lexus LS 400? Właściciele większości pozytywne opinie. Najważniejsze – aby przestrzegać pewnych zasad odnoszących się do pielęgnacji samochodu, a następnie będzie służyć bardziej jak już istniał.

Ludzie mówią, że świeca zapłonowa jest lepiej zmienić co 20.000 kilometrów. Nowy pasek rozrządu z rolkami jest wystarczające do ustalenia co 100.000 km. Operacja wraz z częściami zamiennymi będzie kosztować około $ 300.

Zalecane jest, aby zwrócić szczególną uwagę na chłodziwo. Musimy upewnić się, że był zawsze czysty. W przeciwnym razie, pompa szybko zawieść. Wymiana będzie kosztować dużo pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie szczegóły – czy to zaniżone sprężyny Lexus LS 400 lub pompa – wystarczą. Maszyna jest rzadkością, zwłaszcza w Rosji, dlatego lepiej jest monitorować jego stan, niż patrzeć na części.

PPC, model niezawodność. Co 40 000 km należy wymienić olej w nich. A w skrzyni biegów tylnej osi – także. Nawiasem mówiąc, wyżej zostało powiedziane na temat wiosny. Odnosi się to do zawieszenia. Jeżeli dana osoba ma samochód z projektu wiosną – dobrze, że jest bardzo solidna, w przeciwieństwie do powietrza, który stał się kompletny model w 1997 roku.

łożysk kół, amortyzatory, stabilizator, końce ściągu i rack – wszystko pielęgnuje 200 000 kilometrów. Ale klocki hamulcowe muszą być zastąpione nowymi każdych 40.000 km. Co o płytach CD? Nowe potrzeby kupowania po 120.000 kilometrów.

koszt

Wiele osób chciałoby przejąć takiego legendarnego samochodu. I istnieje możliwość, jak z reklamami pierwszy „Lexus” istnieje. Najważniejsze jest to, że sama maszyna była w stanie schludny. Całkiem możliwe, aby znaleźć samochód za około 300 tysięcy rubli. Za tę cenę można kupić Model Release połowie lat 90. z 4-litrowym silnikiem 196-konnym, a nawet z zainstalowanym opcjonalnym szyberdachu. Istnieją oczywiście droższa wersja. I tanie, też są dostępne. W ogóle, najważniejszą rzeczą, aby sprawdzić przed zakupem samochodu na jakość i zadbane. Można to zrobić w dowolnym punkcie serwisowym.