290 Shares 6070 views

Jak zainstalować na tylnej szyby korektor samochodu?

Jaki samochód właściciel nie chce, aby jego samochód niepowtarzalny wygląd i wrażenie? Niektóre skupiają się na komponencie technicznym – Tune uczynić jednostkę mocy, zmienić charakterystykę silników i skrzyń biegów. Inni starają się poprawić drożność. Niedawno zaczęły pojawiać się nowy kierunek Tuning – lifting. Korpus wykonany jest wyjątkowy, zastępując zwykłe zderzaki, zestaw instalacyjny, klejenie okład. Szczególne miejsce w zewnętrznych urządzeń strojenie samochodu odbywa dodatkowych urządzeń oświetleniowych. Ale dno podświetlenie nie jest zaskoczeniem. Ale EQ na tylnej szybie samochodu – to coś nowego. Urządzenie to jest innowacja technologiczna, że właściciel samochodu oferuje współczesny rynek. Ta innowacja jest zawsze potrzebna podczas jazdy samochodu. Ten sprzęt oświetleniowy doda wyrafinowania i elegancji samochodu.

Co to jest i dlaczego jest potrzebna?

Korektory, albo tonu, specjalny program, który jest zainstalowany w komputerze pojazdu. Jest przeznaczony do kontroli jakości i ustawień dźwięku, a także objętości. Jest to w pełni odzwierciedlenie w ogólnej jakości dźwięku utworów muzycznych w kabinie.

korektory parametryczne działać w trybie automatycznym i jest bardzo łatwy w obsłudze. Systemy te pozwalają wizualnie wyświetlania dynamicznych cech odtwarzanych dźwięków. Pulsujący panel lub EQ na tylnej szybie samochodu uczyni przechodniów dosłownie owinąć głowę. Ponadto, znacznie zwiększa odległość, przy której urządzenie będzie widoczne w ciemności przez innych użytkowników dróg, ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

cechy funkcjonalne

EQ na tylną szybę zestawu samochodowego może mieć trzy podstawowe kolory. Ta odmiana neon, czerwony i zielony jasny. Możliwe jest również, aby tworzyć własne kombinacje kolorów – odbywa się to pod osobistym kolejności. Ponadto, w razie potrzeby, urządzenie może odtwarzać i inne efekty wizualne. Mogą być napisy lub rysunki.

Kształt obrazu mogą się różnić. Ta kolumna, z których każdy jest odpowiedzialny za własną częstotliwość. Takie korektory na tylnej szybie samochodu w procesie może zwiększyć lub zmniejszyć wysokość. Kolumny monochromatyczny i podzielona na segmenty. W wielobarwne wzory, każdy pojedynczy element może być pomalowane w różnych kolorach. Barwa jest odpowiedzialny za jej częstotliwości dźwięku. Tak więc, niskie częstotliwości są w kolorze czerwonym, średnia częstotliwość – zielony. Wysoka już podświetlona na niebiesko. Drogie modele mogą być kilka rodzajów lekkich obrazów, takie jak centrum szkła – kolumnach i po bokach – okrągłych wskaźników.

Wymiary mogą się różnić w zależności od ceny i modelu. Niektóre wyróżniają się małymi wymiarami i nadaje się do montażu nawet na boczną szybę. Inne – większe i nadające się tylko do tylnej szyby.

Zasada działania

Korektor, zamontowany na tylnej szybie samochodu ma bardzo prostą strukturę. Jest to specjalny pasek LED, który tworzy kolumny lub koła. W tym przypadku, taśma i diody LED są całkowicie przejrzyste. Projekt nie narusza widoczność w ciągu dnia. Liczbę jednocześnie prowadzących segmentów zależy od ustawień napięcia, które dostaną się w jednostce sterującej systemu. Ostatni jest wyposażona w czuły mikrofon, który analizuje częstotliwość dźwięku w kabinie.

Z tego mikrofonu reguluje napięcia i prądu, które będą następnie dostarczane do diod LED. Jeśli niektóre częstotliwości dźwięku słaba, odpowiednio, napięcie będzie wysoka. Spali tylko dolne części na kolumnach. mikrofon dają wyższe napięcie na większą objętość i częstotliwości. W ten sposób zacznie migać i innych segmentów. Mikrofon (jeżeli urządzenie jest włączone) zareagują na muzykę, a jeśli w samochodzie nie grać, ale nie jest to rozmowa, korektor będzie reagować na to, że nie jest zbyt imponujący wygląd.

Aparatura i wyposażenie

Konstrukcja przedstawia taśmę, na której diody LED są stałe, zestaw przewodów łączących, przy czym jednostka sterowania z przycisku start i regulacji czułości mikrofonu. Dołączona jest również specjalny adapter, dzięki której urządzenie jest podłączone do pokładowych urządzeń sieciowych. EQ na tylnej szybie samochodu zainstalowany, nie wymaga podłączenia do systemu rozrywki. Urządzenie działa w oparciu o mikrofonu.

EL korektor

Niektóre modele są wyposażone elektroluminescencyjnej płyty – podobny do tych stosowanych w branży reklamowej dla podkreślając tekstów i obrazów. Luminescencję przeprowadza tuszu luminoforu. Ona promieniowała pod wpływem energii elektrycznej. Jej grubość może być bardzo mała, a często nie więcej niż jeden milimetr. Płyta zainstalowany cienkich okablowania.

Neon EQ na tylnej szybie samochodu jest inny kąt widzenia 160 stopni. Jest to dobry wskaźnik – akcesorium będą widoczne nie tylko dla kierowców, którzy poruszają się, ale także do tych, którzy są w sąsiednich pasmach. Także, to światło będzie przyciągać uwagę przechodniów. Żywotność urządzeń neonowych – ponad 20 tysięcy godzin. Będzie to wystarczy wymienić samochód, a nawet więcej.

montowanie

Ustawić korektor z rękami w tylnej szybie samochodu łatwym. Dzięki tej procedurze jest w stanie obsługiwać każdy kierowca.

Jak przykleić taśmę do szkła? Na większości zestawów taśmowych wyposażonych w specjalną taśmę klejącą. Aby go zainstalować, usunąć folię ochronną i przykleić tyle elementu do szyby z tyłu. Klej potrzebne w środku. Wklej dopóki pozycja nie jest chwycić szklankę. Czasami jest to dobry i solidny klej nie działa za pierwszym razem. Przed zainstalowaniem lepiej zwrócić uwagę na skrajne miejsca, aby go wybudować został umieszczony na środku szkła. Aby to zrobić, należy użyć znacznika. Aby usunąć urządzenie, wystarczy odrywanie taśmy – aby ułatwić. I na szybie wyparuje.

połączenie

Podczas ustawiania EQ na tylną szybę samochodu jest wykonana, należy podłączyć urządzenie. W tym celu na dnie (w jednym z narożników płytki) jest specjalne złącza. Jeden koniec kabla dołączonego jest połączony złączem pasa, a z drugiej – do blokowania urządzenia. Ostatniego połączenia gniazda zapalniczki. Jak widać, wszystko jest łatwe. Ale tu pojawia się problem – jak długo urządzenie działa, gniazdo zapalniczki nie jest dostępna. To może dostarczyć pewnej niedogodności. Jeśli jest krytyczna, to korektor może być podłączony bezpośrednio do instalacji elektrycznej.

Kiedy wszystko jest połączone i jest na swoim miejscu, można włączyć ulubiony utwór, a za pomocą jednostki sterującej equalizer – dostosować ustawienia czułości mikrofonu. Po skonfigurowaniu, można uruchomić i cieszyć się wynikami. Zdjęcie korektor na tylną szybę samochodu do pracy znajduje się poniżej.

środki ostrożności

Płyta nie jest chroniony przed wszelkiego rodzaju kolanek – deformacja mogłaby uszkodzić ścieżki przewodzące. Proces odzyskiwania jest bardzo czasochłonne i wymaga stosowania specjalnych farb przewodzących klejów.

Ponadto, jedna z tych rzeczy – spontaniczny przełączanie zasilania w przypadku, gdy jest on zawarty w sieci pokładowej. Ci, którzy są zorientowani w elektronice, będzie w stanie rozwiązać ten problem – aby dodać kondensator wiórów. Należy również pamiętać, że bez względu na to jaki był czuły mikrofon, będzie reagował tylko na częstotliwości w pewnym zakresie.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak ustawić korektor na tylnym siedzeniu samochodu z rękami szkła. To nie tylko pomoże odróżnić samochód ze strumienia, ale także zwiększyć widoczność samochodu w nocy, gdy widoczność jest ograniczona. I nie jest to element nie więcej niż 10 dolarów.