748 Shares 978 views

Wymiana głównego cylindra hamulca VAZ-2107: demontaż i montaż

Bezpieczeństwo w samochodzie to nie tylko pasy i poduszki. Jeśli hamulce są wadliwe w samochodzie, konsekwencje mogą być o wiele bardziej smutne. Ten system jest jednym z najbardziej niezawodnych w samochodzie. Jednak z biegiem czasu nie działa. W dzisiejszym artykule zastanawiam się, jak podstawowy cylinder hamulcowy VAZ-2107 jest wymieniany niezależnie.

Charakterystyka GTZ

Czym jest ten element? GTZ jest mechanizmem powodującym wysokie ciśnienie w rurach i autostradach, naciskając odpowiedni pedał. в подкапотном пространстве, рядом с вакуумным усилителем. Znajduje się w komorze silnika, obok wzmacniacza próżniowego.

Urządzenie tego elementu jest dość proste. Mechanizm obejmuje:

 • Skrzynka stalowa.
 • Sprężyna z tłokiem, która tworzy ciśnienie w układzie.
 • Otwory do łączenia rur.
 • Zbiornik z cieczą (jest zainstalowany na górze elementu).

Bezpieczne działanie tego elementu zależy od bezpieczeństwa ruchu. Dlatego przy najmniejszych oznakowaniach należy go pilnie zmienić.

Jak zidentyfikować wadliwe działanie?

Istnieje kilka powodów, dla których ten element nie działa. Pierwszym jest naruszenie integralności systemu. W przypadku wycieku głównego cylindra hamulca, VAZ-2107 nie może pracować.

W przypadku wycieku płynu i śladów spęcznienia należy podjąć środki. Często zdarza się, że rury "pot". W takim przypadku samochód wymaga wymiany głównego połączenia siłownika hamulca. VAZ-2107, w którym poziom cieczy spada, nie można operować. W jednej chwili możesz zostać bez hamulców. Następnym powodem jest natura pedału. Jeśli staje się "wadded" i powoli wraca, oznacza to, że nie ma próżni na wzmacniaczu. W takim przypadku należy sprawdzić wszystkie mankiety i rurki. Jeśli są one w całości, należy wymienić główny cylinder hamulcowy VAZ-2107. Cena nowego elementu wynosi tysiące rubli.

Wymagane narzędzia

Więc jakie narzędzia musimy pracować? Aby wymienić główny cylinder hamulca (VAZ-2107) zakończył się pomyślnie, będziemy potrzebować:

 • Kluczem jest "8" i "10". Narzędzie jest potrzebne do rur hamulcowych, ponieważ karp często lizuje.
 • Głowa "10" i "13".
 • Wkrętak. Potrzebne w przypadku, gdy na gumowych rurkach i mankietach masz zaciski.
 • Strzykawka medyczna (wystarczy użyć pięciu lub dziesięciu kostek).
 • Nowe zaciski to 10-16 milimetrów.
 • Pusta butelka lub inny pojemnik.
 • Płyn hamulcowy (na krajowych "klasykach" używany jest produkt marki "RosDOT" czwartej klasy, jak pokazano na poniższym zdjęciu).

Ważny punkt – przed zakupem nowego cylindra hamulca sprawdź stan rur (zarówno metalowych, jak i gumowych). Nie powinny być mokre. W odniesieniu do gumy, pęknięcia i ścieranie są eliminowane. Te rury nie powinny być trudne do dotykania. Jeśli tak, lepiej jest kupić nowe. Na szczęście, cena dla nich wynosi do 200 rubli za sztukę.

Kiedy przygotowaliśmy niezbędny zestaw narzędzi i nowych części, zastępuje się główny cylinder hamulcowy VAZ-2107.

Instrukcje

Pierwszą rzeczą jaką robimy jest usunięcie elementów mocujących zbiornika wyrównawczego. Aby to zrobić, musisz użyć klawisza "10". Następnie zdejmij pokrywę i połącz nadmiar płynu przeciw zamarzaniu do wcześniej przygotowanego pojemnika. Następnie wkładamy kawałek czystych szmat pod cylinder główny. Jest to konieczne, aby płyn hamulcowy nie dostał się do silnika. Następnie przykręcamy śrubokręt i odkręcamy zaciski węża, które przechodzą do cylindra głównego. Wszystkie oprawy są wyciągnięte. Następnie wycieramy resztę płynu na serwomechanizmie hamulca. Zdejmij korek ochronny z nowego cylindra. Zamiast tego tworzymy epiploon. Te ostatnie można pobrać ze starego GTZ lub kupić nowy w magazynie (w zależności od stanu części).

Jak wymienić główny cylinder hamulcowy VAZ-2107? Następnie należy użyć klucza, aby odkręcić rury (będzie ich 3). Pamiętaj, że nie możesz używać kluczyków do samochodu. W skrajnych przypadkach należy uważać, aby nie lizować krawędzi. Punkty połączenia rurek mogą stać się bardzo zardzewiałe – przygotuj się na trudności. Po użyciu klucza "for 13" odkręcić parę nakrętek mocujących, które przechodzą od głównego cylindra do wzmacniacza próżniowego. Stary GTZ można teraz uzyskać na zewnątrz.

Teraz na swoim miejscu zainstaluj nowy i dokręć śruby. Potem potrzebujemy strzykawki. W tym celu wprowadzamy niewielką ilość płynu hamulcowego "RosDot" i przyklejamy do punktów mocowania rur. Wcześniej musisz wyjąć z nich gumowe zatyczki. Całkowita liczba otworów wynosi trzy. Uważaj, aby nie zabrudzić się do środka. Nie da się wydobyć stamtąd. Wypełnij otwory aż do wyczerpania się cieczy. Następnie zainstaluj przednie okucia i przekręć je specjalnym kluczem (a nie rogiem). Ta sama procedura jest wykonywana z tylnymi wężami.

Co dalej?

Teraz zbiornik wyrównywacza znajduje się na kolei. Przed montażem należy dokładnie sprawdzić jego stan. Wewnątrz zbiornika nie powinna znajdować się tablica czy depozyty. Nowość do zakupu nie jest konieczna – po prostu usuń stary brud z czyszczeniem. Następnie wkładamy gumowe węże na zbiornik i podłączamy je do systemu. Wszystkie ostrożnie mocować zaciski. To kończy procedurę naprawy. W końcu trzeba tylko pompować układ przez usunięcie nadmiaru powietrza.

Cena GTZ

Ile mogę kupić głównego hamulca VAZ-2107?

Cena zaczyna się od 400 rubli. Najdrożsi kosztują półtora rubla rubli. Należy zauważyć, że zestaw naprawczy głównego hamulca VAZ-2107 jest również sprzedawany w sklepach. Zawiera zestaw kilku elastów. Sprzedane w cenie 100-200 rubli.

Wnioski

Więc dowiedzieliśmy się, jak wymienić element, taki jak GTZ na samochodzie VAZ-2107 i jak ustalić jego wadliwe działanie. Układ hamulcowy jest chyba najważniejszym węzłem w każdym samochodzie. W związku z tym nie opóźniaj naprawy, jeśli zostały przerwane w pracy. Jeśli masz minimalny zestaw narzędzi, możesz wymienić go na nowy. W sumie praca trwa nie dłużej niż godzinę.