524 Shares 8414 views

Narzędzia do naprawy samochodów. Zestawy narzędzi automatycznych: producenci, ceny, opinie

Działanie jakiegokolwiek samochodu wymaga wykonania jego konserwacji. Może to być zwykła wymiana oleju i radykalna korekta podstawy. W większości przypadków zarówno mechanicy zawodowej, jak i mistrzowie domów korzystają z niszowych narzędzi motoryzacyjnych. Na rynku produkty te są prezentowane w różnych wersjach, więc każdy kierowca może znaleźć właściwą opcję. Początkujący przybędą do narzędzi ratowniczych do naprawy samochodów w zestawach uniwersalnych. Pozostaje tylko do określenia kierunku tego spisu i marki producenta.

Rodzaje narzędzi

Istnieje kilka kategorii narzędzi przeznaczonych do napraw samochodów. Najbardziej masywne opcje dotyczą sposobów naprawy nadwozia i zespołu napędowego. Ta klasa obejmuje platformy napraw, na których znajduje się maszyna. Następnym razem są ręczne narzędzia ręczne, zestawy, z którymi są najbardziej reprezentowane na rynku. Mogą to być klucze, wtyki, młoty, dłuta, piaskarki i inne narzędzia, które mogą być przydatne w zwykłym garażu.

Zasługuje na szczególną uwagę. Umożliwia także wykonywanie niewielkich operacji, dlatego jest niedrogie i najczęściej wysyłane w zestawach. Są to zespoły i złączki, dzięki którym można naprawić niewielkie wady na powierzchni. W takim przypadku należy odróżnić narzędzie do naprawy okularów samochodowych, które mogą być reprezentowane przez zestawy z zaciskami, szczotkami, szlifierkami i zgarniakami.

Recenzje produktu Jonnesway

Producent jest jedną z największych firm, które opracowują i produkują rozwiązania techniczne dla centrów obsługi samochodów na dowolnym poziomie. W asortymencie znajdują się klucze o różnych rozmiarach, gajkolomi, odsysacze, odkurzacze, ściągacze pierścieni, montaż i inne urządzenia. Zdaniem użytkowników, produkty Jonnesway zapewniają wysoki zasób eksploatacyjny, a jednocześnie wyróżniają się ergonomią. Jednocześnie narzędzia do naprawy samochodów można uznać za uniwersalne, tzn. Początkowo zaprojektowane z myślą o szerokim zakresie modeli. Ponownie użytkownicy zauważają, że integracja, nawet w najprostszych wersjach narzędzi narzędzi dostosowawczych, umożliwia dokładne podsumowanie parametrów technicznych urządzenia o określonej wielkości. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas pracy z niestandardowymi węzłami i mechanizmami.

Recenzje produktu Craftsman

Inny amerykański producent narzędzi ręcznych, zajmujący ogromną niszę sprzętu różnych klas. W szczególności firma oferuje zarówno rozwiązania dla samochodów, jak i zestawy do konserwacji sprzętu ogrodniczego. Użytkownicy cenią również wyroby Craftsman dla niezawodności typowych zestawów, w tym dłuta, młoty, piły i inne warianty narzędzi, które są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań. Warto zauważyć, że narzędzia do naprawy samochodów tego producenta podlegają ścisłej kontroli i demontażu. Kontrola wielostopniowa bezpośrednio w zakładzie pozwala zidentyfikować defekty na etapie montażu, co zmniejsza ryzyko uwolnienia produktów o niskiej jakości do rynku niemal zerowego.

Recenzje produktu Liqui Moly

Nawet przy użyciu skutecznego i niezawodnego narzędzia wykonana praca nie może przynieść oczekiwanych wyników w praktyce, jeśli są używane materiały eksploatacyjne o niskiej jakości i płyny smarne. Niemiecki producent Liqui Moly, chociaż nie jest bezpośrednim producentem narzędzia samochodowego, ale w swoim asortymencie zawiera wiele przydatnych akcesoriów, aby utrzymać optymalne działanie maszyny. Wentylatory marki doceniają nie tylko oleje silnikowe, ale także inne chemie samochodowe, które przedłużają żywotność mechanizmów. Ponadto firma produkuje specjalne urządzenia do użytku w czynnikach chemicznych w postaci nebulizatorów. Jak pokazuje praktyka, zwykłe narzędzia samochodowe, których zestawy zawierają typowe pneumatyki, nie są w stanie wykonywać wysokiej jakości zadań wysoce wyspecjalizowanych. Z kolei Liqui Moly produkuje urządzenia zaprojektowane specjalnie do celów stosowania materiałów funkcjonalnych z tej samej chemii maszynowej. Opinie podkreślają przyzwoity wynik, który jest zapewniony po zastosowaniu produktów tej firmy.

Ile kosztuje naprawy samochodów?

Znacznie zależy od zestawu dostaw, jakości, charakterystyki i zasady narzędzia. Jednoręczne modele można sprzedawać za kilkaset rubli, a zestawy markowe do prostowania lub wykonywania robót ślusarskich szacuje się na 6-7 tysięcy rubli. Oczywiście, najdroższe w tej cenie są specjalne. Narzędzia do napraw samochodowych, które mogą kosztować 50-60 tys. To pełnoprawny sprzęt do serwisowania maszyn, gdzie nie można po prostu wykonywać typowych czynności naprawczych, ale w razie potrzeby dostosować poszczególne części i mechanizmy. Na przykład pneumatyczna nitownica umożliwia przywrócenie klocków hamulcowych i kosztuje średnio 50 tysięcy.

Wnioski

Nawet kierowcy, którzy starają się zaufać swoim pojazdom wyłącznie do profesjonalnych mistrzów, mają w swoich domach 3-4 podstawowe narzędzia. Na przykład bez klucza i podnośnika praktycznie niemożliwe jest zastąpienie koła na otwartym torze, gdzie nie ma pomocy zewnętrznej. Uniwersalne narzędzia do napraw samochodów służą do radzenia sobie z niewielkimi operacjami w garażu. Kosmetyczne dostrajanie powierzchni problemu nie wymaga specjalnego wysiłku, pod warunkiem użycia odpowiedniego narzędzia prostującego, ale eliminuje wady powłoki. I wręcz przeciwnie, miłośnicy samochodów mogą odbudować swoje garaże na coś podobnego do warsztatu samochodowego, jeśli zwrócą się do segmentu gotowych platform napraw.