777 Shares 3153 views

Poleva kula 12 kalibru. Kule 12 Kaliber: opinie, zdjęcia

Polowanie nigdy nie przestaje przyciągać człowieka. Udoskonalone techniki, broń i amunicja. Poleva kula 12 kalibru jest powszechna wśród myśliwych w przestrzeni poradzieckiej. Na tle innych artykułów XII kalibru to korzystnie w porównaniu do wskaźników wydajności. Odnosi się do dokładności i precyzji ognia.

historia

Bullet Poleva 12 miernik został stworzony na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Kule autorem przeciwpancerny był projektant Wiktor Władimirowicz Polev. Na jego wniosek, w rybackiej i łowieckiej fabryka sprzętu Kirov (złożył RosOkhotRybolovSoyuz) Badania przeprowadzono.

Zaprojektowane i wyprodukowane sprzęt Field (pierwsza nazwa „Victoria”) ma swoją własną specyfikę. ołowiu kula konstrukcja została zaprojektowana tak, że nieuniknione deformacji podczas wypalania została użyta bezpiecznie trzymać go w pyzhe-stabilizator.

struktura

Pocisk Poleva 12 miernik jest przeznaczony do strzelb, odnosi się do typu przełącznik – z rozbijając głównego elementu, połączonego z plastikowej wykładziny. Aby poprawić szczelność cylindra w czasie wypalania (zasłonięcie) i lepszego przejściu pocisku samego przez kanał do części głowicowej ołowiu umieścić pojemnik z tworzywa sztucznego (z bębna po oddziela się od niego).

Poleva pocisk kalibru 12 ma trzy części.

 • Kula jest wykonana ze stopu ołowiu. Istnieją opcje do produkcji mosiądzu i stali. jest to kształt stożka, a w dolnej części trzpienia znajduje się. On naprawia go w plastikowej wykładziny.
 • Chwyt vel wad stabilizatora wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości. Przednia cylindryczna część ma ślepy otwór pocisku pręta. Pochylona żebro (zwykle sześć) w zapalniku lotu przekazywać ruch obrotowy. Chwyt pełni funkcję przepustnicy zapobiega przełomu (gaz).
 • Pojemnik z dwóch połówek, przekładnia zużycia głowicy i jest wprowadzany do tulei. Konstrukcja pojemnika ma funkcje: górna część wewnętrzna jest wykonana w kształcie stożka. Dolna część ma zgrubienie i spoczywa na krawędzi trzonu. Gdy pocisk wypływa z beczki, przy czym pojemnik jest podzielony na dwie części i muchy od kuli.

typy

12 kalibru pociski Poleva szybko zyskał popularność wśród myśliwych. Autor stworzył kilka modyfikacji jego twórczości:

 • Poleva pocisku 2 – część ma mniejszą średnicę głowy, nieco zmodyfikowany wad drzwi przesuwne przesłonę i trzon;
 • Poleva pocisku 3 – charakteryzuje się płaską część głowicy z ekspansywnego próżni, co ułatwia odkształcenie przy zderzeniu z celem;
 • Poleva pocisku 4 – wyposażony ekspansywnego lejka (w wachlarzyk), o masie 40 g (używanego do wyrzucania dużych zwierząt);
 • kula Blady-6 – stosunkowo niedawne rozwoju, wymienny wad pomaga skompensować różnicę średnic beczek z broni kalibru 12.

Na dzisiejszym rynku istnieje kilka innych opcji Poleva kule, są one tworzone przez różnych deweloperów.

bieg kaseta

amunicja sprzęt kula Poleva tradycyjny:

 • obudowane w tulei wylewa prochu;
 • Pocisk zamontowany jest włożony do tulei dosylka na proszek;
 • jest ona ustalana w tulei (zaleceniami producenta – „shalashika”) z uwzględnieniem długości komory.

Jeśli osłona jest krótszy niż komora do 3,5 mm, najlepiej roll „rolki”.

funkcje

Gdy sprzęt amunicji pocisku Poleva trzeba zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Nie jest konieczne, aby zwiększyć poziom naładowania proszek jest większa niż określona w zaleceniach. Mocny zamykający znaczący wzrost ciśnienia w cylindrze.
 • Głowica w plastikowej tulei wkłada się do końca, tak, że część pojemnika od siebie. Powłoka jest w tulei z „stres”, która z kolei będzie go utrzymać i bez toczenia.
 • Program ten pozwala na korzystanie z wielu rękawa. Wystarczy upewnić się, że jego długość nie przekracza 70 mm.
 • Można zavaltsovyvat plastikową tuleję. Papier nie jest gorszy, a dokładność pożaru nie mają żadnego wpływu.
 • Musi istnieć kontrola poprawności montażu kontenera. Pomoże to uniknąć toczenia części jednego lub obu.
 • Nie można zastosować kulkę, gdy pojemnik jest wolny, aby wejść do rękawa. Wskaźniki siły śmiertelnej zostanie zmniejszona z powodu wadliwego obturacji. Pojemnik i papier, a plastikowa tuleja powinna być dołączona do „szczelności”.

12 pociski kalibru wykorzystywane do polowania na grubą zwierzynę. Pierwszy niedźwiedź, łoś, dzik. Dobry śmiertelne odległość (150 m) gwarantuje udane polowanie. W momencie uderzenia w cel pod wpływem przeciążenia ołowiem pocisku jest bardzo mocno wciśnięty do trzonu. Jej spłaszczenie jest zorientowana tak, że jest jeszcze trudniejsze wciśnięty do niego.

Zastosuj te pociski do fotografowania sportu: na „stojącej ikrę” czy „Running dzika”. Taka amunicja nadaje się nie tylko „obracanie” broni, lecz również półautomatyczną (np TOZ-87).

Zalety i wady

Wiarygodne i dokładne, to jest popularne. Inne rzeczy są równe cechy konsumenci wybierają kule Poleva. Recenzje myśliwych na dokładność walce tylko pozytywne. Dodatkowo, zabójczy zasięg strzału wynosi 150 metrów.

Nie jest tajemnicą, że strzelba dwunastu manometr, wydany w zakładzie Iżewsk, różnią się średnicą z beczki Tula odpowiedników. Pojemnik z kulami Wad Poleva-6 zapewnia różnice wyrównać, co daje pełny, mocniejszy strzał. Gdy gazy w obu pistoletów nie łamią.

Istnieją trzy główne zalety pocisku pola:

 • Brak dodatkowych uszczelek i zwitki;
 • Strzałka kształt w połączeniu z wad stabilizatora zapewnia stabilne lotu jest zawsze „głowicy” do przodu;
 • Element pocisk odkształcenie służy jako niezawodne połączenie do przewodu wad.

Wady tego produktu obejmują niezdolność do produkcji naboi w prowizorycznym głównej ze względu na części z tworzywa sztucznego oraz jego skomplikowany kształt. Przy niskich temperaturach elastyczność plastikową wkładką jest stracone, co zmniejsza skuteczność strzału. Strzelanie kulami Poleva mało wydajne w wysokiej trawie, gęstym buszu i innych krzewów. Kiedy wypasu pocisk, nawet niewielki kąt ugięcia przeszkodą jest zbyt duża dla trafienia w cel. Ta ostatnia wada staje się łatwo skorygować przez wykonanie kul z twardszego materiału – z mosiądzu lub stali.