525 Shares 8048 views

akcelerator grafiki średniotonowy NVidia GeForce GTX 660: dane techniczne, specyfikacje i możliwości techniczne

Karta graficzna średni poziom w 2012 roku, o doskonałych parametrach i rozsądnej efektywności energetycznej – to NVidia GeForce GTX 660. Funkcje w tej chwili, oczywiście, nie jest tak efektowny wygląd, ale również na poziomie zintegrowanym akceleratorem graficznym więc nie miałem czasu do poślizgu. Ponadto, jego zdolność do uruchomienia większości gier, ale bez maksymalnych ustawieniach.

Segment rynku akceleratora graficznego

Выше в иерархии расположился NVidia GeForce GTX 660 Ti. Gaming akcelerator poziom średniej cenie GTX 660. Wcześniej w hierarchii znajduje NVIDIA GeForce GTX 660 Ti. Dane były znacznie lepsze, ale należał do tego samego segmentu rynku kart graficznych. и GTX680. Segment Premium w tym czasie zajmował GTX670 i GTX680. Koszt nich była istotnie wyższa w poziomie wydajności. и GTX650 Ti Boost. Ale do rozwiązań początkowego segmentu gier traktowane GTX650, GTX650 Ti i GTX650 Ti impuls. с индексами HD7870 и HD7850. Bezpośredni konkurenci jak bohater tego przeglądu przez linię produktów firmy AMD Radeon HD7870 były indeksów i HD7850. Tak więc w tym materiale będą rozpatrywane typowa karta graficzna średniego szczebla na sezon 2012.

Specyfikacja GPU

GK106. Przez generację architektury grafika „Kepler” należał NVidia GeForce GTX 660. Parametry techniczne swojego chipa półprzewodnikowego wskazano standardy przyjęć w 28nm, a chip został oznaczony GK106. Całkowita liczba tranzystorów w skład tego procesora jest równa 2,54 miliarda akcji. Częstotliwość rdzenia może zmieniać się w zakresie aż do 960MGts 1033MGts zależności od złożoności problemu i stopnia ogrzewania graficznego. Bloki do przetwarzania shaderów w adapterze 960 sztuk, a oni pracują na częstotliwości GPU. Oznacza to, że wartość ta może się wahać od 960MGts do 1033MGts. TMU в данном случае было равно 80 для каждого конвейера, а ROP – всего 24. TMU ilość modułów w tym przypadku wynosiła 80 ° C dla każdego przenośnika, a RPO – całkowita 24.

RAM oraz odpowiednich parametrów

сочетании с наиболее распространенным типом ОЗУ на текущий момент должен функционировать рассматриваемый в данном материале адаптер — GDDR5. W połączeniu z najczęstszych rodzajów pamięci RAM obecnie musi pracować pod uwagę w tym materialnym Adapter – GDDR5. ОЗУ в этом случае составляет 6ГГц. Zalecana częstotliwość pracy układów pamięci RAM w tym przypadku jest 6GHz. в данном случае с разрядность ю в 192 бита. Opona jak RAM w tym przypadku nieco w 192-tego bitu. W rezultacie otrzymujemy przepustowość 144GGb / sek. Dobrze, zalecana ilość buforu wideo dla karty to 2 GB.

Wydajność cieplna adaptera

Dobre właściwości termiczne według standardów 2012 NVidia GeForce GTX 660. Charakterystyka krysztale krzemu wskazują, że TDP w tej sytuacji jest to 140W. W związku z powyższym, w celu pełnego dostarczania produktu musi być z nim połączona przez zasilanie dodatkowe złącze 6-pinowego. Maksymalna dopuszczalna do tej temperatury gazu jest ustawiony na wartość 97 0 ° C, a minimalna siła składnika komputera jako zasilania wynosi 450 watów. W połączeniu ze słabszym komputerze systemu elektroenergetycznego z akceleratora niekoniecznie kończy się niepowodzeniem.

konkurencyjnych produktów

Tylko 4 konkurent miał NVidia GeForce GTX 660. Charakterystyka niektórych z nich były lepsze, a ktoś – jest gorzej. Ale przy tej samej prędkości i przy cenie proporcjonalnie. Nieco niżej wycięcie jest karta graficzna GTX 650Ti doładowania. Niższe częstotliwości są bardziej skromne specyfikacje nawet w trybie overclockingu nie pozwala jej konkurować na równych warunkach z tą decyzją, która jest uważana w tym przeglądzie. Podobny można zauważyć o decyzji firmy AMD w obliczu HD7850. Ale dwa pozostałe karty, GTX 660Ti i HD7870, były droższe, ale również określenie wydajności były lepsze. Ale później zastąpiony przez GTX760 akceleratora z większą prędkością, a jego godnym rywalem poprzedniej generacji akceleratora graficznego nie może być.

Koszt i opinie

W tym nowym stanem zapasów akceleratora można jeszcze kupić za 7000-8000 rubli. W tym samym drugiej strony jako akceleratora można znaleźć na różnych giełdach globalnej sieci w cenie już od 4000-5000 rubli. W przybliżeniu taka sama liczba zarówno nowych i używanych stoi NVIDIA GeForce GTX 660 Ti. Cechy tego ostatniego jest lepszy i zakupu takiego produktu jest korzystna. Co do reszty, można powiedzieć, że na tle obecnych akceleratorów opartych na architekturze „Pascal” dobrze, wystarczy spojrzeć nieprzekonujących kart 4-letnich. Stały się nieaktualne w całości, to jest teraz lepiej zwrócić uwagę na to nowszych rozwiązań w kartach niszowych. Chociaż są one droższe, ale tempo ich wyższe czasami. Jest w tym momencie, a właściciele takich akceleratorów i informatyków.

wyniki

Jedna z najlepszych kart w 2012 roku w segmencie produktów klasy średniej stał NVidia GeForce GTX 660. Funkcje w swoim czasie były bardzo zaawansowane. Ale teraz jest nowsze akceleratory z bardziej zaawansowanymi parametrami technicznymi oraz wysoką wydajność.