95 Shares 4864 views

Drukarka laserowa Xerox Phaser 3010: przegląd, opis, funkcje i opinie

Przedstawiciel znanej marki na rynku urządzeń biurowych i drukowania Xerox Phaser 3010 jest uważany za najlepszą drukarkę do użytku domowego w Rosji. Wielu użytkowników i sprzedawców porównuje je do ciągnika, który będzie działał w dowolnych warunkach, przy nieograniczonych obciążeniach i minimalnych kosztach finansowych związanych z utrzymaniem. Przegląd, opis, charakterystyka i opinie właścicieli umożliwią czytelnikowi zapoznanie się z produktami firmy Xerox.

Przedstawiciel niedrogiego segmentu

Laser Xerox Phaser 3010 jest na rynku w niszy budżetowej (do 10 000 rubli). Zasobnik bębna światłoczułego to 30 000 stron, co ogranicza użycie drukarki do celów komercyjnych. Producent nie ukrywa, że koszt wymiany głównego elementu urządzenia kosztuje nabywcę cenę nowej drukarki laserowej. Do użytku domowego takie zasoby gwarantują pełny wydruk od kilku lat.

Podstawowym zadaniem wielu drukarek monochromatycznych do użytku domowego jest druk w wysokiej rozdzielczości – 1200 x 1200 punktów na cal. Użytkownicy, którzy pracują z wykresami, diagramami, rysunkami i tabelami, urządzenie będzie musiało się spodobać, ponieważ producent powiedział o wysokiej rozdzielczości obrazów podczas drukowania.

Specyfikacje techniczne

W przypadku drukarek laserowych normą jest szybkość drukowania 20 stron na minutę i nie należy tego podkreślać. Główną zaletą jest wsparcie wszystkich istniejących systemów operacyjnych. Drukarka laserowa Xerox Phaser 3010 nie wymaga żadnej instalacji oprogramowania: sterowniki są już dostępne w bazie danych wszystkich producentów systemów operacyjnych (Windows, MacOS, Unix, Linux).

Producent rozwiązał problem z formatem i gęstością papieru. Materiały drukarskie dowolnego rozmiaru (od A4 do C5) są określane na poziomie kierowcy, a dane są przesyłane do papieru w taki sposób, w jaki jest to zamierzone przez użytkownika. Gęstość arkusza jest dozwolona w zakresie 60-165 gramów na metr kwadratowy (całkiem możliwe jest drukowanie na kartonach lub na papierze trakcyjnym).

Pierwsze wprowadzenie do drukarki Xerox Phaser 3010

Fakt, że pudełko ukrywa przedstawiciela najlepszej na świecie firmy zajmującej się produkcją urządzeń biurowych, można się spodziewać dzięki wyglądowi pakietu: jest ogromny i informacyjny. W bocznych krawędziach pudełka znajduje się wizerunek samego urządzenia, opis wszystkich cech technicznych, krótka historia marki, ostrzeżenia dotyczące transportu oraz wiele innych.

Drukowanej drukarki Xerox Phaser 3010 godny, jak zauważył wielu właścicieli, uszkodzenie urządzenia nie powiedzie się, nawet jeśli pole do gry w piłkę nożną. Należy zauważyć, że po wyjęciu drukarki z opakowania użytkownik usunie kilka metrów taśmy ochronnej, którą producent ustalił wszystkie elementy mobilne urządzenia. Zamienia tylko pakiet: kabel zasilający, przedłużenie interfejsu USB i dyski oprogramowania wyglądają na słabe tło.

Zbuduj jakość i ergonomię

Plastik, najwyraźniej producent nie zapisał. Wskazuje to nie tylko grubość elementów drukarki Xerox Phaser 3010, ale także jej ciężar, czyli około 5 kilogramów – w przypadku tanich i kompaktowych elementów biustu. Z drugiej strony jest to miarą niezawodności dostarczoną przez producenta dla użytkownika końcowego, ponieważ cienkie urządzenie szybko się zawiedzie.

Mówiąc o ergonomii, zmontowana drukarka jest dość zwarta i nie zajmuje dużo miejsca na pulpicie. Trzeba jednak otworzyć tacę na papier, urządzenie staje się dość obszerne. Technologia Xeroxa martwi się o wygląd: biała plastikowa obudowa jest ładnie połączona z niebieskim podajnikiem papieru i zasobnikami wyjściowymi. Na rynku jest modyfikacja grafitu, ale jak zauważają właściciele w swoich opiniach, czarny plastik jest słabo widoczny rozproszony toner.

Problemy z tankowaniem

Jedynym minusem, który zatrzymuje wielu nabywców, jest obecność zamka blokującego na kasecie z tonerem. Zasób jednego wypełnionego marką wystarczy, aby wydrukować 1000-1500 stron. Oficjalnie producent powiedział, że napełnianie wkładu jest niemożliwe, ponieważ blokada drukowania jest na poziomie oprogramowania firmowego. Toner do drukarki Xerox Phaser 3010 nie jest tani (około 2000 rubli). Oczywiście potencjalny nabywca nie jest zainteresowany planem finansowym dla tej opcji.

Rozwiązanie istnieje, ale wielu użytkowników jest sceptycznie nastawionych do tego. Każda organizacja do uzupełniania toneru może odblokować chip i zezwalać właścicielowi drukarki na samą kasetę, która posiada również zasoby robocze (5000 stron). Cokolwiek można powiedzieć, kupujący nadal będzie musiał kupić nowy toner.

Łatwość obsługi

Drukarka laserowa Xerox Phaser 3010 jest łatwa w obsłudze. Aby wymienić toner, wystarczy otworzyć otwór ochronny umieszczony z przodu urządzenia. Kaseta z tonerem jest dostępna do usunięcia. Dostęp do kuchenki i rolek odbierających odbywa się po otwarciu tylnego panelu. Ale, jak wielu właścicielom zapewnia ich opinie, w ciągu najbliższych 2-3 lat użytkownik nie musi tam patrzeć. Czasami zaleca się czyszczenie rolek chwytania papieru z brudu, w przeciwnym razie może dojść do zacięcia papieru.

Masz pytania do kosza na śmieci. Znajduje się wewnątrz całego systemu drukowania, a dostęp do niego wymaga całkowitego demontażu urządzenia. Z drugiej strony specjalistyczne warsztaty zajmują się czyszczeniem. Ich obsługa obejmuje napełnianie Xerox Phaser 3010 i usuwanie odpadów. Tylko właściciel musi kontrolować ten problem.

Podłącz i skonfiguruj

Jak wspomniano wcześniej, użytkownik nie będzie mieć problemów z określaniem drukarki przez system operacyjny. Zasilaj dziecko i podłącz urządzenie do interfejsu USB, nawet dziecko może. Najważniejsze jest nie zapomnieć zainstalować wkładu do drukarki Xerox Phaser 3010. To wszystko dzieje się automatycznie. Aby jednak uzyskać dostęp do wszystkich ustawień drukarki, zaleca się zainstalowanie oprogramowania. Właściciele komputerów z systemem Linux i Unix nie są. Dostępna jest tylko drukowanie, a dokładne strojenie musi odbywać się za pośrednictwem konsoli.

Zadowoleni będą również właściciele bezprzewodowych punktów dostępowych (routery Wi-Fi) z obsługą serwera wydruku. Każdy router, który jest dostępny na rynku urządzeń budżetowych, określa drukarkę Xerox Phaser 3010 bez problemów. Z tego powodu wielu nabywców preferowało znaną markę.

Jakość druku

Na oficjalnej stronie producenta, w sklepach i centrach serwisowych milczy na temat samej technologii druku, nazywając ją powszechnie uznaną nazwą – laserem. W rzeczywistości drukarka Xerox Phaser 3010 LED. Stąd też zasób druku 30 tys. Stron (ta technologia jest półtora razy wyższa). Różnica może być widoczna tylko podczas drukowania zdjęć w rozdzielczości 1200×1200 punktów na cal. W przypadku technologii LED (laser jest cieńszy niż dioda emitująca światło), ziarno obrazu jest nieuniknione.

Z drugiej strony, toner dla drukarki Xerox Phaser 3010 będzie bardziej ekonomiczny w przypadku drukowania, a zatem zasobów zasobnika małych rozmiarów. Tekst, grafika, diagramy i obrazy bitmapowe w małej rozdzielczości na papierze będą wyglądać realistycznie, nie ma wątpliwości. Należy zauważyć, że drukarka ma dużą ilość pamięci RAM – 64 megabajty. Jak zauważają właściciele, przy przetwarzaniu kilku zadań zawierających elementy graficzne, urządzenie Xerox spieszy się w kilka sekund i drukuje bez wahania.

Wnioski

Niedrogi przedstawiciel klasy budżetowej jest całkiem akceptowalny dla użytkownika domowego, który drukuje nie więcej niż 1000 stron miesięcznie. Drukarka Xerox Phaser 3010 nie ma żadnych ograniczeń co do miesięcznego obciążenia: możesz wykonać zadanie i wykonać 30 tysięcy stron, ale musisz zmienić bęben, który jest taki sam jak nowa drukarka. Jakość druku, zużycie toneru i energii elektrycznej są na najwyższym poziomie i są przeznaczone dla użytkowników domowych, którzy cenią jego czas i chcą mieć małe pieniądze, aby uzyskać pełną funkcjonalność, ekonomiczną i jakościową drukarkę.