461 Shares 7479 views

Dlaczego jest włączony i laptop wyłącza się natychmiast?

Każda sytuacja może się zdarzyć, gdy jest włączony i natychmiast wyłącza laptopa. Niestety, to wydarzenie nie jest takie rzadkie. I to nie zawsze jest bezpieczne dla systemu operacyjnego. Ale gdy panika buduje. Między innymi, byłoby miło wiedzieć więcej o tym, co zrobić, gdy laptop jest wyłączony. Zwykle, w każdym przypadku, prosząc ich określonej sekwencji działań.


awarii systemu

Pierwszym powodem, że jest włączony i natychmiast wyłącza laptop – najczęstszej awarii systemowego. System operacyjny, oczywiście. W tym przypadku, poprawić sytuację na kilka sposobów.

Po pierwsze, mogą być powtarzane kilka razy włączenia. Może błąd zniknie na własną rękę. Ale mam nadzieję, że nie kosztują zbyt wiele.

Po drugie, ponownej instalacji systemu operacyjnego jest również w stanie poprawić sytuację. Wszystkie działania muszą być bardzo szybko wykonane. Ale to nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Po trzecie, można skorzystać z płyty instalacyjnej do „windose” przywracania systemu. Czasami to pomaga. W zasadzie, to lepiej, aby wypróbować wszystkie wskazówki. Czy jest coś, w przypadku awarii systemu, więc pomóc.

moc

Następujące ustawienie odpowiednich zdarzeń, gdy akumulator nie jest używany na urządzeniu. W tym przypadku, to włącza się i natychmiast wyłącza laptopa z powodu braku przepustowości sieci. Również dość częsty przypadek. Na szczęście, nie ma znaczącej niebezpieczeństwo, że nie może się odbyć, a skorygowany łatwo.

Wszystko, co jest wymagane od użytkownika – jest podłączenie laptopa do innego gniazdka. Jeden gdzie wyższe napięcie. Po tym wszystkim, nie trzeba ładować przyczyn tego problemu. Więc nie zawsze jest konieczne, aby od razu panikować i zmienić laptopa.

naładowania akumulatora

Śmiało. Notebook jest włączany i wyłączany na raz? Co robić w tej sytuacji? Na przykład zainstalowany akumulator test sprzętu. Może po prostu nie mają siły?

Podobnie jak ostatnim razem, nie ma nic niebezpiecznego tutaj. I łatwo naprawić rzeczy. Wystarczy podłączyć laptopa do kabla sieciowego bez wyjmowania baterii. Naładować urządzenie. Teraz wszystkie usterki i awarie znikają.

Często okazuje się, i tak, że komputer jest włączony i natychmiast wyłącza się, gdy akumulator jest zainstalowany nieprawidłowo. Sprawdzić położenie komponentu jest konieczne w pierwszej kolejności. W przypadku jakichkolwiek odchyleń należy usunąć element i ustaw ją we właściwej pozycji.

podziały

Coś jeszcze? Oczywiście, przyczyny problemu jest nawet więcej niż wystarczająco. Kolejnym punktem, który jest zazwyczaj pomijane przez użytkowników – to stan urządzenia. Dlaczego laptop jest włączony i natychmiast się wyłącza? Powodem tego może być banalne zbicie składnika. Na przykład, kabel sieciowy lub sam akumulator.

Co robić? Aby rozpocząć odkryć szkody. Dokładnie tak, jak to zrobić, decydować o sobie. Można zdiagnozować siebie lub oddać urządzenie do centrum serwisowego. Drugi etap walki z awariami – to ich naprawić. Lub całkowite zastąpienie uszkodzonych części. Druga opcja jest bardziej powszechne. Rzeczywiście, to okaże się, że bezwzględna wymiana daje pewną gwarancję na urządzenie.

Angażować się w samodzielnej naprawy niektórych składników w laptopie nie powinno być. Może to spowodować, że urządzenie w stanie całkowicie jałowym. Dlatego nie będzie Service Center. Albo można płacić do dowolnego administratora systemu o pomoc. Samodzielnej naprawy i zmienić niektóre elementy notebooka jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy wcześniej praktyka.

wirusy

Następnie błąd bitowy i awarii systemu operacyjnego. Są one, jak już zostało powiedziane, może służyć jako powód, że się i natychmiast wyłączyć laptopa. Niemniej jednak, nie jest bardziej niebezpieczna sytuacja, pośrednio związane z pierwszej przyczyny tego zjawiska. Mówimy o obecności wirusów w komputerze.

Swego rodzaju „efektu domina” jest po prostu uszkodzić krytycznych elementów systemu. Na przykład, „BIOS”. I uszkodzenie danych nie pozwalają uruchomić system. Ona po prostu ciągle restarcie znowu i znowu. Lub wyłącza całkowicie. Być może jest to najbardziej niebezpieczna rzecz, która może się zdarzyć do komputera.

W większości przypadków, jeśli wirus jest „przyniósł” do systemu to zachowanie, trzeba pilnie skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania pomocy. Aby zaradzić tej sytuacji jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Wizards postara się zwrócić laptopa z powrotem do życia. Jeśli wirusy nie są zbyt krytyczne uszkodzenia elementów systemu, można to skorygować.

Według niektórych użytkowników, nadzieję na sukces nie jest tu konieczna. Po tym wszystkim, powód laptop jest włączany i wyłączany natychmiast. Po załadowaniu A „BIOS”. Bez niej nikt komputer nie będzie działać. Niektóre wirusy mogą nie tylko boli, ale również całkowicie zniszczyć komponent bez możliwości jego przywrócenia. Tak, wirusy – jest to poważne i uzasadnione powód do paniki.

przegrzanie

Istnieje jednak coś innego. To nie zawsze jest konieczne, gdy wspomniany problem rzucać laptopa. Wentylator włącza się i natychmiast się wyłącza? Tutaj, przed niektórymi ogromnymi konkluzji Pierwszą rzeczą, którą trzeba wyeliminować jeden mały punkt, który zazwyczaj nie jest brana pod uwagę. Mówimy o przegrzania komputera. To dlatego, że to może być włączane i wyłączane natychmiast. Czasami występuje po kilku minutach pracy z systemem operacyjnym.

Dowiedz się, dlaczego komputer się przegrzewa. Najprawdopodobniej po prostu wentylator już zakurzone. Zwykle w self-odłączenie notebooka ułatwia jego czyszczenie. Po chłodnica jest czysta, bez restartu i zamykania nie będzie przeszkadzał. Aby wykluczyć możliwość przegrzania, należy regularnie czyścić wentylator w laptopie. Co najmniej raz na 6 miesięcy. Jak widać, powodów, które są włączane i wyłączane natychmiast laptop jest więcej niż wystarczająco. Przewidzieć i zdiagnozować konkretnej sprawy bez pomocy specjalistów jest zazwyczaj trudne. Dlatego lepiej jest nosić urządzenie do centrum serwisowego.