308 Shares 6933 views

Jak wybrać procesor do laptopa?

Mimo faktu, że procesor jest długi czas nie jedyny element, który jest odpowiedzialny za wykonanie laptopa wiadomo, wiele osób nadal wolą wierzyć, że tak jest. Takich ludzi jest na podstawie cech procesora przy zakupie laptopa. Wybór procesora do notebooka zaczyna się od tego, że ludzie zwracają uwagę na częstotliwość zegara, większość uważa, że to właśnie ta cecha opisuje działanie systemu. Ale to jest całkowicie błędne. Na przykład procesory Intela dla notebooków sprzedawane są bez zegara, aby nie wprowadzać w błąd konsumentów.


Dlatego przed zakupem laptopa trzeba dobrze zrozumieć pytanie, co jest nowoczesny procesor, to wygląda i co zależy od jego prędkości. Jeśli uważnie przeczytać ten artykuł, będzie zorientowany w tej sprawie.

Występ każdym procesorze określają trzy cechy charakterystyczne: częstotliwość zegara, architektura, pamięć podręczna. wielką wartość częstotliwości jest konieczne tylko w skomplikowanych obliczeń matematycznych, więc ta funkcja wyostrzyć swoją ostrość nie jest tego warta. Jest również bardzo ważne przy wyborze procesora do laptopów to ilość energii zużywana i zakres, w którym procesor pracuje chłodniej. Parametry te są odpowiedzialne za cichą pracę urządzenia, a także wpływ na czas pracy w trybie autonomicznym. Jak wybrać procesor, że jest wysokiej jakości i długo służył Ci? Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na pamięci podręcznej, który ma laptopa. Obecnie istnieją dwa rodzaje pamięci podręcznej, które procesory są: pierwszy (L1) i drugiego poziomu (L2).

Ostatnio trend splatania laptopów tzw procesorów mobilnych. Fakt, że tego typu urządzenie pracuje na takim procesorze wskazuje dodatkową literę „M” w opisie produktu. Ze względu na fakt, jak architektura jest wykonywany takich urządzeń, mają niższe zużycie energii i rozpraszanie ciepła. Ale, pomimo swoich doskonałych właściwości, producenci notebooków nie opuszczaj procesorów desktopowych w swoich modelach. Oczywiście, taka alternatywa opcja będzie bardziej hałaśliwe i będzie poświęcić więcej energii, ale to jest bardziej wydajne. Więc kwestii, jak wybrać odpowiedni procesor, należy powołać się na powyższych czynników. Nie można twierdzić, że procesor mobilny jest o wiele lepiej niż PC lub odwrotnie, ponieważ oba te urządzenia są przeznaczone do różnych celów.

Jak wybrać procesor pod względem liczby rdzeni w nim? Więc kupujący pytanie zaczął się zastanawiać, od 2006 roku, kiedy liczba dużych firm wydali pierwszych producentów notebooków takich telefonów modelu na procesorach dwurdzeniowych. Główną zaletą tej technologii jest możliwość jednoczesnego wykonywania wielu zadań. To znacznie zwiększa szybkość komputera. Jedyna istotna różnica z procesorów jednordzeniowych odpowiedników jest wielka cena takich modeli.

Aktualnie Intell procesory dla notebooków wyprodukowanych w dwurdzeniowy wykonania. Ale Intel nie jest pojedynczy producent z tych modeli, większość firm tworzenie konkurencyjnych procesorów wykonanych przez AMD. Każdy z tych producentów stara się bardziej całkowicie spełniać swoje modele z Intelem na jej część sprawia, że szybsze procesory, podczas gdy procesory AMD są uważane za najlepsze pod względem energooszczędnych procesorów. Ale nawet biorąc pod uwagę te czynniki, duża różnica w dotyku tych urządzeń nie jest możliwe. Dlatego kwestia „jak wybrać procesor”, a co, Intel lub AMD, jest nadal otwarta.