823 Shares 6848 views

Wybór modemu do laptopa. Kilka zaleceń dla początkujących


Nowoczesna technologia nie stoi w miejscu i ciągle się rozwija. Jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że co roku na potrzeby użytkowników PC stale rośnie, a producenci różnych urządzeń starają się zaspokoić te potrzeby. Na przykład, dzisiejsze laptopy stały się lżejsze i bardziej kompaktowe, dzięki czemu ich właściciele pracować na takim komputerze przenośnym, praktycznie wszędzie. Ale co sprawia, że sens ma telefon kompaktowy notebook, jeśli jest on podłączony do Internetu poprzez kabel?

Aby wyszukiwanie informacji w internecie na całym świecie bardziej użytecznego, więcej niż dziesięć lat temu, pierwsze modemy do laptopów zostały zwolnione, który jest stale poprawie. Są one przydatne nie tylko szybkie i proste podłączenie do sieci bez kłopotliwe i ograniczające przemieszczanie przewodów i kabli, ale także jego zwartość. Nowoczesny laptop modem można łatwo dopasować do torby laptopa, kieszeni lub torebce. Jednak najważniejszą zaletą tego urządzenia jest mobilność – z jego pomocą użytkownik może sprawdzić e-mail lub odwiedzić jego stronę w sieci społecznej z praktycznie dowolnej lokalizacji.

Teraz przyjrzyjmy się, jak wybrać modem do laptopa i jakie rodzaje tych urządzeń w ogóle można znaleźć na rynku. W zależności od rodzaju podłączenia do laptopa zawiesza wszystkie takie urządzenia można podzielić na trzy kategorie: USB-modemy, karty PCI Express i routery mobilne.

Obecnie najczęściej stosowane USB-modemy. Stało się to z powodu swoich niewątpliwych zalet – łatwość połączenia, zwartość i wszechstronność. PCI Express karty są teraz prawie nie używany (wiele nowoczesnych laptopów całkowicie pozbawione gniazd dla nich), ale są one w znacznym stopniu przewyższają od modemów USB pod względem ergonomii. Wynika to z faktu, że taki modem do laptopa po podłączeniu niemal całkowicie „utonął” w ciele laptopa, podczas gdy urządzenie jest podłączone przez USB, prawie zawsze niezręcznie wypchnięty z komputera przez co najmniej kilka centymetrów.

Różne „ruchome” modemy i szybkość transmisji danych. Najbardziej rozpowszechnioną formą na rynku krajowym jest obecnie uważane za urządzenia wykorzystujące technologię 3G – oferuje na podstawie tej metody bezprzewodowej transmisji danych są teraz dostępne w prawie każdym operatorem aktywów. 3G-modem do notebooka umożliwia jego właściciela do korzystania z Internetu z prędkością do 8 Mbit / s. Jednakże rzeczywista prędkość będzie znacznie odbiegać od jakości powlekania operator, średniej prędkości łącza w recepcji i wielu innych czynników. Szybszy typ połączenia jest technologia zwana «WiMAX», można pracować z prędkością do 10 Mbit / s. A najbardziej „slow” rozwiązaniem na rynku jest technologia CDMA 450 (jego „sufit” – tylko 3,1 Mbit / s).

Przed zakupem takiego urządzenia jako modemu do laptopa, upewnij się, że wybrany model jest odpowiedni dla używanego systemu operacyjnego komputera przenośnego. W przeciwnym razie, po podłączeniu modemu może mieć problemy z instalacją sterowników i urządzenia operatywność w ogóle. Jeśli zdecydujesz się kupić modem (przez zawarcie umowy z jednym z operatorów komórkowych na świadczenie usług dostępu do Internetu), nie zapomnij, aby upewnić się, że masz pokrywę jakości w miejscach, gdzie masz zamiar korzystać z usług operatora. Wynika to z faktu, że mobilny Internet – rzecz dość kapryśna, a jakość jego zasięgu (i, w konsekwencji, otrzymanych w wyniku prędkości) może wpłynąć nawet grubość ścian w domu. Dlatego przed zakupem takiego urządzenia należy skonsultować się z przedstawicielem firmy operacyjnego.

313 shares 1057 views
Ultrabook Asus Zenbook UX32LA
482 shares 2732 views
Laptop HP 625
632 shares 5227 views