642 Shares 5794 views

Punkt dostępowy z notebookiem

Kupiłeś laptopa i trzeba punkt dostępu? Z laptopem po prostu kupiony, masz świetny punkt wyjścia dla wszystkich urządzeń bezprzewodowych. Przeczytaj ten artykuł do końca i dowiedzieć się, w jaki sposób można to zrobić.


Nowoczesny komputer PC lub laptop z systemem Windows 7 lub Windows Server 2008 R2, z adapterem Wi-Fi jest w stanie łatwo i naturalnie dostarczenie urządzeń komunikacji bezprzewodowej w domu. Ale, niestety, to interesująca nieruchomość nowoczesnej technologii komputerowej , niewiele osób wie. Często, nawet tych ludzi, którzy uważają się za guru w świecie IT-technologii, są zaskoczeni, kiedy powiedziano im, że strefa Wi-Fi podawane z punktem dostępowym laptop.

Pomimo faktu, że sieć jest pełna materiału na ten temat, by zrobić z nich jako rozprzestrzenianie opracowanej przez Microsoft tej technologii oraz Intel, i innych, którzy przystąpili do programistów tematycznych, nowa technologia pozostała publikacje praktycznie niezauważona, przesuwając się w głównym nurcie strumienia procesowego.

W skrócie, Wi-Fi działa w dwóch trybach: albo impulsowe punkt-punkt, za każdym razem, gdy klient łączy się z inną lub trybu pracy punktu dostępowego, a następnie cała komunikacja odbywa się tylko przez nią. W teorii, adapter nie może jednocześnie pracować w dwóch trybach, ale z pomocą technologii nazwany SoftAP staje się rzeczywistością.

Kto może być potrzebny jest punkt dostępu – z laptopa lub komputera? Wielu, w rzeczywistości może być stosowany do szybkiego tworzenia sieci bezprzewodowej, która będzie działać małą grupę urządzeń, komputerów, smartfonów itp Dzięki, że nie będą widzieć tylko siebie, ale również być w stanie korzystać z Internetu, które będą świadczyć laptopa. Punkt dostępowy nie uniemożliwia laptop lub komputer z kartą Wi-Fi, w tym samym czasie jako klienta do innej sieci bezprzewodowej, a jednocześnie zachować własną rękę.

Jeśli nie możesz się doczekać, aby wypróbować opisane funkcje w działaniu, zabrać swojego laptopa. Punkt dostępowy działa tylko z modułami bezprzewodowymi, które mają tryb SoftAP wsparcia kierowcy. Jak pokazuje praktyka, niemal wszystkie karty, które zostały wydane w ostatnim roku, wiedzą, jak z nim pracować, a jeśli to jest napisane na pudełku, urządzenie jest dopuszczone do Windows 7, dzięki czemu jest w 100% kompatybilny z technologią SoftAP. Jeżeli nie jesteś pewien, że masz najnowsze sterowniki są bezprzewodowa karta sieciowa, aktualizować je, zanim zaczną skonfigurować laptopa lub komputera. Nie zapominaj, że jedyny rodzaj szyfrowania, który jest obsługiwany technologii SoftAP – jest WPA2-PSK / AES, dzięki czemu inne urządzenia muszą być w stanie pracować z tym algorytmem.

Uruchom konsolę jako administrator i skopiować do niego, albo wybieranie przez linię ręki

zestaw wlan tryb netsh hostednetwork = pozwalają ssid = "SoftAP Tst" key = "Yourpassword" keyUsage = persistent

W SSID wpisać jej nazwę punktu dostępowego, a w polu klucza wymaga hasła dostępu. Po zakończeniu całą melodię, przy użyciu tego samego polecenia można zmienić ustawienia połączenia. Jeśli zespół poszło dobrze i poinformował, że wszystkie cele zostały spełnione, to znaczy, że lista urządzeń w ramach „Karty sieciowe” trzeba dodać jeszcze jedną – Wirtualny Wi-Fi.

Jeśli nagle to w tej chwili nie trzeba, wszystko co musisz zrobić, należy ponownie wprowadzić to samo polecenie, ale tryb zmiany klucza trybu = zabronić, a wszystkie inne parametry usunąć.

Zatem punkt jesteśmy gotowi uruchomić, skonfigurować wirtualną kartę i nadal go uruchomić wszystko w locie, do uruchomienia konsoli wpisz polecenie:

netsh wlan początek hostednetwork

Jeśli trzeba sprawdzić ustawienie punktu dostępu wirtualnego, należy wprowadzić kolejne dwa polecenia:

Ustawienia netsh wlan show

netsh wlan ustawienie pokaz hostednetwork = bezpieczeństwo

Po uruchomieniu wirtualnego Wi-Fi, równolegle z rozpoczęciem i DHCP – serwer, z nim będzie w stanie rozwinąć swoje połączenie sieciowe do wszystkich urządzeń, które będą służyć swoją nową sieć wirtualną.

To z punktu dostępowego laptop, Windows 7 i SoftAP może zmienić życie poszczególnych mieszkań, małym biurze lub domu prywatnym.