497 Shares 8777 views

Asus PRO57T: charakterystyka i główne cechy notebooka

Laptop Asus PRO57T, znany również na rynku światowym, jak Asus M51TR, jest dość niezwykłe urządzenie. Urządzenie jest wyrafinowany design, wysokiej jakości kamera internetowa oraz bogaty komplet, nie działa w stosunku do konkurentów. Ten ostatni może odegrać decydującą rolę w wyborze komputera, ponieważ wiele rzeczy, w każdym wypadku nabyte razem z laptopem, więc czemu nie będą leżeć z nim w zestawie?


Opcje

Faktycznie, w opakowaniu z komputera, można znaleźć skarb:

  • Asus PRO57T laptop sam.
  • Przewód do podłączenia do sieci elektrycznej.
  • Pojemność baterii 4800 mA * godz.
  • Torba do przenoszenia urządzenia.
  • Mysz jest podłączona do laptopa poprzez port USB.
  • Zestaw dysków z kierowców, mediów i narzędzi do odzyskiwania systemu.
  • Niezliczona ilość makulatury (podręczniki i broszury).
  • Gniazdo S-Video – S / PDIF.
  • Kabel do podłączenia do modemu telefonicznego RJ-11.
  • Taśma do wiązek przewodów.

parametry techniczne

edytor

AMD Athlon 64, 2 rdzenie 1900 megaherców (950 bezczynny)

Pamięć o dostępie swobodnym

2 gigabajty

dysk twardy

160 GB 5400 obr./min

karta graficzna

Radeon HD3470, 256 + 638 MB pamięci wideo

pokaz

15,4 cala 1280 x 800 pikseli, błyszcząca powłoka

kamera

Aparat 1,3 megapiksela z mechanizmem obracającym

bateria

Litowo-jonowy, 4800 Ma * H

Wymiary i waga

365 x 270 x 28 – 41 mm, 3 kg

Projektowanie i komunikacja

Notebook ma dość kontrowersyjny projekt. Patrzy niezdarny i uciążliwe, a to jest dość ciężka. Obudowa wykonana z czarnego plastiku. Materiał ten jest stosowany we wszystkich aspektach notebooka, nadając mu nieco zbyt rygorystyczne i przestarzały wygląd. Miłe jakość wykonania, laptop wygląda całkiem solidny i skrzypi i awarii w pętli ciśnieniowej mocno trzyma pokrywę i pozwolić mu dosłownie leżeć na powierzchni roboczej, czy to stół lub kolan.

Na prawej krawędzi komputera umieszczonego: ExpressCard, do portu USB 2. generacji, port IEEE 1394 gniazdo E-SATA, HDMI przelotowy, D-SUB łączenia sub ekranu oraz w dwa porty sieciowe RJ-11 i RJ-45. Po lewej stronie była tylko wystarczająco dużo miejsca na dysku twardym oraz blokada Kensington. Na przedniej skos rwetes „czytnika”, innego portu USB 2. generacji i dwóch gniazd audio (słuchawki i mikrofon). Z tyłu posiada 2 porty USB. Ten niezwykły układ portów komunikacyjnych, prawdopodobnie w oparciu o fakt, że CD napęd zajmuje zbyt wiele miejsca. W połączeniu ze zmodyfikowanym środkowa grubość urządzenie jest doprowadzany do umieszczenia przednich i tylnych części portów.

Klawiatura, touchpad i mysz

Asus PRO57T typu wyspa wykorzystywane klawiatury. Klucze mają kształt ostrosłupa z wgłębieniem w momencie tłoczenia. Postęp w klucz wysokie i ostre jak na klawiaturze do starego modelu komputerów stacjonarnych. English grawerowanie kluczy wykonany jest w kolorze białym i rosyjski – w kolorze zielonym. Praktyczne zastosowanie w nim jakiejkolwiek, ale wygląda na ciekawe i niezwykłe. Istnieje pełna klawiatura numeryczna. Od wad klawiszowych jest zapewnienie jego objętości. Ze względu na klawisze dużej wysokości nieprzyjemne „klatsat”.

Pod klawiaturą ma mały touchpad z szorstkiej powierzchni, zagłębiony w obudowie. Nic specjalnego w nim, oraz fakt, że zawiera mysz, mówi, że sam producent nie zaleca się go używać. standardowa mysz, bez fanaberii w postaci dodatkowych klawiszy.

Wyświetlacz i aparat fotograficzny

Laptop wyposażony jest w dużym wyświetlaczu o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Pomimo faktu, że używasz klasyczny wyświetlacz TN-matrix podoba wysoką jasność i przyjemnych kolorach. Tutaj rola odgrywana przez wysokiej jakości błyszczącym wykończeniu, dosłownie uratował wyświetlacz. Powodem niezadowolenia jest niska rozdzielczość. Poszczególne piksele są widoczne i psują wygląd, zwłaszcza od stosowania bardziej nowoczesnych ekranów.

W dolnej części ekranu jest masywny kamera o wysokiej rozdzielczości 1,3 mega pikseli (720 pikseli) oraz mechanizm obrotowy. Aparat jest w stanie obserwować osoby siedzącej przed laptopem i podążać za nim, dostosowując obraz.

Wydajność i autonomia

Do wykonywania laptopie reaguje wolno, dwurdzeniowy AMD Athlon. W trybie czuwania, a gdy chip oszczędza energię prostych zadań i działa przy niskich częstotliwości (950 MHz). Pod obciążeniem, układ jest przyspieszona i pracuje przy maksymalnej częstotliwości zegarowej (1900 MHz). Procesory graficzne milionów kart z Radeon HD3470. Cechy ASUS PRO57T wyraźnie nie nadaje się do współczesnych realiów. Układ zasilania i podsystem graficzny jest na tyle mało do komfortowej pracy z systemem operacyjnym i 2 GB pamięci RAM będzie tylko zaostrzyć sytuację. Kupując ten „zwierzę” należy pomyśleć o instalacji wcześniejszych wersji lekkiej montażu systemu Windows lub Linux. Co do pamięci nieulotnej, użytkownik następnie oczekiwać śmieszne 160 gigabajtów na starszych HDD z prędkością obrotową 5400 obr./min dysku.

Z autonomii, rzeczy nie są lepsze. Podczas niezależnych testów komputer bateria może pracować 2 godziny czytania i 1 godzinę w trybie obciążenia. To nie wystarczy. Taki wynik nie pozwoliłby dawno odejść od gniazda, co automatycznie sprawia, że notebook prawie stacjonarny komputer.

zamiast wniosku

Najważniejsze przed nami dość niejednoznacznej gadżetu. Doskonała klawiatura, ładny wyświetlacz, bogate wyposażenie, oprogramowanie własnościowe, z jednej strony, sprawiają, że „samochód” jest bardzo ciekawy zakup. Z drugiej – zostaliśmy powitani przez stary „wypełnienie”, która będzie stale przypominać sobie i wymagają uaktualnienia. Głupotą jest ignorować faktu, że komputery ewoluują, a skromne cechy, jak te, które widzimy w PRO57T Asus, nie nadają się do użytku z nowoczesnego oprogramowania. W związku z tym, należy rozważyć zakup tego gadżetu jest wart tylko jako zapasowy laptop.