419 Shares 7181 views

Jak podłączyć laptopa z laptopem? Dwukierunkowa bezprzewodowa

Często użytkownicy laptopów należy podłączyć pomiędzy dwoma urządzeniami. W zależności od tego, jak dobrze, że jesteś dobry w tego rodzaju technologii, istnieje kilka sposobów. Przed podłączeniem laptopa z laptopem, należy sprawdzić wszystkie opcje, aby wybrać najbardziej odpowiedni.


Wi-Fi jako sposób synchronizacji

Być może najbardziej prosty i przystępny sposób, jak połączyć dwa laptopy, połączenia za pośrednictwem sieci bezprzewodowej Wi-Fi. To nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, wystarczy śledzić proste instrukcje krok po kroku, nawet jeśli wiesz, że nic w tej metodzie synchronizacji. Warto zauważyć, że jeśli przynajmniej jeden z komputerów ma dostęp do Internetu, a następnie jest on podłączony do drugiego urządzenia może automatycznie dostać się do sieci.

1. Ustaw №1 PC dla tradycyjnego połączenia Wi-Fi. Włącz router, otworzyć laptopa w „Połączenia sieciowe”, utwórz nową sieć bezprzewodową, jeśli nie było. Na wszystkich czynności, aby podłączyć zgadza się, że system oferuje. Uwaga: jeśli chcesz uzyskać dostęp do Internetu na urządzeniu №2, to ostatnim krokiem jest sprawdzenie statusu znak blokady :. „Zezwalaj na dostęp do sieci innych użytkowników,

2. Na urządzeniu №2 skonfigurować te ustawienia w zakładce „Połączenia sieciowe”: okno ««Tab»TCP / IP protokół internetowy IP 192.168.0.2 Właściwości»; „Maska podsieci» 255.255.255.0; „Brama domyślna” powinno być jak №1 urządzenia (można zobaczyć w tych kartach skonfigurowanych na laptopie). Cokolwiek powiedział, że system, należy wybrać wartość danych zgadza się ze wszystkim.

3. Na urządzeniu №1 stworzenia innego bezprzewodowego połączenia z dowolną nazwą (czyli miejsce, w którym dwa połączone PC będzie to sieć domowa). W użyciu dowolnego słowa lub zestaw liczb, ale koniecznie zanotuj to, aby nie zapomnieć klucza. Przed podłączeniem laptopa z laptopem, zaznacz pole w „Direct Connection” i wyłączyć automatyczne wprowadzanie klucza (łatwiej to zrobić ręcznie).

4. Na urządzenie №2 powtarzania etapu trzy do laptopów była wspólna sieć, gdzie widzą się nawzajem. Jest tu i trzeba utworzyć klucz jest, aby połączyć je bez żadnych przewodów.

5. widoczność Test każdego innego urządzenia. To proste: w aktywnej strefie Wi-Fi w każdym z laptopów powinien zobaczyć okienko z ostrzeżeniem o obecności w sieci domowej (prąd zasilania).

Ewentualne problemy mogą zawierać następujące elementy: Zapora systemu Windows blokuje obce sieciowy do niego (utworzony z jednej), a zatem nie synchronizować urządzenie. Wystarczy go włączyć obu laptopów.

Jak podłączyć laptopa do laptopa kilka kliknięć

Metoda ta jest prosta, ale nie ma gwarancji, że oba urządzenia mogą łączyć się z Internetem. Na przykład, jedna studnia jest podłączony do sieci, a drugi będzie działać jako pamięci sieciowej. Trzeba wykonać kilka prostych kroków i klika, aby połączyć dwa niezależne laptopa.

To nie jest tak ważne, jakie są mocne, z którego system operacyjny (jeśli jest to jeden z rodziny Windows, oczywiście). Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą często i wiele informacji nadawczej (w dowolnym formacie) z jednego urządzenia do drugiego. Przed połączyć 2 laptopy, rozpowszechnianie informacji, aby je w folderach. W przyszłości będzie to znacznie skrócić czas.

Krok 1: Tworzenie grupy domowej

Na każdym z laptopów przejdź do folderu „Control Center”. być ponumerowane dla wygody, główny notebook 1. Kliknąć na zakładkę „Sieć i Internet”, a następnie „Group Home”. Jeśli nie została ona wcześniej ustalona (na dowolny cel), wymagane jest do zrobienia. Kliknij na przycisk „Utwórz grupy domowej”.

Krok 2: Określ foldery

System Windows wyświetli monit, aby wybrać więcej niż jeden folder, który będzie widoczny na swojej domowej. Odłóż kleszcza w miejscach, gdzie chcesz. W przypadku podłączenia urządzeń osobistych, nie ma nic strasznego odłożyć wszędzie dostęp. W każdym razie, po czym więcej można dodać w folderze uznania dla ogólnego oglądania na gospodarzy.

Krok 3: Utwórz hasło

Ze względów bezpieczeństwa, system daje hasło, które następnie można podłączyć drugie urządzenie do domowej. Zapisz go. Ta grupa jest gotowa natychmiast po kliknięciu „OK”.

Krok 4: Włącz domowej

Przed podłączeniem laptopa z laptopem, upewnij się, że są podłączone do Internetu (nie ma większego znaczenia w jaki sposób). Bez tego niemożliwe jest stworzenie środowiska dla urządzeń „komunikacja”. Na urządzeniu №2 iść do „Group Home” podobny do kroku 1, naciśnij przycisk „Dołącz”. Wprowadź hasło, aby umożliwić dostęp do żądanego folderu, kliknij przycisk „OK”. Po tym można bezpiecznie wysyłać pliki z jednego urządzenia do drugiego, ale w ściśle określonym miejscu na dysku twardym.

Oczywiście, nie jest to jedyny sposób, w którym do podłączenia laptopa z laptopem, ale najbardziej prosty i niedrogi, bez żadnych dodatkowych kosztów. Jako przykład, w przypadku kabli, co jest konieczne nie tylko kupić, ale także wybrać odpowiednie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia oba urządzenia.