732 Shares 2305 views

Laptop Asus G750JX: specyfikacje, zdjęcia i opinie

Znajdź na rynek telefonii komórkowej prawdziwy laptop do gier nie jest tak proste jak się wydaje, ponieważ większość producentów nie wiem, co kupujący chce w rzeczywistości. Dla przyszłego właściciela z głównych kryteriów jest uzasadnione koszty, wysoką wydajność i ergonomia. W kategorii up cenowej do 100 000 rubli spełnia te wymagania z jednego urządzenia – Asus G750JX. Dedykowana jest do tego notebooka i niniejszego artykułu, w którym czytelnik zapoznał się ze specyfikacjami technicznymi technologii mobilnych, patrz przegląd i być mile zaskoczony przez pozytywnych opinii od właścicieli najlepszych na świecie laptop do gier.

Republika graczy

Lepiej zacząć od tego, że ten laptop jest częścią znanej serii urządzeń do gier Asus ROG (Republic of Gamers). Ten czynnik i daje nadzieję dla wszystkich potencjalnych nabywców, że producent będzie w stanie przyciągnąć je do nowości na rynku technologii mobilnych. Istnieje niepisana norma wśród fanów zasobochłonnych dynamicznych gier, które pozwala na szybkie poruszanie się po rynku komputerowego.

Na przykład, znak na HyperX SSD wskazówki dla wykonania klienta, który był wielokrotnie testowany w warunkach laboratoryjnych. Asus ROG G750JX ale laptop jasno wynika, że potencjalny nabywca przed prawdziwa gra potwora, który poradzi sobie z każdym zadaniem.

Pierwszy znajomy

Wielu kupujących wierzyć, że pojawienie się na urządzeniu mobilnym nie jest tak ważne, jak jego kosztów i wydajności. Jednakże, ponieważ można mówić o innych laptopów wystawionych przez innych producentów. Urządzenie wysokiej technologii Asus ROG G750JX wyjątek. Najciekawsze jest to, że każdy potencjalny nabywca, który widział na własne oczy gadżet lub na zdjęciu, są własne skojarzenia z zewnętrznym widokiem laptopa. Dla niektórych, to pilot do obcego statku i innym użytkownikom podłączyć urządzenie z samochodu sportowego.

W każdym przypadku konieczne jest, aby oddać hołd projektantów firmy Asus, który udało się stworzyć coś ekskluzywnego i przyciągnąć uwagę odbiorców, którzy mimo ceny (wciąż 100000), są skłonni kupić taki piękny laptop niezwykłe formy.

jakość wykonania

Producent tworzyw sztucznych nie jest dokładnie zapisane, co najmniej 5-funt gadżet ma dość solidną obudowę, która hipotetycznie nie złamie jeśli upuszczony lub uderzony przez ciała obce. Jednakże, należy sprawdzić wytrzymałość laptopa Asus G750JX nie warto, bo nie było oficjalnie uznane przez producenta o ochronie organizmu.

Użytkownicy nie muszą się spodziewać i obce rysy z urządzenia mobilnego w trakcie pracy. Wzmocnione zawiasy, mocne i wytrzymałe dno pokrywa ekranu po prostu nie pozwoli plastikowy zginać pod wpływem zewnętrznego fizycznego. Warto zauważyć, że całe ciało ma specjalną powłokę zaprojektowaną jako tekstury (jest to soft-tache). Z tego laptopa można nosić w ręku, trzymając go w górę za pomocą zaledwie dwóch palców.

Ale jakość wykonania, sądząc po opiniach właścicieli, powodując wiele problemów do producenta. Plastikowe na skrzyżowaniu organizm ma małe luki i wielu użytkownikom wrażenie, że jakiś rodzaj fałszerstwa, które ma się rozpaść (jest to szczególnie zauważalne na laptopy z szarego koloru) przed nimi.

Najważniejszym składnikiem

Nie, to idzie na procesorze lub na wyświetlaczu. W laptop do gier to pierwsze miejsce zajmuje w znaczeniu systemu chłodzenia. Grzejniki i chłodnice podane na całej tylnej ściance urządzenia mobilnego, która jest nawet wizualnie oddzielony od pokrywy. Nie zapominaj, że laptop jest 17-calowy, co oznacza, że wewnątrz obudowy dużo miejsca na przyzwoitym przepływu powietrza procesora, karty graficznej, pamięci i interfejsów bezprzewodowych, które są podatne na ciepło w pierwszej kolejności.

Jeśli chodzi o usługi, tutaj dobra strona wykazała sobie Asus G750JX laptopa. Czyszczenie chłodnic jest bardzo prosta, wystarczy złożyć potężny przepływ powietrza do osłony chłodnicy zamontowany na tylnej części urządzenia mobilnego. Tak, takie działanie nie usunie kurz na 100%, ale system chłodzenia jest nadal wyczyszczone. Eksperci zalecają, aby wszyscy klienci co najmniej raz w roku, zdemontować i wyczyścić radiator i wentylator przed kurzem bardziej dokładnie, ponieważ nie zawsze jest możliwe, aby pozbyć się śmieci z czystszych siły.

Ten monitor

Tak, wyświetlacz 17-calowy o stosunku 16:10 wygląda świetnie, to trudno się kłócić. Tylko mylić niska jakość matrycy takiego drogiego urządzenia. TN + Film technologia już dawno stały się nieaktualne i producent po prostu musiał wyposażyć swój produkt godny IPS wyświetlacz. Na dodatek, urządzenie do gier Asus ROG G750JX wyposażony ekranem ciekłokrystalicznym i zapewniającego maksymalną FullHD rozdzielczości (1920×1080 dpi). W swoich komentarzach, wielu użytkowników jest niezadowolonych z ekranu jako całości.

Jedyną zaletą, która jest godna użytkowników – matowa powierzchnia wyświetlacza. Ani w bezpośrednim świetle słonecznym lub w jasnym świetle dziennym fluorescencyjnych typu matrycy laptopa nie tworzy odblaski. Pracy i zabawy dla takiego urządzenia jest blisko wszędzie i o każdej porze dnia.

Wbudowane głośniki

Wydatki na laptopie Asus G750JX przeglądu, warto zauważyć, że producent ma zwrócić uwagę na podsystemu audio. W urządzeniu mobilnym ma dwa potężne głośniki i jeden subwoofer. Rezultatem było coś głośników 2.1. Producent również jedno o możliwościach komunikacyjnych notebooku, wyposażając ją w dwa mikrofony kierunkowe.

Jeśli mówimy o jakości dźwięku, to tutaj nie jest tak dobry, jak to wygląda z zewnątrz. Po pierwsze, karta dźwiękowa jest zintegrowana, co oznacza, że zużywa zasoby całego systemu zależy od procesora. Kolejnym negatywnym czynnikiem jest to, co dziwne, subwoofer. Osadzić subwoofer w obudowie z tworzywa sztucznego typu laptop – to jest nonsens. Przynajmniej tak mówi wielu ekspertów, którzy rozumieją akustykę i wszelkich entuzjastów samochodów potwierdzi, że subwoofer ma małą objętość zastavlyaot nawet wibrować ciało z samochodu, nie wspominając o plastikową obudowę notebooka.

centrala

Na naszym pierwszym spotkaniu z klawiatury laptopa Asus G750JX T4116H stworzyła dziwne uczucie, że urządzenie mobilne jest uszkodzony. Tak, laptop do gier nie posiada żadnych przycisków. Nie mówimy o mediach, a na specjalnie dostosowanych przyciski, które są wyposażone we wszystkie klawiatury do gier.

Jeśli chodzi o jednostki przycisk, tutaj opinie były podzielone na dwa obozy. Konserwatyści twierdzą, że klawiatura jest dość wygodne, przebieg przycisków i ma wielki wpływ na wrażliwą palca. Nawet Urząd strzałek i klawiatura numeryczna jest nieco oddalony od zwykłych klawiszy i pojawiają się jako oddzielna jednostka. Również wiele pozytywnych emocji w mediach w odniesieniu do oświetlania klawiatury w ciemności.

Ale fani dynamicznej klawiaturze laptopa gry nie jest lubiany. To wygląda jak coś ma słabe i słabo funkcjonalne. W jego opinii, gracze polecić potencjalnych nabywców do zakupu bezpośrednio do urządzenia mobilnego lub zewnętrznej klawiatury A4Tech Defender, która jest wyposażona w dodatkowe konfigurowalne kontroli.

touchpad

Jest mało prawdopodobne, że ten gracz będzie w stanie to zrobić bez wiosła. Może to była mysz, i będzie dla wielu użytkowników na ratunek, co pozwoli przeprowadzić dodatkowe funkcje za pomocą klawiszy programowalnych. Mimo to, chciałbym zwrócić uwagę na miejscu czujnika to laptop Asus G750JX warunkiem. Recenzje właściciele zapewniają, że touchpad – to najlepszy elementem inline, który posiada urządzenie mobilne:

  • Wymiary. Tabliczka dotykowa ma ogromny rozmiar i pełni obsługuje multi-touch i gesty.
  • Wygoda. Matowe wykończenie touchpad umożliwia wygodne do pracy z dowolnej aplikacji i wdrożenie koniecznych działań jednym dotknięciem.

Panel dotykowy jest bardzo dobra, że potwierdzi żadnego właściciela. Producent zwracał uwagę nawet do przycisków – są mechaniczne, wrażliwa i bardzo wygodne. Ten touchpad jest już zdolny do pracy, ale nie do gier. Przynajmniej tak twierdzi większość użytkowników, w zależności od ich opinii.

Słodka bułka z masłem

Tak, w 17-calowy laptop Asus G750JX dość duży i przestronny budynek, co oznacza, że jest bardzo pojemny i może wchłonąć wiele użytecznych interfejsów, złącza i akcesoria. Lepiej zacząć z faktem, że producent zadbał o użytkownikach, którzy wolą, aby uruchomić ulubione zabawki, leżąc w łóżku. Nie jest zatem zaskoczeniem, że z tyłu i przodu ciała jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek portów i interfejsów.

Na lewym końcu laptop właściciel stwierdzi, dwa porty USB 3.0, kartę odbiornik i nagrywarką DVD. Z drugiej strony urządzenia znajdują się kilka interfejsów USB 3.0, audio panelu, mini DisplayPort, HDMI, VGA i port Ethernet. Jest to dobry zestaw interfejsów dla takiego ciekawego urządzenia do gier.

Jednak są ludzie, którzy widzieli inny czynnik negatywny. Asus G750JX laptop nie jest wyposażony w interfejs USB 2.0. Oznacza to, że właściciel nie będzie możliwe w tym przypadku restartu z bootowalnego dysku USB, lub zainstalować system Windows z USB-drive (na szczęście nie ma napędu optycznego).

parametry techniczne

Sercem laptopa jest procesor 4-rdzenia Core i7 4700HQ. Chip czwartej generacji jest interesujący, ponieważ ma niskie rozpraszanie ciepła i wielki potencjał w trybie Turbo Boost. Praktyka pokazuje, że bez interwencji użytkownika w obciążeniu 4 rdzeni może niezależnie rozproszone od 2400 do 3600 MHz. Nie wolno nam zapominać, że każdy rdzeń ma dwa wątki (8 wirtualne rdzenie ogółem) i wyposażony w dużą pojemność pamięci podręcznej.

Nie powinniśmy zapominać o akceleratora graficznego gry, która jest wyposażona w laptopie Asus G750JX. Płyn chłodzący poziom merytoryczny właśnie wtedy i poręczne, ponieważ urządzenie mobilne jest ustawiony prawdziwy potwór gier Nvidia GTX 770M Gefirce (GDDR5, 3 GB RAM, przepustowość 192-bitowym).

Nowoczesne standardowy RAM DDR3L dodaje ciekawą symbiozę komponentów o wysokiej wydajności. Ustawienie fabryczne laptop wyposażony 8th GB pamięci, ale nic nie przeszkadza użytkownikowi w celu zwiększenia objętości do 64 gigabajtów, ponieważ urządzenie posiada 4 gniazda pamięci DDR3.

Słabym ogniwem platformy

Magnetyczny dysk twardy jest w stanie spowolnić cały system. Faktem jest, że zostało udowodnione przez wielu ekspertów na rynku komputerowym. Jednak w murach Asus nie jest świadoma tej spółki, jako znany producent starał się stworzyć własną wizję aparatu produkcyjnego – zestaw dwóch identycznych dysk 750 GB i laptopa dostarczone przez kontroler RAID.

Jak pokazuje praktyka, decyzja głupia i wymyka się logice. Każdy średniej SSD magazynowy według przewyższać prędkość nawet szereg utworzoną na ultraszybki dysku magnetycznego. Zawarcie następnie jeden – do uruchomienia gry zasobochłonne należy zainstalować dysk SSD.

Nawiasem mówiąc, wpływającej na pracę kontrolera RAID, należy zauważyć, że nie jest możliwe łączenie dysków z różnymi środkami producentów notebooków. Ale interwencja poza może złamać firmware urządzenia mobilne Asus G750JX. Odzyskiwanie BIOS na własną rękę, aby to niemożliwe, bo laptop nie posiada zapasową elementu pamięci. Więc lepiej jest w pracy RAID nie zakłóca lub uzyskać dysku SSD.

sprzężenie zwrotne

Prawie wszyscy użytkownicy w swoich opiniach, że pojawienie się urządzenia to lepiej wybrać biorąc pod uwagę kolor. Więc Asus G750JX czarny laptop wygląda dużo ładniej niż w szarej wersji. Może to zrobić każdy kupujący patrzy na zdjęcie urządzenia mobilnego. A jeśli mówimy o ergonomii w ogóle, trudno nazwać przenośną laptopa – ciężary jeszcze 5 funtów i wymiary są odczuwalne.

Gracze zauważyli dziwną cechę w działaniu karty graficznej, która podczas pracy na baterii znacznie zmniejsza jego własnej skuteczności (rdzeń graficzny i pamięć moduły pracują przy niższych częstotliwościach). Dlatego właściciel będzie musiał podłączyć do ładowarki laptop dla maksymalnej wydajności platformy.

Rosyjskojęzycznych obywateli to nie podoba i brak oświetlenia na urządzeniu klawiatury cyrylicy. Jak dziwne producentem diod system, który rozpowszechniany w ciemnym wyświetlać tylko litery alfabetu.

Konkludując

Ogólnie rzecz biorąc, laptop Asus G750JX pozytywne wrażenia. mobilne urządzenie łatwe w obsłudze, wydajne i bardzo piękne. Szczególną uwagę zwraca się system chłodzenia, który zwraca uwagę na nabywców notebooków. Jeśli mówimy o potężnych rozwiązań gier w segmencie do 100 000, urządzenie mobilne może być uważany za najlepszy wybór dla fanów dynamicznych gier zasobów.

Również, że laptop będzie interesująca dla ludzi do pracy, który codziennie trzeba pracować z 3D-modelowania, przetwarzania grafiki i wideo. W rzeczywistości, oprócz cech gry, mobilne urządzenie radzi sobie ze skomplikowanymi obliczeniami matematycznymi, które są niezwykle ważne dla wielu profesjonalnych redaktorów, projektantów i programistów.