697 Shares 1722 views

Dell Inspiron M5110 Notebook: specyfikacje techniczne, recenzje, opinie

Ze względu na zwiększony popyt na laptopy w podstawowych i średnich poziomach firma DELL nowego laptopa Dell Inspiron M5110 został wprowadzony. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby model był funkcjonalny i miał atrakcyjny wygląd. Laptop okazał się nie tylko wszechstronne, ale również bardzo atrakcyjne pod względem kosztów.


Dell Inspiron M5110: Charakterystyka

Laptop jest modelem budżet z serii Inspiron 15R. Jest on oparty na platformie Intel Huron River. Opcje mogą być różne, co znacząco wpływa na koszt laptopa. Podstawowy model jest bardzo ciężki 2,65 kg o wymiarach 376h260h35,5mm. Posiada duży rozmiar wyświetlacza 15,6 cala. Laptop jest zasilany przez E2-3000M AMD DC, którego częstotliwość wynosi 1,8 GHz. Objętość imponujący dysk: 500 GB. Pojemność pamięci 4096 MB RAM pozwala grać w nowoczesnych grach. Jeśli jest to pożądane, jej wielkość może być zwiększona. Twórcy ustawić podstawowy model notebooka ATI Mobility Radeon HD6380G kartę graficzną. Domyślnie system Windows do Dell Inspiron M5110 wykorzystuje siódmą wersję.

Jeśli chodzi o karty sieciowe, które łączą się z Internetem może być przez Bluetooth lub Wi-Fi. Ponadto, komputer przenośny wyposażony w różne porty: 4 x USB USB 2.0, 3.0, VGA, HDMI. Zainstalowany na laptopie akumulator litowo-jonowy 6 komórkową, która w określonych obciążeń prowadzonym bez ładowania około 2 godzin.

Notebook jakość wykonania jest doskonała. W nim nie ma luzów, gadać i pisk.

wygląd

Poprzedni pomysł firmy DELL są dość atrakcyjny design, więc pojawienie się laptop Dell Inspiron M5110 nie różni się zbytnio od swoich poprzedników. Ze względu na miękkie formy zaokrąglone laptopa wygląda na oryginalny. Wygląda wspaniałą osłonę nieznaczne zmiany biegów wykonana z cienkiego metalu. Polysk zapewnia lakieru, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. To nie pozostaje odcisków palców, która jest również ogromna zaleta. Dzięki doskonałej połysku laptopa znaleźć bardziej stylowy i nowoczesny wygląd.

Rynek Dell Inspiron M5110 laptop jest przedstawiony w brązowawy szary ton, ale jest możliwe, aby znaleźć laptopa z jasną pokrywą, w razie potrzeby.

Klawiatura laptopa, dzięki chromowanym obramowaniem, ma bardzo stylowy wygląd. Tabliczka dotykowa jest nieznacznie wciśnięty w płytę lekko wydany przez teksturowanej powierzchni. Uzupełnione dwoma przyciskami, nie tylko wygląda bardzo ładnie, ale zapewnia również łatwość obsługi.

Do tylnej powierzchni i grubości ściany boczne przenośnego stosowane granulowanego tworzywa sztucznego, która zapewnia dobrą sztywność obudowy.

wydajność laptopa

Zainstalowane na procesorze AMD DC E2-3000M laptopa, który zapewnia wysoką wydajność. Laptop nadaje się nie tylko do prac biurowych lub przeglądania stron internetowych. Miłośnicy nowoczesnych gier, do przeglądu notebooka, byli zadowoleni z poziomu jego wydajności.

Zamontowane na Dell Inspiron M5110 laptop dysk twardy ma wystarczającą SATA5400 zapewniając szybkie przetwarzanie danych.

Jeśli chodzi o kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD6380G, to najczęściej w notebookach klasy średniej. Karta wideo umożliwia oglądanie filmów w wysokiej jakości i zaawansowania nie są bardzo obszerne nowoczesne gry.

Złącza i porty

Zaletą laptopa jest jego wysoka funkcjonalność. Posiada 4 porty USB do drugiej i trzeciej generacji, napęd optyczny DVD-Dual, HDMI i VGA, wyjścia oraz czytnika kart. Warto zauważyć, bardzo dogodną lokalizację wszystkich złączy i portów, które zapewniają szybki dostęp.

Ale to nie był bez wad: z powodu tego układu, wielkość laptopa została nieznacznie zwiększona.

klawiatura

Pomimo wszystkich wysiłków programistów notebooków Dell Inspiron M5110, opinii użytkowników swojej klawiaturze nie różni zatwierdzenia. Oczywiście, warto zauważyć, że klucze, dzięki małym ugięciem, wygodne wystarczy. Znajdują się one na imponującej odległości, unikając przypadkowego naciśnięcia. Ale materiał jest stała nie jest bardzo wiarygodne, dlatego też klawiatura trochę grzechotanie. to również nieznacznie ugina się w środku.

Charakterystyczną cechą tej klawiatury laptopa jest wygodne klawiatury numerycznej. Również na swoją korzyść jest taka, że przyjemny mechanizm kliknięcie. Po naciśnięciu tym podobne dotykać dna, że dobrze tam. Funkcja ta zapobiega przypadkowym zaniechań podczas pisania.

Znaki na klawiszach są wyraźnie widoczne i łatwe do odczytania dzięki dobrze dobranych fontów. O wskaźników umieszczonych nad klawiaturą, to można powiedzieć.

touchpad

Notebook jest wyposażony w bardzo łatwy w obsłudze panel dotykowy, który nie powoduje skarg konsumentów. On jest nieco zagłębiona w głównym panelu. Jego imponujące wymiary zapewniają wygodną obsługę. Również podoba przyjemna w dotyku powierzchni, na której się przesuwa palcami.

Z obszernego panelu ustawień własności można określić touchpad najbardziej odpowiednie parametry dla płynnego ruchu kursora, szybkości reakcji i przewijanie. Przyciski touchpada są miłe w swoim miękkim, spokojnym i dużej wielkości.

Funkcje ekranu

Wyświetlacz Dell Inspiron M5110 posiada doskonałe właściwości do notebooków podobnym poziomie. Jednak, gdy rozmiar 15,6 cala bit sum matrycę XM5XG_N156B6 o rozdzielczości zaledwie 1366×768 pikseli. Fani wysokiej rozdzielczości natychmiast zwrócił uwagę na niską gęstość punktów. Ale w tym samym czasie wyświetlacz ma dobry kontrast, wysokiej jakości koloru i równomierne oświetlenie.

Członkowie zauważyć jako przejaw jego błyszczących wad powierzchniowych, dzięki czemu w słoneczny dzień, to zamienia się w lustrze. Jednak podczas pracy w pomieszczeniach lub w ponurej pogody takiej krytyki nie powstaje. Nie jest również imponujące kąty widzenia: nawet występuje niewielki obrót zniekształceń. Ale to jest charakterystyczne dla wszystkich laptopów budżetowych.

Dźwięk i jego jakość

Dell Inspiron M5110 laptop używa dość dobre głośniki SRS Premium Sound. Zapewniają one dobrą jakość dźwięku jest powyżej średniej. Nawet przy silnym objętości nie pojawia się żaden hałas stroną. Melomani mogą być wystarczającą głośność, ale wyjście dźwięku jest całkiem odpowiedni dla zwykłych użytkowników.

Również wpływu na jakość dźwięku nie jest bardzo dobra lokalizacja głośników. Spośród nich dźwięk jest skierowany w dół, dlatego efekt pojawia wyciszone. Chociaż, z innego punktu widzenia, są one bardzo harmonijnie uzupełniać konstrukcję notebooka. Ich lokalizacja w górnej krawędzi cięcia dość organicznie pasuje do ogólnego wyglądu.

Praca układu chłodzenia

Dell Inspiron M5110 laptop z zwykle działa bardzo cicho. On nie jest zadowalająca w normalnych obciążeń. Ale jeśli ma on do wykonywania zadań związanych z grafiką 3D, system chłodzenia musi pracować na pełnych obrotach. W tym przypadku, fani hałasować, który może być powyżej średniej. A ponieważ notebook, zwłaszcza po lewej stronie, jest podgrzewana do znacznych temperatur, system chłodzenia jest po prostu w stanie poradzić sobie ze swoim zadaniem prawidłowo.

Zdaniem ekspertów, w takim ogromnym ciele jak w laptopie, system chłodzenia może być trochę lepiej.

Bateria

Komputer wyposażony jest z dość dużej mocy litowo-jonowy 6 do komórki, która zapewnia ciągłe działanie bez ładowania laptopów. Bez większego obciążenia potrwa około 7 godzin. Aby osiągnąć te wyniki były spowodowane energooszczędnych technologii stosowanych w laptopie: dyskretną kartę graficzną, która biegnie przez wbudowaną kartę graficzną jest wyłączona, jeśli jest on obecnie nieodebrane.

Przy wysokich obciążeniach bateria siada znacznie szybciej, co przekłada się na informacje zwrotne od użytkowników. Po tym wszystkim, laptopy są często wyłączone w niewłaściwym czasie, powodując niezadowolenie. Mimo to, w porównaniu do innych modeli budżetowych pracuje przez długi czas bez podłączenia do zasilania.

koszt laptopa

Jak już wspomniano, Dell Inspiron M5110 laptop jest modelem budżet, a jego cena jest w ciągu 24 tysięcy rubli. Według użytkowników, koszt laptopa z jego wysokiej wydajności i stosunkowo dobrej konfiguracji nie można uznać za wysokie.

Należy również zauważyć, że tylko model z podstawowym wyposażeniem mieć określoną cenę. Kiedy Core i5-2410M może być użyty do znacznie zwiększyć wydajność laptopa. Ten sam wynik będzie dostarczać procesory Core i5 i niższe koszty. NVIDIA GeForce GT 525M Karta graficzna nadaje się również do Dell Inspiron M5110 laptop optymalnej modyfikacji. Jego cena w tym samym czasie wzrośnie, ale to się opłaca wydajność.

wniosek

Dell Inspiron M5110 Model dochodowe wśród laptopów tanich charakteryzujących się funkcjonalnością i wydajnością. Te cechy pozwalają laptopowi konkurować z podobnymi produktami oraz czołowych pozycjach w sprzedaży. Oczywiście, model ma pewne wady, które mówią, wielu ekspertów, stanowi przegląd laptopa. Ale jeśli zważyć wszystkie za i przeciw, możemy stwierdzić, że laptop będzie wielkim nabycia. Prawda jest warta wyjaśnienia, że większość fanów gier może być trochę rozczarowany z laptopem, ale do pracy lub nauki, model ten będzie idealnym rozwiązaniem.

Bardzo zadowoleni z możliwości optymalizacji systemu, zastępując słabe komponenty dla nowych, otwierają się dodatkowe możliwości. Warto też dodać, że notebook jest dość łatwy do demontażu i części zamienne mogą być wykonane bez uciekania się do centrum serwisowego, które w znacznym stopniu zaoszczędzić.