884 Shares 2214 views

Wymiana filtra kabiny „Nissan Qashqai” Zdjęcia

Wiele osób może być bardzo długa jazda w samochodzie, nie myśląc o tym elemencie, takim jak filtr przeciwpyłkowy, aw rzeczywistości jest to bardzo ważne i konieczne. A kiedy są nieprzyjemne zapachy, jest to po prostu niemożliwe, aby oddychać w kabinie, ludzie zaczynają się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. W rzeczywistości, przyczyna leży w tym, że filtr kabinowy jest zapchany i nie uległy zmianie w czasie. Tak, że wszyscy kierowcy nie powinni zapomnieć o filtrach kabinowych i konieczności jej okresowej wymiany. Tyle tylko, że w niektórych samochodach można to zrobić bardzo łatwo i szybko, aw niektórych nie jest to najlepszy sposób, aby dostać się do trudno. Na przykład, zastępując „Nissan Qashqai” filtr kabinowy wielu kierowców powoduje trudności.

Częstotliwość wymian

Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć z tego, jak często należy przeprowadzać wymianę filtra kabiny „Nissan Qashqai”. Kierowcy chcą, aby uzyskać dokładną odpowiedź na to pytanie, ale jest to niemożliwe, ponieważ tak wiele zależy od warunków, w których musisz jechać. Jeśli powietrze jest nasycony pyłów we wnętrzu zawsze pobiera drobnych zanieczyszczeń, które mogą zatkać filtr. Następnie zastąpić częściej niż jeśli jedziesz przez obszar, gdzie powietrze jest absolutnie czysty potrzebować trochę. Ale jeśli potrzebujesz dokładnych danych liczbowych, należy zajrzeć do instrukcji, która jest dostępna w połączeniu z tym samochodem. Mówi, że „Nissan Qashqai” wymiana filtra kabiny powinno odbywać się co najmniej raz na trzydzieści tysięcy kilometrów. Jednak nadal należy przestrzegać zasady, zgodnie z którą Filtry kabinowe powinny być zmieniane co najmniej dwa razy w roku, niezależnie od modelu samochodu i warunków jazdy.

Znaki trzeba wymienić

Ale skąd wiesz, że potrzebny jest wymiana filtra kabiny „Nissan Qashqai”? Oprócz nawigacji trzydzieści tysięcy kilometrów i sześć miesięcy, trzeba także ocenić stan kabinie w czasie rzeczywistym. Jeśli nie było nieprzyjemny zapach, jest pilnie konieczne, aby zastąpić, ponieważ jest to wskazanie, że filtr kabinowy była pokryta pleśnią. Jeśli vestsya zapach do salonu, które obniżają go nie będzie w stanie. Ponadto, należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki system ogrzewania i chłodzenia: jeśli klimatyzatora w dół siła, może to być również znak, że nadszedł czas, aby wymienić filtr. Również, gdy filtr zatykanie zaczyna zwiększać zużycie paliwa i pył, który dostaje się do wnętrza, nie osiedlenie się, ale nadal latać w powietrzu. Jeśli przynajmniej niektóre z tych cech były ostatnio widziałeś, to trzeba mieć pewność, aby sprawdzić urządzenie do czyszczenia. Na szczęście, wymiana filtr kabinowy „Nissan Qashqai” własnymi rękami mogą być wykonywane przez każdego. Jedynym problemem jest to, gdzie się znajduje dokładnie.

lokalizacja

Jak wspomniano wcześniej, niektóre filtry kabinowe pojazdu nie są najbardziej udane miejsca. Odnosi się to również do niniejszej sprawy. To właśnie z powodu tego skomplikowanego „Nissan Qashqai” wymiana filtra kabiny. Zdjęcia jego lokalizacja może być postrzegane w literaturze, ale nie trzeba tracić czasu na to, ponieważ uważam, że filtr – nie taki duży problem. To jest trochę na prawo od pedału gazu. Problem polega na tym, aby zmienić filtr bez zdejmowania z pedałami.

wymiana

Tak więc, w celu wymiany filtra, trzeba zdjąć plastikową osłonę, a następnie włącz powietrza szyby do maksymalnego poziomu. Pozwoli to podnieść wewnętrzną klapę na górze, został udzielony dostęp do jednostki sterującej, która blokuje drogę do filtra. Usunąć go, a następnie odłączyć stary filtr. Usuń je i przygotować nowy do zastąpienia go. Tu trzeba ścisnąć go jak akordeon lub motyla – jak widać pasuje, więc można dopasować go między pedałami, to wymienić bez wyjmowania z pedałami. Następnie należy dokonać instalacji nowego filtra, zwracając uwagę na obraz strzałek wskazujących kierunek powietrza, a następnie powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności. To wszystko – filtr pyłków wymienić bez większego wysiłku.