161 Shares 2633 views

Krótki przegląd smartfona "Nokia 1320"

Oficjalny debiut smartfonu "Nokia Lumia 1320", którego przegląd został zaprezentowany w tym artykule, odbył się w ubiegłym roku w Abu Dhabi. Jako przedstawiciele producenta podczas prezentacji stwierdzili, że w tym urządzeniu deweloperzy poświęcili wysokiej jakości rzeczy w imię mas i budżetu.

Opis ogólny

Wymiary urządzenia są imponujące i wynoszą odpowiednio 164,2 x85,9 x 9,8 mm wysokości, szerokości i grubości. W związku z tak dużymi rozmiarami używanie smartfona przy użyciu jednej ręki jest prawie niemożliwe. Jeśli chodzi o wagę, to wynosi 220 gramów. Sprawa modelu jest wykonana z matowego plastiku, co było dość dobrym rozwiązaniem dla Nokia Lumia 1320. Opinie jego właścicieli stały się żywe potwierdzenie, że smartfon jest dogodnie położony w dłoni i nie wyślizguje się z niego. Nowość jest dostępna w kolorze czarnym, białym, żółtym i czerwonym. Na panelu tylnym można zobaczyć głośnik, lampę błyskową i obiektyw. Należy zauważyć, że urządzenie jest wyposażone w akumulator, którego nie da się usunąć. Tylna pokrywa jest tu wymienna, dzięki czemu użytkownik może zmieniać wygląd swojego gadżetu od czasu do czasu. Z przodu urządzenia znajdują się trzy przyciski sterujące – "Szukaj", "Pulpit" i "Wstecz".

Wyświetlacz

Model otrzymał ekran o sześciu cali, stworzony przy użyciu technologii IPS. Jego maksymalna rozdzielczość to HD, a nie Full HD, której potrzebują użytkownicy Nokia 1320. Opinia wielu właścicieli i ekspertów sugeruje, że wystarczy do oglądania filmów, zdjęć, czytania i gry. Korzystanie z technologii zastrzeżonej, zwanej "Nokia ClearBlack", gwarantuje duże kąty widzenia. Zapewnia również czytelność tekstu i przyzwoite wyświetlanie informacji, gdy bezpośrednie światło słoneczne trafi na wyświetlacz. Szkło Gorilla Glass najnowszej generacji chroni ekran Nokia 1320 przed zarysowaniami. Pokrywa obudowy znacznie zwiększy trwałość urządzenia. Istotną zaletą telefonu jest to, że czujnik reaguje szybko i efektywnie, nawet dotykając rękawiczek, co jest ważne w warunkach domowego chłodu.

Aparat fotograficzny

Model wyposażony jest w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. To było odziedziczone z smartphone "Lumia 625". Zdjęcia zrobione z jej pomocą, choć są całkiem dobre, ale nie mogą pochwalić się wybitną jakością. Aparat «Nokia 1320» ma wiele ustawień i aplikacji, za pomocą których właściciel urządzenia może niezależnie dostosować parametry badania. Aby jednak nie zagłębić się w nich, producent zaleca stosowanie trybu automatycznego. Aparat z przodu zapewnia obrazy o rozdzielczości 0,3 megapiksela. Według większości ekspertów, jest on zainstalowany w telefonie tylko "za kleszcz", ponieważ nawet o przeciętnej jakości zdjęcia tutaj nie może być pytaniem.

Sprzęt

Sprytny smartfon zapewnia wydajny procesor Snapdragon-400, składający się z dwóch rdzeni. Każdy z nich pracuje z częstotliwością 1,7 GHz. Urządzenie ma 8 gigabajtów pamięci stałej. Należy zauważyć, że około jedna czwarta jest zobowiązana do zaspokojenia potrzeb systemu, w związku z czym ta część przestrzeni nie jest dostępna dla użytkownika. Czy to możliwe, Nokia 1320 posiada gniazdo do instalowania dodatkowych nośników. Rozmiar pamięci RAM w tym modelu to 1 gigabajt. Nowość obsługuje prawie wszystkie nowoczesne połączenia bezprzewodowe. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki takiemu wyposaŜeniu technicznemu, wymagające aplikacje są uruchamiane i uruchamiane bez specjalnego opóźnienia.

Autonomiczna praca

Jak już wspomniano powyżej, model jest wyposażony w stacjonarną baterię typu. Jego pojemność wynosi 3400 mAh. Biorąc pod uwagę najbardziej zaawansowane cechy urządzenia, pełne obciążenie wystarcza na około trzy dni w trybie gotowości, przez jedną godzinę ciągłych rozmów lub od trzech do czterech godzin korzystania z Internetu. Wskaźnik ten nie może pochwalić się nawet flagowymi smartfonami.

Dźwięk

Telefon "Nokia 1320" ma tylko jeden głośnik. Znajduje się z tyłu urządzenia. Po bokach znajdują się dwa małe skocznie, które służą do ochrony głośnika przed zanieczyszczeniem i soleniem. Podobnie jak przychodzące połączenia, a podczas słuchania muzyki dźwięk jest gładki i głośny. Nie ma żadnych szczególnych skarg na głośnik telefonu. Przecież rozmówca jest wyraźnie słyszalny.

Odtwarzacz muzyczny ma te same ustawienia i funkcje, co podobne aplikacje z droższych modyfikacji tego producenta. W związku z faktem, że możliwości audio twórców urządzeń postanowiły nie wycinać, nagrywać utworów i radia bez większego zniekształcenia, w tym w słuchawkach.

Wnioski

Podsumowując, model Nokia 1320 jako całość można nazwać dość interesującym i atrakcyjnym z punktu widzenia konsumentów. Procesor zapewnia sprzęt o bardzo wysokiej wydajności, dzięki czemu większość aplikacji, w tym gry, działa bez zwłoki. Wyświetlacz smartfonu nie działa z rozdzielczością Full HD, ale może pochwalić się dość dużymi kąty widzenia, dobry kontrast, jasność i głębię. Firma producenta udało się stworzyć dobre urządzenie dla swojego segmentu cen. W związku z tym, jeśli potencjalny nabywca szuka smartfona o wartości nieprzekraczającej znaku czterystu dolarów amerykańskich, może bezpiecznie uprzywilejować tę modyfikację.