294 Shares 2650 views

Nokia 300: Cechy i opinie

Nokia 300, który trafił do sprzedaży pod koniec 2011 roku, był całkiem oczekiwany modelu. Wyróżnia się od poprzedniej lepszą wydajność i nowe funkcje. Czytaj więcej na temat zalet i wad devaysa czytaj dalej.

projekt

Nokia 300 jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Jest kompaktowy i lekki – 11,3h5h1,3 cm, waga 85 gramów. Na pierwszy rzut oka nie jest łatwo zobaczyć różnice w porównaniu z wcześniejszym 200-tego modelu nie ma klawiatury QWERTY oraz przyciski nawigacyjne. Najnowsze się zbędne, ponieważ ekran TFT Nokia 300 – dotykowy, to znaczy, że można pracować z dowolnym rysika lub bez rękawiczek. Rozdzielczość 240 x 320 pikseli, przekątnej – 2,4 cala, odpowiednio, gęstość pikseli na cal jest niewielka – 167, która pogarsza wygląd jak mniejsze elementy. Ekran obsługuje 262K kolorów. Jasność wyświetlacza nie może być zmieniony, jest odbiciem słońca, a kąty widzenia nie są najlepsze na nią.

Pomiędzy ekranem a klawiaturą znajduje się panel z przyciskami do wywoływania i centrum wiadomości. To jest błyszcząca, a odciski palców na nim jest dość zauważalne. Klawisze numeryczne są podzielone na 4 serii, są one dość dobre z ulgą i podkreślił, więc wpisać tekst i numery na Nokia 300 – przyjemność. Jednak wielkość i odblokować przyciski po lewej stronie, tugovat nie tak szybko reagują na naciśnięcie. Wszystkie złącza znajdują się na modelu górnej – mini USB, ładowania i gniazdo słuchawkowe.

Specyfikacja Nokia 300

Model ten może już pochwalić się procesorem o częstotliwości taktowania 1 GHz, 128 MB pamięci RAM i karty obsłużyć do 32 GB. W większości przypadków, system działa dość szybko, ale to nadal nie jest zdolny do pracy wielozadaniowej.

Y jest Nokia 300 5-megapikselowy aparat, który pracuje w rozdzielczości 2592 1944 pikseli i może nagrywać wideo w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli). No flash i autofocus. Urządzenie obsługuje 3G, GSM, GPRS, EDGE, ale przodem kamera do połączeń wideo nie robi. Bluetooth w wersji 2.1 jest obecny, ale Wi-Fi, niestety, nie jest przewidziane.

Jaka jest cena dla Nokia 300? Cena w chwili rozpoczęcia sprzedaży (w grudniu 2011) było około 5000 rubli, a następnie spadła do 4 tys. Ale dziś, gdy telefon jest bardzo rzadko zdarza się znaleźć w sklepach, ale na rynku wtórnym, jest bardziej powszechne.

interfejs

Nokia 300 używa OS Series 40 (6. edycja). Posiada prosty znajomy interfejs, który pozwala na zmianę tematów, dodać ikony do ulubionych aplikacji na ekranie głównym, a także zmienić wygląd menu głównego.

Jedną z ciekawych funkcji – model jest z preinstalowanym Java-wersja gry Angry Birds. Poza tym znajdziecie przeglądarkę Nokia, wniosek o Facebook i Twitter, a także e-mail klienta.

Telefon posiada bardzo poręczny odtwarzacz multimedialny, który zapewnia dobrą jakość dźwięku i współpracuje z najbardziej popularnych formatów plików audio i wideo. Jest korektor graficzny, radio, i jako standardowego gniazda słuchawkowego można używać zestawu słuchawkowego z dowolnego producenta, nie tylko drogie marki.

Aplikacja dla kamery posiada edytor zdjęć dla podstawowego retuszu. Oczywiście, istnieje kalendarz, budzik, dyktafon, stoper, timer, konwerter.

bateria

Na Nokia 300 jest bateria 1100 mAh, który zgodnie z obietnicami producenta, powinien pracować dla:

  • 24 dni czasu czuwania;
  • 6,9 godzin rozmów w sieci 2G;
  • 28 godzin odtwarzania muzyki;
  • 6:00 wideo.

Standardowa ładowarka dostarczane, ładowanie odbywa się również wtedy, gdy połączone poprzez USB (oddzielnie).

opinie klientów

Opinions prawdziwi konsumenci raczej sprzeczne. Częściej niż nie zadowolony z zakupu, tych, którzy potrzebują było patrzeć na piękne podstawowy telefon, głównie za połączenia i SMS. Łapie dobrze i daje wyraźny sygnał do głośnego dźwięku podczas rozmowy. Ale ci, którzy będą korzystać z wszystkich jego funkcji zawiedliśmy.

Tak, po użyciu takich wad stwierdzono:

  • Ekran dotykowy nie reaguje na dotyk i nie wykonuje tych czynności. Na przykład, zamiast przewijać listę otwartych aplikacji. Co więcej, wielu kupujących do czynienia z koniecznością dokonania naprawy i wielokrotnie.
  • Plastikowy korpus jest śliska, a telefon z tego powodu często wymyka się z rąk. Jest on przeżywa dobrą przerwę zasnąć, ale zatrzask na tylnej okładce.
  • skrzypi mieszkaniowych.
  • Telefon podatne na upaść.
  • Kamera na fakt słabej jakości obrazu – słaba.

Reasumując

Na Nokia 300 ma wszystkie warunki, aby stać się popularnym modelem. Czekają na nabywców, obiecując unię ekranu dotykowego i klawiatury fizycznej, dobry procesor, 5-megapikselowy aparat fotograficzny – na papierze wyglądało to ciekawe. Ale w życiu okazało się, że jakość wykonania, system operacyjny oraz elementy fizyczne nie spełniają specyfikację i cenę urządzenia i dostarczone użytkownikowi wiele niedogodności.