186 Shares 8570 views

Huawei Ascend Mate 7. Przegląd i testowanie smartphone

2014 Stylowy i produktywne nowy rok – to fablet Huawei Ascend Mate 7. sprzętowy farsz ułatwia do czynienia z żadnym, w tym najbardziej skomplikowanych zadań. To o niej, jak również przegląd rzeczywistych właścicieli tego gadżetu i będą dalej omawiane.


nisza fablet

Huawei Ascend Mate 7 – to rozwiązanie flagowy dostawcy 2014 roku. Jego sprzęt i oprogramowanie składnik farszu wciąż są aktualne i pozwalają nam rozwiązać każdy problem. Ale teraz, po półtora roku od rozpoczęcia sprzedaży, to było droższe, a tym samym bardziej wydajne smartfony. W związku z tym fablet więcej niż uczciwe odnosić się do średniego przedziału cenowego. Cena i możliwość po raz kolejny potwierdzone. Ale w tym samym czasie, że ma wszystko, które są wyposażone w nowoczesne urządzenia przewodnich. W związku z tym, ten gadżet może być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą stosunkowo mały koszt, aby uzyskać wspaniały smartfon. Jest zorientowany na nich, a decyzja w pierwszej kolejności.

Opcje gadżet

Coś niezwykłe pod względem sprzętu, urządzenie nie może się pochwalić. Wszystko jest standard:

 • Bardzo „inteligentny” telefon z wbudowanym akumulatorem.
 • Wydajność Prostownik 2 O.
 • Corporate kabel interfejsu.
 • Skromny przewodowy system głośników z mikrofonem. Miłośników wysokiej jakości dźwięku i melomanów z pewnością nie jest to konieczne do smaku i będą musieli pomyśleć o zakupie systemu jakości głośników.
 • Podręcznik użytkownika. Posiada również i karta gwarancyjna.
 • Specjalne szczeliny montażowe Clip do wydobywania karty SIM i zewnętrzne urządzenie pamięci masowej.

Większość mieszkań w tym gadżecie jest wykonana z metalu. Przedni panel jest chroniony przez szkło Gorilla „oko” trzeciego przeglądu w Huawei Ascend Mate 7. Pokrywa urządzenia o podobnym stopniu ochrony, najprawdopodobniej do zakupu nie jest wskazane. Ponadto, specjalne folia ochronna pierwotnie przyklejone do powierzchni ekranu, ponieważ nie ma potrzeby zakupu dodatkowych. W ogóle, z akcesoriów można myśleć tylko o zakupie dysku zewnętrznego. Jego pojemność w tym przypadku może być nawet do 64 GB.

Wygląd i umiejscowienie portów sterujących i komunikacyjnych

Wystarczy imponujące wymiary w tym fablet. Jego długość – 157 mm, szerokość – 81 mm i grubość 7,9 mm. Trudno jest przeciętna osoba będzie napędzać to urządzenie tylko palcami jednej ręki. Ale to jest prawdziwe dla wszystkich, bez wyjątku, fablet. Ciężar jak to tylko 185 g i jest bardzo mało tego urządzenia znacznika. Zaledwie trzy opcje kolorystyczne Corps mieć ten smartphone: czarny, srebrny i złoty (bardzo to wygląda na iPhone 6). Huawei Ascend wersja Mate 7 czarny jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. To nie jest tak bardzo zauważalny odciski palców, kurz i brud. Jednak urządzenie to już nie wygląda tak elegancki i premii. Srebrny sprawa jak już mają słabą połowę ludzkości. Jest w nim coś, kobiece i eleganckie. Huawei Ascend Mate ale 7 Złoto pozwala na podkreślenie szczególnego statusu jego właściciela.

83% na ekranie dotykowym panelu przednim zajęte, na podstawie której jest logo producenta. Specjalny panel sterowania w dolnej części gadżetu nie jest. Dla osiągnięcia tych celów w dolnej części ekranu, na którym ten panel i wyświetlane. Nad ekranem znajduje się słuchawka, „okienko” z przedniej kamery i wielu czujników. Mechaniczne przyciski sterujące (regulacja głośności i blokady) są zgrupowane po prawej stronie maszyny. Użytkownikowi one objęte żadnym wypadku nie są one mylone, blokada przycisku powierzchnia wykonana jest z poluzowanie i głośności huśtawki – gładka. Na dolnej krawędzi portu doprowadza gadżetu formatu micro-YUSB i miniaturowy otwór mikrofonu mówionego. Szczyt znajduje się otwór mikrofonu do tłumienia hałasu w czasie rozmowy, a 3,5 mm port audio. Po lewej stronie są dwa smartphone zamaskowany otwór. W celu wydobycia z nich specjalny plastikowy wstawia zainstalować kartę SIM lub dysk zewnętrzny flesz będzie musiał użyć specjalnego klipu, który jest w komplecie z fablet. Jedno gniazdo jest zaprojektowany, aby dopasować kartę SIM konwencjonalnej wielkości. Ale drugi może być stosowany w celu zwiększenia ilości pamięci w urządzeniu lub do ustawiania drugiego „karty SIM” obniżonej formatu. Na tylnej pokrywy wycofane oka komory głównej, jego LED jednostki podświetleniowej głównego głośnika. I nie zapomnij się z producentem jest umieszczenie ich logo, wraz z czujnikiem linii papilarnych.

edytor

Jest to wysoka wydajność i efektywność energetyczna fenomenalny CPU jest jedną z kluczowych zalet Huawei Ascend Mate 7. Premium – urządzenia innych producentów o podobnych właściwościach nie może pochwalić się takim połączeniu. W urządzeniu serca jest platforma obliczeniowa 925 Kirin opracowany filię firmy Huawei – Hisilicon. Według dokumentów w skład tego układu jest zawarty 8 prawdziwych rdzeni, które działają w ramach programu big.LITTLE. Oznacza to, że na maksimum, a średnie obciążenie na urządzenie w jednostce komputerowej 4 są oparte na architekturze „Cortex-A7”. Są one w stanie być rozproszone w czasie zajęty aż do 1,3 GHz. Ich główną zaletą – wysoka sprawność energetyczna. Należy również zauważyć, że jeśli wystarczająco 2 rdzenie z 4, a drugi 2 tuż aby rozwiązać ten problem. Nie zapominaj też, że nadmiar mocy obliczeniowej, częstotliwość każdego aktywnego modułu jest automatycznie zmniejszana. W rezultacie otrzymujemy bardzo energooszczędny system, który dopasowuje się do potrzeb rozwiązywanego problemu. Gdy zasoby komputerowe pierwszej jednostki obliczeniowej czterech rdzeni nie jest mało, okazuje się, a praca będzie automatycznie wprowadzić drugą klastra obliczeniowego. Jest także członkiem z 4 rdzeni. Ale w tym przypadku mówimy o architekturze już „Cortex-A15”. To zapewnia bezkompromisową wydajność. Częstotliwość zegara każdego z nich może osiągnąć 1,8 GHz. Również w tym przypadku moduły obliczanie częstotliwości w tym przypadku zmienia się dynamicznie w zależności od złożoności rozwiązywanego problemu. W taki sam sposób jak w poprzednim przypadku, nieużywany w rdzeniu są wyłączone. To pozwala na uruchamianie na tej smartphone prawie żadnego problemu. Jedyny wyjątek – to aplikacje 64-bitowe, które są już nie tak bardzo. Tylko ten układ jest oparty na dwóch 32-bitowych architektur – to takie oprogramowanie na pewno nie „w zębach”. Wszystkie powyższe sprawia, że wcześniej bardzo podobna do Huawei Ascend Mate 7 na dwóch rozwiązaniach flagowych „Samsung»: S4 i S5. Ale chiński producent poszedł dalej i wyposażył chipie kolejny moduł edukacyjny obliczeniową, która była o kryptonimie «i3». Jego częstotliwość zegara jest tylko 230 MHz. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie czujników i siłowników. Takie rozwiązanie konstrukcyjne mogą znacznie odciążyć główne zasoby smartphone obliczeniowych, a tym samym do dalszego zwiększenia wydajności i efektywności. Optymalizacja podobny sprzęt nie może pochwalić się żaden inny producent mobilnych gadżetów, w tym „Aypl” lub „Samsung”. Na koniec należy zauważyć, że układ półprzewodnikowy jest wytwarzany zgodnie z procesem 28 nm.

akcelerator grafiki

Huawei Ascend Mate 7 smartfon jest wyposażony w bardzo wydajną akceleratora graficznego Mali-T624MP4. To chetyrehmodulnaya kartę graficzną, która działa przy 600 MHz. Duża elastyczność w zakresie efektywności energetycznej, jak procesor w tym urządzeniu, to nie może się pochwalić. Z drugiej strony, należy rozumieć, że akcelerator graficzny powinien wyświetlać obraz na wyświetlaczu 6-calowym, a nawet w „EychDi” – jak. Radzi sobie z tym zadaniem doskonale zainstalowana karta graficzna.

pokaz

Bardzo wysoka jakość wyświetlacza jest używany w Huawei Ascend Mate 7 Premium. Przegląd parametrów technicznych jest imponująca nawet teraz, choć od jego premiery minęło sporo czasu. W związku z tym parametry w tym ekranie są:

 • Rozdzielczość wynosi 1920×1080. To jest obraz, jak wspomniano wcześniej, jest wyświetlany w „FullEychDi” – jak. Dodajmy do tego Gęstość pikseli 368ppi i uzyskać dany punkt w tych cech nie są zwykle gołym okiem, z pewnością wyróżnia.
 • „IPS” matryca ekran wykonany jest z techniki. Do tego dodaje się brakiem warstwy powietrza pomiędzy panelu dotykowego i matrycy. Wreszcie możemy uzyskać doskonałą jakość obrazu.
 • Aby chronić wyświetlacz przed fablet uszkodzenie czołowej objętej szkłem ochronnym „Gorilla Eye” 3rd rewizyjnej. Na wierzchu jako warstwy specjalnej oleofobowa, która zapobiega palców na ekranie.
 • Devayse posiada również czujnik światła otoczenia, za pomocą którego może automatycznie dostosować jasność wyświetlacza.

dźwięk

Huawei Ascend Mate 7 Telefon oferuje wysoką jakość dźwięku. Główne zastrzeżenie tutaj – to obecność dodatkowego modułu Tensilica HiFi3, który jest zintegrowany bezpośrednio w układzie procesora. Przetwarza sygnał audio zarówno w słuchawce i pierwotnym. Jest również zaangażowany w przetwarzanie sygnału, pozostawiając 3,5 mm port audio. Dlatego, dźwięk w tym mobilnego gadżetu jest znacznie lepsza niż innych konkurentów. Ale to wymaga i odpowiedni system głośników. Kompletna stereo to na pewno nie jest i Audiophile będzie musiał od razu myśleć o zakupie poprawę jakości tej klasy.

kamera

Kolejnym atutem tego urządzenia jest głównym kamera 13 Mn. Opiera się ona na element czujnika IMX214 produkcji korporacji „Sony”. Oczywiście, twórcy nie zapomnij wyposażyć swój system autofocus i LED oświetlenia (w nocy jest po prostu niezastąpiony). jakość zdjęć jest naprawdę świetnie na tym urządzeniu i nie wnosi sprzeciwu. Jedyną istotną wadą – jest to, że sam obiektyw działa na tle Huawei Ascend Mate 7. Tylna pokrywa sprawie, być może, nie zbędne dla tego urządzenia. Dzięki niemu możliwe będzie uniknięcie ewentualnego uszkodzenia oka do komory głównej. Oddzielny przycisk sterowania aparat nie jest w tym gadżecie. Ale zdolność do szybkiego przechwytywania ważny punkt nadal istnieje. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie szybko zmniejszyć głośność urządzenia. Spowoduje to uruchomienie niezbędnych aplikacji i będzie można rozpocząć fotografowanie. Istnieje również możliwość nagrywania wideo w formacie „FullEychDi” z częstotliwością odświeżania obrazu 30 klatek / sek. W przedniej części czujnika aparatu jest bardziej skromne – 5 megapikseli. Ale to wystarczy do jej typowych zadań: „autoportretów” oraz połączeń wideo. opcjonalnie IMAGESmart koprocesora Silnik wersja 2.0 służy do przetwarzania obrazów. To pozwala uzyskać lepszy obraz, a przy tych samych zasobów procesora nie są używane. Innym ważnym punktem w optymalizacji tej fablet.

pamięć

Kilka wersji tego gadżetu jest na sprzedaż. Najskromniejszy z nich wyposażony w 2 GB pamięci RAM i dysk 16 GB wewnętrznej. Niektóre z nich (1 GB pamięci RAM, a około 4 PL osadzony dysk) jest zajęta przez wstępnie obciążone oprogramowania. Jest to bardziej zaawansowana wersja Ascend Mate 7 Huawei – 32GB w charakterze zintegrowanego napędu i RAM będzie miał 3 GB. Określić, jakie co wersja gadżetu w twoich rękach jest dość prosta – w cenie: zaawansowana wersja swoich flagowych rozwiązań jest wart 1,5 razy droższe. W odnosimochnoy wersji telefonu nie jest możliwe zainstalowanie dodatkowego zewnętrznego napędu. A teraz dvuhsimochny wersja devaysa pozwala robić. Należy jednak rozumieć, że drugie gniazdo będzie musiał poświęcić – z powodu tego urządzenia nie będzie już dvuhsimochny. Maksymalna ilość zewnętrznego urządzenia do przechowywania, w tym przypadku 64 PL. Nawet zintegrowany pojemność w najbardziej ekonomicznej wersji smartfonu wystarczy do wygodnej pracy. Jednak aby uniknąć utraty ważnych danych w przypadku awarii lub uszkodzenia devaysa konieczność korzystania z usług w chmurze, a okresowo zapisywać je najważniejsze informacje.

Gadżet akumulatora i jego autonomia

Huawei Ascend Mate 7 smartfon wyposażony jest w wbudowany akumulator przy 4100 mAh pojemności. W rzeczywistości, jego pojedyncze ładowanie wystarcza na 1-2 dni na baterii. Biorąc pod uwagę wielkość wyświetlacza o przekątnej i urządzenia do przetwarzania mocy procesora jest inny wskaźnik. Jeśli używasz maksymalny tryb oszczędzania (jest to możliwe tylko do przeprowadzenia tylko połączeń telefonicznych oraz wysyłania i odbierania wiadomości SMS), można liczyć na 3 dni. Coś więcej, aby osiągnąć z takimi parametrami technicznymi i pojemność baterii nie jest na pewno wydarzy.

interfejsy

Wszystkie podstawowe metody przekazywania informacji Huawei Ascend Mate obsługiwane 7. funkcje w tym zakresie, co następuje:

 • Pełne wsparcie dla wszystkich aktualnie istniejących sieciach komórkowych całkowicie iw pełni wdrożone w Huawei Ascend Mate 7. LTE, GSM i 3G – do pracy w żadnym z nich nie będzie miał problemów.
 • „Wi-Fi” – jest głównym narzędziem do przekazywania danych do globalnej sieci. Ponadto, można go pobrać do urządzenia pliki o dowolnej wielkości.
 • „Bluetooth” zostaną wykorzystane do wymiany małą ilość informacji o podobnych „inteligentnych” telefonów optymalnie.
 • To urządzenie może być obsługiwane bezpośrednio z dwoma systemami nawigacyjnymi „ZHPS” i, oczywiście, GLONASS.
 • Aby podłączyć kabel interfejsu do urządzeń zewnętrznych najbardziej efektywne wykorzystanie formatu port micro-YUSB. Także to jest przeprowadzane przy użyciu naładować baterię.
 • Innym przewodowy interfejs audio wyjście sygnału do zewnętrznych głośników – 3,5 mm gniazda audio.

Dodatkowa ochrona

Dodatkowy środek jest wyposażony Huawei Ascend Mate 7. Przegląd tyłu czapki wskazuje czujnik linii papilarnych. To był realizowany za pomocą dodatkowej ochrony urządzenia. Teraz, w celu odblokowania telefonu i uzyskać dostęp do danych osobowych, konieczne jest, aby potwierdzić swoją osobistą obecność to dzięki takiej procedury. Stawia to urządzenie na równi z zeszłorocznego smartphone z „Eypl» – iPhone 6. I algorytm tego czujnika jest znacznie lepsza niż w roztworze flagowego w «apple» firmy. Jest to kolejny duży plus tego fablet.

Zestaw czujników

Imponująca gama czujników i czujnika posiada Huawei Ascend Mate 7. Przegląd Specyfikacja techniczna wskazuje na obecność kompasu elektronicznego. Wraz z nim, a także z odpowiednim oprogramowaniem, aby włączyć to urządzenie do zwykłego kompasu nie będzie trudne. Istnieje również czujnik światła (to pozwala na automatyczne dostosowanie jasności wyświetlacza) i określaniu odległości (automatycznie blokuje ekran podczas rozmowy). I w tym fablet mieć żyroskop i akcelerometr się.

oprogramowanie urządzenia

Początkowo to urządzenie jest wersja „Android” z numerem seryjnym 4.4. Kiedy po raz pierwszy połączyć się z aktualizacją Ascend Mate 7 oprogramowania systemowego Internet Huawei nastąpi automatycznie. Aktualnie dostępna wersja 5.1. Oficjalne plany producenta oznacza także przejście do bardziej „świeżego” wersji OS – 6.0. Tylko tutaj aż konkretny okres, nie jest wyrażona. Kiedy tak się dzieje – nie jest do końca jasne. W ogóle, solidna platforma sprzętowa może być zainstalowany na tym gadżecie jest najnowsza wersja systemu operacyjnego, a tym samym problemy z pewnością nie powstają. System operacyjny został zainstalowany na szczycie zastrzeżonych shell Huawei Emotion UI. jego wersja 3.0 będzie dostępny w oknie. Ale po zainstalowaniu wersji aktualizację swojego zmiany zbyt. Ustaw reszta oprogramowania raczej zaawansowany i pozwala natychmiast rozpocząć korzystanie devaysa po wyjęciu z pudełka.

testy

Oczywiście, teraz nie jest to poziom wydajności flagowy Huawei Ascend przy Mate 7. Premium – najnowsza generacja urządzeń – są oparte na bardziej zaawansowanych chipów, a zeszłoroczny flagowy trudno jest konkurować z nimi. Więc spodziewać się fantastyczną liczbę punktów w różnych pakietów testowych nie jest konieczne. Ale możemy bezpiecznie podkreślić jedną ważną rzecz: wykonanie tej fablet wystarczającą do wygodnego odtwarzania w Real Racing 3, Asphalt 8 czy GTA 3. I można uruchomić nawet na najwyższym ustawieniu. Dlatego też poziom wydajności gadżet może być bezpiecznie zwany zbędne. I szczegółowo sytuacja z pewnością kontynuować w ciągu najbliższych dwóch lat.

Koszt fablet dzisiaj

Jak każde inne urządzenie przewodniej, nie może być tanie Huawei Ascend Mate 7. cenie skromniejszej wersji jego początki na $ 400. I to jest prawdziwe dla czarnych i srebrnych opcji mieszkaniowych. Jeśli chcesz kupić złoto stylowy gadżet, będzie miał określoną ilość wzrosła do 50 $. Więcej koszty w bardziej zaawansowanej wersji Huawei Ascend Mate 7. Cena srebra i czarnych smartfonów rozpoczyna się 480 dolarów. Ale złoty urządzenie z 3 GB pamięci RAM i 32 GB zintegrowanej pamięci renomowanych sklepach na 520 dolarów.

Opinia właścicieli smartphone

W rzeczywistości, wszelkie istotne braki nie mają gadżet Huawei Ascend Mate 7. Opinie są dopiero potwierdzone. Ktoś narzeka na jego wystarczająco duży. Z drugiej strony, wiedzą też jego rozmiar przed zakupem, a potem narzekają na utrudnienia w pracy z jednej strony na jej temat. A jeśli taka nieprawidłowość zostanie ogłoszone, wszystko to mówi o tym, co naprawdę okazało się wielką fablet w tym chińskiego producenta. Ale korzyści wielokrotnie więcej na Huawei Ascend Mate 7. Odpowiedzi wskazują takie z nich:

 • Nienaganna jakość montażu obudowy. W tym przypadku stopień ochrony to nie wnosi sprzeciwu.
 • CPU, łącząc efektywność energetyczną i produktywność.
 • Duży, wysokiej jakości wyświetlacz.
 • Wysoki stopień autonomii, dla urządzenia z takich wymiarów.
 • Doskonała kamera, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć i nagrywanie filmów wideo w formacie „FullEychDi”.
 • Stała aktualizacja oprogramowania urządzenia.

podsumować

Huawei Ascend Mate 7 jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać stosunkowo tani, ale funkcjonalny i niezawodny smartfon. Oczywiście, cena od $ 400 jest wystarczająco wysoki na dziś. Ale z drugiej strony, masz smartfon, który jest jeszcze bardziej istotne niż jeden rok. Tak, a producent będzie regularnie „podkręcić” aktualizację oprogramowania.