113 Shares 2341 views

Car "Alfa Romeo 164" (Alfa Romeo): opis, charakterystyka, zdjęcia

Jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość zakupu szybki i niedrogich samochodów zagranicznych z lat 90-tych, od razu przychodzi na myśl w ciele BMW E30 i E34. Jednakże, istnieje wiele innych, równie atrakcyjnych opcji. Tak więc, pod koniec lat 80-tych Włosi uruchomiła nowy model „Alfa Romeo 164”. Maszyna jest firmą flagowy lub gorsze rywale Bawarskie, zarówno pod względem dynamiki, a na obsługę. Czym jest ta przejawia „Alfa Romeo”? Zdjęcia i przegląd pojazdu są przedstawione w tym artykule.

projekt

Konstrukcja maszyny została zaprojektowana w słynnym studio „Pininfarina”. Zewnętrznie samochód wyszedł bardzo dobrze. Spójrz, wygląda jak 164-I "Alfa Romeo". Zdjęcia mają w naszym artykule. Soplatformennika modelu samochody są „Lancia” i „Saab”. W związku z tym, pod względem wielkości, są one niemal identyczne. Maszyna została wyprodukowana w różnych kolorach, ale najczęściej i spektakularny był czerwony.

Maszyna posiada cechę „Alpha” trójkątnej kratki i kanciasty kształt ciała. Boczne i zderzak są chromowane listwy. Z pewnymi modyfikacjami, zostały pomalowane w kolorze nadwozia. Pomimo tak wielkiego wiek, wygląd Alfa Romeo 164 nie wygląda stary i „zmęczony”. Włosi są specjalistami w projektowaniu – mówią kierowcy.

Nawiasem mówiąc, niektóre wersje są wyposażone w szarym „liśćmi”, progi i zderzaki plastikowe klocki. Wyglądało to wszystko w następujący sposób (zob. Zdjęcie). Bardzo ciekawe połączenie kolorów – mówią kierowców. Jednak ze względu na niski klirens samochodu boją się dużych dziur i nierówności. Bardzo interesująca jest tylne optyka – świeci prawie niewidoczne, zwłaszcza w czerwonej wersji organizmie.

Wnętrze samochodu „Alfa Romeo 164”

Salon wyglądał standard tamtych lat. Ale są tacy, zwłaszcza włoski. Tak, przede wszystkim warto zauważyć długą konsolę środkową, dosłownie usiane wszelkiego rodzaju przycisków. Wszystko było na dysku – od lustra, a ostatnim luku i foteli. Deflektory są zintegrowane w konsoli – bardzo ciekawy rozwiązania projektowego. Deska rozdzielcza – kątowy, który jest typowy dla późnych latach '80. Schowek jest bardzo przestronny. Natychmiast trudno zauważyć – nie ma osobnego pióro. Ponadto, samochód posiada wbudowany kasety z pękiem kluczy. Kierownica posiada wygodny uchwyt, centrum jest miękki podłokietnik. Nawiasem mówiąc, w salonie mogą być wykonywane nie tylko w odcieniach szarości. Znane są również połączone z beżowej skóry, która była rzadko samochodów „Alfa Romeo 164”. Opinie mówią, że samochód ma bardzo przestronne i ergonomiczne wnętrze. Deska rozdzielcza ma charakter informacyjny. Plastic – umiarkowanie trudne lub pęknięcia w czasie. Również właściciele chwalą jakość dźwiękoszczelny. Tylny rząd siedzeń nie jest również pozbawiona trzymaniem bocznym. Sofa zaprojektowana przez 3 miejsc pasażerskich. Pomiędzy siedzeniami boczne posiadają składany podłokietnik. Zagłówki są tylko dwa, a nie usiąść na przycisku, jak „Mercedes”. Nawiasem mówiąc, projekt kart bocznych są bardzo podobne do „mersedesovsky”. Zgodnie z oczekiwaniami dla klasy biznesowej, jest dobre zaopatrzenie w wolnej przestrzeni i masa nisze (np worki na oparciach przednich foteli. Każde gniazdo jest wyposażone w pas bezpieczeństwa napinacze. Poduszki były tylko przednie. Recenzje powiedzieć pojemny bagażnik. Może on pomieścić do 504 litrów bagaż. siedzenia nie spasować.

parametry techniczne

Opinie mówią, że znalezienie samochodu „Alfa Romeo 164” z tymi samymi silnikami dość trudne. Tu powstała 6 różnych silników. Ponieważ są one stale dostrojone każdego roku. A zatem, podstawą dla samochodu „Alfa Romeo 164” jest silnik benzynowy dwulitrowym z 144 KM. Nie było również wersja tego silnika turbo. „Alfa Romeo 164” literą „T” został wyposażony w silnik benzynowy 200 KM z turbosprężarką.

Zgodnie silników trzy-litrowe były agregaty. Z taką samą ilością dano im władzę w 184 i 207 KM. Nie było również modyfikacja Q4. Został on wyposażony w silnik V6 228 KM.

diesel

Jeśli chodzi o wersje wysokoprężne, warto zauważyć, silnik 2,5-litrowy 125 KM. Silnik ten był najsłabszy. Ale nawet z tymi specyfikacjami technicznymi, on taktowany samochód do stu do 10,8 sekund. Jak dla turbo i atmosferycznych jednostek trzy-litrowych, ze ich maszyny zyskał setki w 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła 240 km na godzinę.

Skrzynia biegów, zużycie

„Alfa Romeo 164” są zakończone z trzech rodzajów pól. Wśród nich:

  • A mechanika pięć prędkości.
  • Cztery-stopniowa automatyczna.
  • Sześć przekładnia manualna.

Plany wydatków maszyny dostosowanej do 15 litrów w kombinowanym cyklu silnika trzech litrów. Znaczny apetyt na dzisiejsze standardy. Jednak ten jest kompensowany przez dynamikę przyspieszania, który jest zdolny do „Alfa Romeo 164”.

zawieszenie

164-ta modelu wykorzystuje klasyczny schemat zawieszenia. Ona jest niezależna „w kole”. zamontowane przednie McPherson, tył – mnogoryichazhka. Urządzenie jest wyposażone w stabilizatory. Dzięki odpowiedniej dystrybucji wagi, samochód nie toczą się na zakrętach, a doskonałe zawieszenie połyka pit. Hamulce dość elastyczne. Przedni i tylny mechanizm zamontowany dysk. Na przedniej osi, a ponadto są wentylowane. W zakresie usług: każdy 150.000 zmian milczących bloków i zespołu dźwigni. Klocki, w zależności od stylu jazdy, co 20-50 tysięcy kilometrów. Tarcze muszą być wymieniane po 200 tys. Znaleźć odpowiednie materiały dla 164-ty – nie problem.

opinie

Co mówią o tym samochodzie przez jego właściciela? W przeważającej części są zadowoleni z zakupu włoskiego „ogierem”. Maszyna podoba jej obsługę, wygodne fotele i potężny silnik. Nawiasem mówiąc, poziom wyposażenia w Alfa Romeo 164 jest wystarczająco duży. Istnieje klimatyzacja, szyberdach, elektrycznie, 4 szyby, lusterka regulowane elektrycznie, wspomaganie kierownicy, ABS, czujniki deszczu, światła i wiele innych. Jeśli chodzi o urządzenia technicznego nie powodować problemy. Zawsze można znaleźć części zamienne. „Alfa Romeo 164”, przy okazji, z pewnością może jeździć „vosmerochnom” sprzęgło (rodzaj lifehack z kierowców). Automatyczny – najbardziej prosty, bez Tiptronic i inne „wodotryski”. Jeśli chodzi o usługi wymaga jedynie wymiany ATP olej co 60-80 tys km.

Wśród niedociągnięć właścicieli świętować przestarzałą konstrukcję deski rozdzielczej oraz bliskość pedału. Dużą wadą jest również rzadkością razboltovka – 5 do 98.

Silnik jest usytuowany poprzecznie względem korpusu (samochód z napędem na przód, ale istnieje również wersja na wszystkie koła napęd). Wszystko cokolwiek, ale świeca jest dość trudne do zmiany. Albo raczej, nie wszystkie, a jeden, że idzie do czwartego cylindra (jeśli weźmiemy pod uwagę silnik dwulitrowy). W tym celu konieczne jest, aby zdemontować szynę paliwową i przepustnicy. To jest bardzo ściśle zlokalizowane. Ale dużym plusem jest to, że powinien on być wykonany bardzo rzadko. Silniki są bardzo wiarygodne. Praktyka wykazała, że zasób Motors „Alfovskih” do 500 tysięcy kilometrów. Ponadto, istnieje wiele kopii, niedawno remontowane. Reszta „Alfa Romeo 164” – jest to dobra alternatywa dla niemieckiego samochodu BMW. „Włoska” excellent rulitsya, zwinny i szybki pod względem podkręcania. Ciało dobrze wytrzymać rosyjskiej zimy i nie gnije. Względnie konserwacja: urządzenie nie będzie wyciągnąć od ciebie dużo pieniędzy, jako „bawarski”.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, co jest sedan „Alfa Romeo 164” Projektowanie, recenzje i specyfikacje. Maszyna, mimo swojego wieku, ma dobry zapas mocy. Ramka wystarczająco wiarygodne jako silnika. Wiele z jej radą kupić pierwszy samochód.