288 Shares 8841 views

"Toyota Sequoia": dane techniczne. "Toyota Sequoia": wiązka, ceny

Toyota Sequoia jest jednym z najbardziej popularnych aut terenowych produkowanych przez ten problem. I logiczne jest, że wiele osób interesuje się jego cechami technicznymi. "Toyota Sequoia" – jest to naprawdę dobry samochód terenowy. W każdym przypadku jest w stanie sprostać wymaganiom przeciętnych kierowców. I temat ten powinien być szczegółowo opisany.

Krótko o modelu

Chciałbym zaznaczyć jeden interesujący punkt przed omówieniem charakterystyk technicznych. "Toyota Sequoia" – samochód jest interesujący, więc trzeba opowiedzieć o historii modelu i ciekawych chwilach związanych z jego produkcją. Tak więc debiut maszyn miał miejsce w 2000 roku. Jednak model został przedstawiony jako samochód z 2001 r. Cena była czymś średnim między takimi słynnymi SUVami jak Land Cruiser i 4Runner. Co ciekawe, model Toyoty Sequoia został nominowany do nagrody za samochód ciężarowy w Ameryce Północnej (w 2001 r.). A przecież ten samochód był na czasie, tak mówić, pojawił się na świecie. Od razu zamówił Kanadyjczyków – na ich rynku już nie sprzedano samochodów Land Cruiser.

Samochód jest produkowany w Priston (Indiana), w tym samym miejscu, gdzie montuje inny model, mniej znany – Toyota Tundra. Nawiasem mówiąc, są często mylone. Projekt jest naprawdę coś podobnego, zwłaszcza jeśli są tunery. Ogólnie rzecz biorąc, dziś maszyna ta jest sprzedawana w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Chile, Kanadzie, Portoryko, a także na Bliskim Wschodzie.

"Serce"

Cóż, zacznij od silnika tej historii o specyfikacjach technicznych. "Toyota Sequoia" ma doskonały układ napędowy. Okazał się bardzo dobrze. To jest turbosprężarka TOYOTA 4.5. Okazało się, że jest bardzo ekonomiczny i potężny. Na dzień dzisiejszy samochód wyposażony jest w silnik V8 o pojemności 5.7 litra. Jego pełne imię to 5,7 DOHC 32 i-FORCE V8 VVT-i. Nawet ludzie, którzy nie są zaznajomieni z samochodami, mogą zrozumieć, że silnik jest dobry. Tak jest – wytwarza moc 381 KM.

Jeśli uważasz, że wiele źródeł, to jest wersja z 4.7-litrowy silnik Diesla. Modele te są jednak nadal niedostępne. Być może zostaną zwolnione. A może tylko w planach. Ale w każdym razie takie modele byłyby popularne (w związku z obecnym kryzysem gospodarczym i paliwowym).

Przekazanie

Punktem kontrolnym jest inny punkt odnoszący się do tematu, takiego jak charakterystyka techniczna. "Toyota Sequoia" jest wyposażona w dobrą skrzynię biegów. Wielu ludzi wybiera samochód dla tego szczególnego kryterium. Cóż, jeśli do światła włącza się model z silnikiem o pojemności 4,7 litra, jest wyposażony w 5-biegową "automatyczną". W wyżej wymienionej wersji zainstalowano 6-pasmową automatyczną skrzynię biegów. Został przyjęty przez zupełnie nowy "Lexus", znany jako GX570. Warto też wspomnieć, że nowość może pochwalić się funkcją skrzynki TOW / HAUL. Umożliwia przełączenie PPC w tryb bardzo przydatny dla wielu osób. Oznacza to, że holuje ładunek. Dzięki tej przydatnej funkcji można znacznie zaoszczędzić paliwo.

Zużycie i paliwo

Samochód "Toyota Sequoia" wyposażony jest w dobry zbiornik paliwa o pojemności 100 litrów. Musisz wypełnić samochód benzyną bezołowiową. Jego liczba oktanowa wynosi 86. Chociaż większość zna to jako zaledwie 92 benzyny. Ale Rosjanie, którzy są właścicielami tej SUV, krytycy, eksperci i aktualni właściciele samochodów radzą wypełnić model 95-m. I mieć nadzieję, że w pełni odpowiada 92. Ameryce.

Opinie "Toyota Sequoia" robi się całkiem nieźle, a pod względem zużycia paliwa – zbyt, co dziwne. W końcu samochody terenowe zazwyczaj spożywają ilość nemerenoe, czasami ponad 25 litrów na 100 km, a to jest w drodze! Cóż, ta maszyna może zadowolić swoich właścicieli. Jazda po mieście wymaga 19 litrów paliwa na sto metrów kwadratowych. Jeśli pójdziesz po mieście w godzinach szczytu (z korkami i innymi niedogodnościami), musisz liczyć na 25 litrów. I wreszcie o kosztach aktywnych manewrów, ostrych startów i gwałtownego przyspieszenia. 30 litrów na 100 km jest, oczywiście, trochę dużo, ale dla właścicieli samochodów. Ludzie, którzy już wiedzą, co jest SUV i jak "wymaga" paliwa są już używane. I to jest nadal niewielki wskaźnik. Ale na autostradzie – przyjemność, nieco ponad 15 litrów na 100 km. Nawiasem mówiąc, ten szybki SUV przyspiesza do 100 km / hw ciągu zaledwie 7 sekund. I to zdumiewa wielu – w takim i tak wielkim rozmiarze.

Wygląd

Ten samochód ma długość 5209 mm. Szerokość wynosi 2026 mm. I wysokości – 1894 mm. Rozstaw osi tego SUV jest imponujący – 3098 mm, dzięki temu, że w kabinie jest bardzo przestronny, a dla każdego jest wystarczająco dużo miejsca. Prześwit jest solidny, jak powinien być dla takiego samochodu – 24,38 centymetra.

Należy zauważyć, że karoseria wykonana jest z galwanizowanego metalu wysokiej jakości. Grubość znacznie przekracza wydajność japońskich analogów. Wydaje się, że Amerykanie zbliżają się do kwestii produkcji samochodów bardziej praktyczną.

Wygląd jest imponujący, muszę powiedzieć. Jaskrawo widoczna kratka chłodnicy, która jest nieco podobna do tej z "Doji", żółte światła boczne, te same spektakularne wskaźniki kierunku, wygodne drzwi, agresywny, a nawet sportowy wygląd – na zewnątrz sukces. To prawda, że ciało nie było aerodynamiczne. Dzięki temu i wyjaśnia takie znaczne zużycie paliwa przy dużych prędkościach.

Ale zawieszenie jest dobre. Jest wersja z pneumatycznym i konwencjonalnym. Choć pierwsza opcja jest zdecydowanie lepsza. Zarządzanie jest zupełnie inne. Samochód jeździ tak delikatnie, jakby nie był nawet SUV. Oczywiście, trzy sposoby działania. Jak zwykle: wygodne, sportowe i zwyczajne. Druga część z listy jest lepsza do aktywacji podczas jazdy off-road.

Projekt wnętrza

Odrębna uwagę zasługuje na salon Toyota Sequoia. Wewnątrz, pomimo potężnej i imponującej, bardzo wygodnej i przytulnej. Kierowca czuje się w takiej "kabinie" w bezpieczny, pewny i komfortowy sposób. To prawda, istnieją wszelkiego rodzaju innowacyjne funkcje i nadwyżki. Ale wszystko, czego potrzebujesz, jest tam. Elektroniczne ustawienia foteli, praktyczna deska rozdzielcza, wygodne sterowanie, ścisły styl projektowania. Wszystko pasuje do wyglądu.

I, wreszcie, kilka słów o innym punkcie, jak w przypadku samochodu Toyota Sequoia. Cena jest również ważnym niuansem. Zwłaszcza dla osób, które chcą kupić ten samochód. Ile to Toyota Sequoia? Cena używanego samochodu w pełnym komplecie z silnikiem benzynowym o pojemności 4,7 litra o mocy 240 KM z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4WD będzie kosztować ponad milion rubli. I jest w dobrym stanie (wersja 2004).

Model z 2002 r. Z tym samym silnikiem, ale duży przebieg będzie kosztował około 800 000 rubli. I to jest w pełnym zestawie. Z systemem audio, blokada wyjechania, cruise control, TV, stabilizacja układu, EBD, ABS, podnośnik szyby okna z napędem elektrycznym, napęd, regulacja siedzenia, szyberdach, reflektorów xenonowych i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest potrzebne i potrzebne tylko w środku. Więc jeśli chcesz kupić dobry i niezawodny SUV, możesz zdecydować się na taki model, jak Toyota Sequoia.