231 Shares 5722 views

Smartphone "Lenovo A328": opinie klientów

Jedną z najciekawszych propozycji w segmencie smart smartfonów klasy ekonomicznej jest dziś "Lenovo A328". Recenzje Informacje o tym gadżecie na poziomie początkowym, a także szczegółową analizę jego specyfikacji technicznych – oto co zostanie omówione dalej.

Ukończenie urządzenia

Sam producent umieszcza swoje urządzenie jako gadżet na poziomie podstawowym z bardzo demokratycznym znacznikiem cenowym w wysokości 100 USD. Z Lenovo A328 nie można oczekiwać czegoś niezwykłego. Ponowne oznaczenie cech charakterystycznych, referencje i parametry techniczne. Ale jeśli chodzi o konfigurację, odczuwa się właściwe podejście chińskich marketerów. Jest coś, czego brakuje wielu podobnych urządzeń. Oprócz przyrządu, lista materiałów eksploatacyjnych obejmuje również takie akcesoria:

 • Bateria o pojemności 2000 mAh.

 • Ładowarka ze zwykłym portem wyjściowym USB. Jego prąd wyjściowy wynosi 1A.

 • Standardowy kabel interfejsu z złączami microUSB i USB.

 • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy.

 • Dodatkowa folia ochronna na panelu przednim.

 • Pokrywa silikonu – zderzak.

Podobna sytuacja z zestawem dokumentacji dla urządzenia:

 • Karta gwarancyjna.

 • Bardzo szczegółowy przewodnik użytkownika.

 • Krótki przewodnik po uruchomieniu inteligentnego urządzenia.

Jeśli chodzi o konfigurację, ten smartfon pozostawia daleko za wszystkich konkurentów. Jedyną rzeczą z powyższej listy nie wystarczy, więc to karty flash. Ale nawet smartfony z akcesoriami premium nie są wyposażone w takie akcesoria, nie mówiąc już o urządzeniu budżetowym. W tym nie ma nic niezwykłego, więc ten składnik musi być kupiony dodatkowo.

Projekt gadżetów

Coś niezwykłego w zakresie rozwiązań projektowych nie może pochwalić się "Lenovo A328". Zdjęcia i recenzje dowodzą tego. Typowe jest wprowadzenie urządzeń na poziomie początkowym. Panel przedni jest całkowicie wykonany z tworzywa sztucznego. Odpowiednio, bez folii ochronnej dla właściciela smartfona będzie trudne do wykonania, korzyść w oryginalnej konfiguracji jest dodatkowym dodatkiem. Przekątna ekranu dotykowego tego urządzenia jest dosyć skromna, podobnie jak w dzisiejszych standardach, 4,5 cali. Powyżej znajduje się aparat pomocniczy i mówiący głośnik. Poniżej przedstawiono trzy typowe przyciski do zarządzania urządzeniem. Powierzchnie boczne i tylna pokrywa są wykonane z tworzywa sztucznego o połyskującym wykończeniu. Jest bardzo łatwa do zarysowania, na niej są odciski palców. Aby temu zapobiec, tj. Smartphone zachował swój pierwotny stan, należy użyć pokrywy zderzaka silikonowego, która jest dołączona. Fizyczne przyciski sterowania są umieszczone z prawej strony smartfonu. To jest przycisk zasilania i huśtawka, aby kontrolować poziom głośności urządzenia.

Na górnej krawędzi znajdują się porty przewodowe, mianowicie microUSB i zwykłe gniazdo audio 3,5 mm. Na dolnej krawędzi wyświetlany jest tylko mikrofon. Na tylnej okładce znajduje się główna kamera, głośny głośnik i podświetlenie oparte na elementach LED.

Podstawa obliczeniowa inteligentnego smartfona

Najbardziej popularny procesor na poziomie początkowym jest zainstalowany w Lenovo A328. Opinie właścicieli urządzenia mówią, że jego moc obliczeniowa jest wystarczająca, aby rozwiązać większość codziennych zadań. W tym przypadku mówimy o MT6582. Składa się z 4 rdzeni obliczeniowych, które zbudowane są na podstawie architektury "A7". Częstotliwość zegara szczytowego może wynosić 1,3 GHz. Ponownie, jeśli nie ma takiej potrzeby, częstotliwość automatycznie maleje, a wszystkie niewykorzystane rdzenie są wyprowadzane do trybu gotowości na gorąco. Oznacza to, że gdy tylko zapotrzebowanie na zasoby obliczeniowe telefonu inteligentnego wzrośnie, moduły pobierane do rezerwatu zaczynają działać automatycznie. Większość zadań, które są dziś istotne, bez żadnych problemów będzie działać na tym modelu smartfona, w tym w grach. Nawet jeden z najbardziej wymagających aplikacji do gier "Asphalt 8" będzie działał bez problemów na "Lenovo A328". Opinie właściciela Mówią, że zaczyna się od tego. Jedyną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, że zabawka nie jest w maksymalnych ustawieniach.

Adapter graficzny i ekran

Prawie cały przedni panel urządzenia zajmuje wyświetlacz, którego przekątna w naszym przypadku jest przyzwoita 4,5 cala. Jest to technologia budżetowa – "TFT". Nie trzeba spodziewać się imponujących kątów widzenia zbliżonych do 180 stopni, ale jest to urządzenie na wejściu. Jego rozdzielczość wynosi 480px przy 854px. To wystarcza, aby uzyskać normalną jakość obrazu na wyświetlaczu 4,5 cala. Przynajmniej, aby odróżnić poszczególne piksele, jest to dość trudne.

Jako akcelerator grafiki znajduje się napis "Mali-400MP2" w "Lenovo A328". Funkcje, recenzje dotyczące tego elementu smartfonu, a także jego specyfikacje graficzne, oczywiście, nie są imponujące, ale jego wydajność wystarczy, aby uruchomić wszystkie aplikacje. Niech to będzie maksimum, ale wszystko na nim będzie bez problemów. To nadal jest smartfon na poziomie początkowym i coś nadprzyrodzonego od niego, aby twierdzić, że nie jest to konieczne.

Kamery

W smartfonie Lenovo A328 zainstalowana jest bardzo skromna, 5 megapikselowa kamera główna. Opinie wskazują, że wysokiej jakości zdjęcia i filmy z nim można uzyskać tylko w świetle dziennym. Tekst z jego pomocą, szczególnie z małym rozmiarem czcionki, jest problematyczny, wystarczy, aby sfotografować. Brak autofokusa jest głównym problemem, który nie pozwala uzyskać wysokiej jakości obrazów z jego pomocą. Oczywiście jest to system podświetlenia diodami LED, ale jego możliwości są bardzo ograniczone, więc w ciemności trudno jest uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Specjalna kompensacja braku autofokusa i wysokiej jakości podświetlenia LED to zoom cyfrowy, ale to nie zmienia sytuacji kardynalnej, a główna kamera nie może pochwalić się fenomenalną jakością zdjęć i wideo. W Lenovo A328 jest również aparat przedni . Recenzje, zdjęcia, Z jej pomocą wiele filmów mówi o bardzo przeciętnej jakości. Zgodnie z dokumentacją jego element czujnikowy oparty jest na matrycy 2 Mp. W rzeczywistości jest to 0,3 MPa, które poprzez interpolację przekształca się w 2 MPa. W związku z tym jakość zdjęć i filmów jest bardzo skromna. Dla pełnoprawnej Selfi, jego możliwości wyraźnie nie wystarczy. Ale aby nawiązać połączenia wideo, wystarczy, ponieważ jakość obrazu w tym przypadku jest do zaakceptowania.

RAM, wbudowany dysk i kartę flash

Bardzo skromnie zorganizowany podsystem pamięci w tym urządzeniu. W telefonie Lenovo A328 jest zintegrowane tylko 1 GB. Opinia właścicieli wskazuje, że procesy systemowe zajmują około 600 MB tego 1 GB. W związku z tym użytkownik może użyć 400 MB dla swojego oprogramowania. Pojemność zintegrowanego napędu wynosi 4 GB. Spośród nich, 2 GB to oprogramowanie systemowe. W związku z tym użytkownik może używać 2 GB do przechowywania informacji osobistych i instalowania nowych programów. To jest bardzo mało dzisiaj. Na szczęście jest miejsce na instalację zewnętrznego napędu. Maksymalna pojemność w tym przypadku może wynosić 32 GB. Jeśli to nie wystarczy, dane osobowe w postaci zdjęć, muzyki i filmów wideo można zapisać w usłudze typu cloud, na przykład "Yandex.Disk" jest idealna do tych celów. Na koniec warto zauważyć, że ilość pamięci RAM i pojemność wbudowanego napędu wystarczy, aby zapewnić wygodną, sprawną i stabilną pracę tego gadżetu.

Bateria i jej cechy

Pojemność baterii wynosi 2100 mAh w Lenovo A328. Recenzje Powiedz, że jedna z jego opłat wystarczy na 3 dni pracy, ponownie przy średnim poziomie używania! Ale wszystkie urządzenia tej marki zawsze miały dobrą autonomię. Najprawdopodobniej jest to oparte na dobrej pracy chińskich programistów w celu zminimalizowania zużycia baterii. Więc w takim przypadku – po włączeniu trybu oszczędzania maksymalnej baterii i minimalnym obciążeniu gadżetu można rozciągnąć się przez 5 dni. Biorąc pod uwagę pojemność baterii 2000 mAh, czterordzeniowy procesor (choć bardzo ekonomiczny z punktu widzenia zużycia baterii) i przekątnej 4,5 cali, okazuje się, że sytuacja z autonomią tego urządzenia jest doskonała. Cóż, jeśli użyjesz go maksymalnie, poprzednio wymieniona wartość zostanie zmniejszona do 2 dni, co jest również wystarczającym wskaźnikiem dla inteligentnego telefonu na poziomie początkowym.

Baza oprogramowania urządzenia

W telefonie "Lenovo A328" zainstalowano wiele dodatkowych programów. Opinie wyróżniają obecność antywirusa, optymalizatora, a co najważniejsze – "Asphalt 8". Ale o wszystko w porządku. Jako system operacyjny w tym przypadku oznacza "Android". Dokładniej, jego modyfikacja z numerem seryjnym 4.4. Nad nim jest zainstalowany Lenovo Laucher. Jest też typowy zestaw oprogramowania systemowego, narzędzia z "Google" i oczywiście programy do pracy z międzynarodowymi sieciami społecznościowymi. Wszystko to zostało uzupełnione, jak zostało wcześniej zauważone, z preinstalowanym programem optymalizującym i antywirusowym. Cóż, twórcy nie zapominali o grze, wśród których wyróżnia się "Asphalt 8". Ale do jego uruchomienia w telefonie musi być zainstalowany zewnętrzny dysk flash. Zdolność wbudowanej pamięci do rozwiązania tego problemu, niestety, nie wystarczy.

Wymiana informacji ze światem zewnętrznym

W "Lenovo A328" wprowadzono imponujący zestaw różnych interfejsów. Opinie użytkowników wskazują, że stabilność i niezawodność ich pracy nie powodują żadnych krytyk. Lista połączeń przewodowych i bezprzewodowych w tym przypadku wygląda następująco:

 • Pierwsza karta SIM może pracować zarówno w sieciach drugiej i trzeciej generacji. Oznacza to, że może przesyłać dane z prędkością kilkuset kilobitów (w sieciach drugiej generacji) i kilku megabit dla sieci 3G. Możliwości drugiej karty SIM ograniczają się tylko do sieci drugiej generacji io prędkości co najmniej kilkuset kilobitów.

 • Głównym interfejsem pobierania informacji z Internetu jest "Wai-Fay". Obsługuje wszystkie najczęstsze modyfikacje, a maksymalna szybkość transmisji danych w tym przypadku może wynosić 100-150 Mbit / s. Wystarczy załadować więcej plików (na przykład filmy o dobrej jakości) oraz wyświetlić proste strony internetowe lub serwisy społecznościowe.

 • Innym ważnym nadajnikiem jest Blutuz. Jest to uniwersalny sposób przesyłania danych, za pomocą którego można połączyć się z smartfonem bezprzewodowym zestawem słuchawkowym lub podobnym urządzeniem z dokładnie tym samym nadajnikiem.

 • Aby wdrożyć nawigację w obsłudze gadżetów dla 2 systemów: GPS i A-GPS. W pierwszym przypadku lokalizacja urządzenia jest określana za pomocą satelitów na orbicie, aw drugim – przez wieże komunikacji mobilnej.

Nie zapominaj o chińskich inżynierów i metodach transferu pieniędzy, które również wyposażone są w smartfon "Lenovo A328". Opinie wyróżniają 2 sposoby:

 • Port microUSB, podobnie jak Blutuz, jest uniwersalny. Z jego użyciem ładowana jest bateria lub informacje są przesyłane do stacjonarnego komputera.

 • 3,5-milimetrowy port audio pozwala na przesyłanie dźwięku z telefonu do głośników zewnętrznych.

Plusy i minusy Smartphone

W końcu dostajemy jeden z najlepszych smartfonów na poziomie wejścia – to Lenovo A328. Opinie wskazują na dobrą jakość obrazu, sprawny procesor, dobrą autonomię inteligentnego telefonu i imponujące możliwości przekazywania informacji. Istnieją oczywiście pewne wady w Lenovo A328. Opinie klientów wyróżniają: niewielką ilość pamięci i słabą aparaturę z tyłu urządzenia. Jednak wszystkie niedociągnięcia i komentarze zacierają się na tle ceny, która zmienia się obecnie w okolicach 100 USD.

Wyniki

Oprócz wymienionych wcześniej zalet, obowiązkowe jest dodanie dostatecznie bogatego pakietu (okładki, słuchawek i dodatkowej folii ochronnej), które nie mogą pochwalić się wszystkimi urządzeniami tej klasy. Plus jest to wstępnie zainstalowane oprogramowanie (licencjonowany program antywirusowy, optymalizator i "Asphalt 8"). To wszystko wyróżnia to urządzenie z podobnych urządzeń. Z wszystkimi innymi równymi komponentami są to ostatnie zalety, które nie pozostawiają konkurencji bez żadnych szans.