873 Shares 2890 views

„Nokia 808” – telefon z aparatem 41 megapikseli z

„Nokia 808” – zaawansowany aparat fotograficzny telefon z fińską firmą, która jest szokująca nie tylko na jakość zdjęć zrobionych, ale także filmy. W tym przypadku wszystkie inne funkcje urządzenia okazało się dość skromne. W tym artykule będziemy mówić o tym, czy smartphone dla pieniędzy, czy nie.


wygląd

Korpus wykonany jest z plastiku i wygląda dość nieporęczne. Powierzchnia jest dość podatny na zarysowania, co jest wadą, „Nokia 808” – cover poprawić sytuację. Urządzenie jest dość dobrze w dłoni, trochę luzu i projekt pisk nie jest przestrzegana. Zauważmy, że w miejscu, gdzie pokrywa tylna jest połączony z panelem, na którym aparat i lampa są zauważalne duże szczeliny, dzięki czemu kurz opada wewnątrz urządzenia.

Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz „Nokia 808”, pod którym znajdują się trzy przyciski fizyczne. Powyżej ekranu jest wyposażony z przodu kamery, słuchawki i wskaźniki bliskość i światło. Meblościanka lewa strona jest pusta, a po prawej stronie jest rocker głośności, przycisk blokady urządzenia i przycisk aparatu. Na górnym końcu osiadł porty micro-USB i HDMI, opcjonalny mikrofon i gniazdo słuchawek 3,5 mm standardu. Dolna część ogranicza główny mikrofon. Tylny panel jest najbardziej interesującą cechą urządzenia – główny aparat. Natychmiast są ksenonowa lampa błyskowa LED i głośnik i słyszalny. Wymiary urządzenia są 123,9h60,2h3,9 mm, masa – 169 g

pokaz

Wielkość wyświetlacz 4 cale. Technologia ClearBlack AMOLED – kolejna zaleta „Nokia 808”: cena urządzenia jest zbyt wysoka, nie tylko ze względu na aparat fotograficzny o wysokiej jakości, ale także ze względu na zaawansowanej matrycy. Ta technologia pozwala osiągnąć dobre odwzorowanie kolorów i kąty widzenia, a urządzenie nie blakną pod silnym świetle słonecznym. Warto zauważyć głębię i bogactwo czarny, który wygląda świetnie tutaj. Rozdzielczość ekranu 360×640 wszystko, więc nie oczekuj zbyt wiele od tego na zdjęciach. Grać w gry i oglądać filmy z takiej liczby pikseli nie jest bardzo interesująca, choć na ekranie i daje swoim 16.000 kolorów.

parametry techniczne

Przycisków „Nokia 808” znajduje się 11 jednordzeniowe procesorem ARM pracujący z zegarem 1 GHz. Również dla komponentu technicznego odpowiedzialnego 512MB pamięci RAM, co oczywiście nie jest wystarczające. Przechowywać dane dostępne dla użytkowników 1GB rozszerzenia pamięci poprzez standardowe karty flash microSD do 16 GB. Jako platforma została wybrana Symbian Belle – nie jest to najbardziej obiecujący system operacyjny. W tych komunikatów to USB, Wi-Fi, NFC i Bluetooth 3.0.

Dane mogą być trochę pokazać pod względem wydajności. Nowoczesne zaawansowane oprogramowanie, a nawet mocniejsze zabawki smartphone po prostu nie będzie ciągnąć. On radzi sobie ze zwykłych zadań, takich jak szybkie przetwarzanie obrazu, dostęp do Internetu lub poprzez zmianę trasy GPS, ale wyrafinowane oprogramowanie zasobów systemowych nie są wystarczające. Ponadto, efekt jest bardzo ograniczony system operacyjny.

kamera

Największą zaletą „Nokia 808” jest komora główna 41 ma Mn, która jest dostępna tylko dla obrazów 38. Ponadto obecny ksenonowa lampa jakości autofocus możliwość nagrywania wideo do 1080.

Zdjęcia z doskonałą optyką uzyskuje: detal, jasność, zoom – wszystko działa na najwyższym poziomie. Podczas badania okazało się, że aparat fotograficzny smartfon gadżet usuwa nawet lepiej niż budżet aparaty cyfrowe i najbliżsi rywale z innych marek.

Tutaj znajdują się trzy główne rodzaje ustawień. Tryb automatyczny pozwala użytkownikowi tylko włączyć lub wyłączyć lampę błyskową, a wszystkie inne systemy regulacji obrazu przejmuje. Drugi zestaw opcji pozwala wybrać jeden z predefiniowanych trybów, na przykład, „Plaża”, „noc”, „makro” i wiele innych. Trzeci tryb – najbardziej interesujące, ponieważ pozwala na ręczną regulację trzy różne profile do filmowania i wybrać jedną z nich, jeśli to konieczne. Tutaj ustawić rozdzielczość zdjęcia, dostosowanie jasności i kontrastu, ustawić odpowiednią lampę błyskową i włączyć efekty obu.

Kamera była bardzo przyzwoity w „Nokia 808”: właściwości optyczne są z pewnością zachwyci nawet najbardziej zapalonych fanów filmu. Tutaj masz podobne tryby opisane powyżej. Walce 1080 w przetwarzaniu 30 klatek / s są oczywiste i jasne, obraz nie zwalniać. Te filmy nie wstydzą się umieścić w Internecie i patrzeć na dużym ekranie. Właściciele jednostki, można zmienić liczbę klatek na sekundę i przybliżyć mniej klatek na drugim planie, tym większe zdjęcia zoom będą mogli korzystać.

bateria

Model otrzymał akumulator Li-Ion 1400 mAh. Rysunek na dzisiejsze standardy skromny, ale biorąc pod uwagę, że smartfon ma nic szczególnego wyróżnia się od aparatu, bateria powinna trwać przez długi czas. Twórcy podkreślają, że w trybie rozmowy urządzenie działa około 11 godzin, a czas czuwania – około 365 godzin.

wniosek

Przed nami jest potężny aparat telefon „Nokia 808”, których cena waha się w regionie 16 000 rubli. Gadżet jest w stanie wykonać wspaniałe zdjęcia i filmy. Zadowala ogromną listę różnych ustawień, które zapewnią wysoką jakość i ciekawe efekty na temat personelu.

Ale, niestety, oprócz aparatu kamery już nic specjalnego nie została przydzielona: ekranach o niskiej rozdzielczości, wielkogabarytowych konstrukcji, niskiej wydajności technicznej odpychają większości użytkowników. Oczywiście, można zwrócić uwagę na matrycę ekranu z technologią ClearBlack, ale z takim skromnych rozmiarów i niskiej rozdzielczości wyświetlacz nie wygląda bardzo imponujące. Dużą wadą 0,3 stali Mn do przedniej komory – w czasach nowożytnych selfie strzelanie jest niedopuszczalne. Tak więc ci, którzy są niezwykle ważne w fotografii smartphone i wideo, będą mogli zakupić „Nokia 808” w „połączonym” lub innym sklepie, a to urządzenie nie nadaje się dla fanów smartfonów z najwyższej półki.