884 Shares 5044 views

Lenovo S820T: opinie. Recenzja Lenovo telefonów

Stosunkowo niedawno pojawiła się na sprzedaż smartfon średniej klasy Lenovo S820T. Recenzje z niego pochodzących zarówno pozytywne jak i negatywne. Zbadajmy jego mocnych i słabych stron oraz ustalenie celowości jego zakupu na podstawie ich relacji.

CPU

Wszystko to prekursor 4 procesor MTK 6589 1,2 GHz podkładu Lenovo S820. S820T (MTK6592 procesory 8 rdzeniowe określone w cechach jednego z modyfikacjami smartphone i MTK6589 zintegrowany w uproszczonej wersji devaysa) może być wyposażony w jeden z procesorów, w zależności od odmiany gadżetów „przewodnia” lub „obcięte”.

Jednak wyniki badań jest to, że zamiast pierwszego zainstalowano MTK6572 z dwoma rdzeniami i rzeczywistych sześć zatrzymany i 1.3GHz zamiast 1.7GHz. Aby to zobaczyć, wystarczy pobrać narzędzie „CPU – Z” z innych źródeł i zainstalować go. Tak, to naprawdę zacznie po zainstalowaniu MTK6592. Ale do rzeczy – pracuje tylko dwóch z ośmiu rdzenia. Reszta jest w trybie zatrzymania, a nie można ich uruchomić. Powoduje to, że urządzenie jest zintegrowany z procesorem MTK6572 naprawdę. Architektura miał ten sam – „Cortex A7”, częstotliwość zegara – 1,3 GHz i tylko 2 rdzenie na pokładzie. W ogóle, chiński oprogramowania trik: kupić, przychodzi tak uporządkowane (przynajmniej w tym oprogramowaniu przekonany), ale za to wszystko kryje się zupełnie inaczej na poziomie sprzętowym.

Jedyna różnica – jest obecność zewnętrznego modułu komunikacyjnego do sieci trzeciej generacji. Ta podstawowa konfiguracja jest Lenovo S820T. Recenzje sfrustrowanych właścicieli tego typu smartphone potwierdzić wcześniej przedstawioną sprawę. Ale w wersji 4-rdzeniowego w porządku. Nie stosuje się klasyczne MTK65859T 1,5 GHz. Im więcej rdzeni, tym bardziej produktywne smartfon, szczególnie na dłuższych jej zasobów sprzętowych są wystarczające. Dwa rdzenie to za mało komfortowej rozgrywki, ale cztery doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Podobna sytuacja jest z wymagającymi aplikacjami. Dlatego przy zakupie należy określić rzeczywisty model procesora, która jest zainstalowana w urządzeniu.

karta graficzna i ekran

Przekątna ekranu od 5 cali to smartphone. wniosek o zezwolenie dla modeli 8-rdzeniowych – 1920 przez 1080 pikseli. Ale tu, w świetle faktu, że ma tylko 2 z nich są w pracy, większość aplikacji będzie spowalniać. Nie zapominajmy, że w tej sytuacji będą obsługiwane przez maksymalnie dwóch dotknięć, zamiast pięciu. Z kolei model z procesorem 6589 MTC posiada skromne osiągi – 1280 na 720 pikseli i jest w stanie przetwarzać włącznie pięć krany. Wpisz zainstalowany matrycę AMOLED. Jakość obrazu jest doskonała. Ale z karty graficznej jest interesująca sytuacja. Wersja 8-core programu zarejestrował 450 posłów z „Mali”. Ale w rzeczywistości, wyniki testów nie będzie 400 Ustawianie tego samego autora dla Lenovo S820T. charakterystyka Ten akcelerator grafiki na rzędu gorszego. Znowu ten adapter zwykle w pakiecie z MTK CPU 6572 i 512 MB pamięci operacyjnej. Przede wszystkim dlatego, że jest to starszy model do tej pory. Ale 4-rdzeniowy karta graficzna SGX544 wyposażony jest modyfikacją „PoverVR”. Jest to bardziej efektywne rozwiązanie, które doskonale radzą sobie z większością problemów do tej pory.

Pamięć i jego ilość

Ciekawa sytuacja jest otrzymywany z pamięci Lenovo S820T. Recenzje zdziwienie właściciela – kolejne potwierdzenie tego. Zacznijmy od podstawowej wersji tego smartfonu. Dokumentacja zintegrowany 2 GB RAM DDR3. Ale po włączeniu i sprawdzeniu okazało się, że parametry ciekawy obraz. Tak, to naprawdę 2GB. Ale oto dziwny sposób system stale zajmuje 1,6 GB lub więcej. W najlepszym przypadku, użytkownik musi przeznaczono 200 MB, a może nawet mniej. W ogóle chińscy programiści oszukany ponownie. Software wydała 2GB, a właściwie ustawić 512 MB, które są standardem MTK6572 procesor. Ale w drugiej wersji z czterema rdzeniami w porządku, i nie jest zintegrowany 1 GB. Dzięki wewnętrznej pamięci wszystko jest normalne. Podobnie jak w pierwszym i drugim przypadku, przy czym 4 GB GB 2 wykorzystuje system i pozostałą dostarczany do użytkownika. Jest też gniazdo dla kart MikroSD formacie flash o maksymalnej pojemności 32 GB.

Obudowa i ergonomia

Doskonała obudowa wykonana z Lenovo S820T. Przegląd jego elementów zewnętrznych, to tylko potwierdza. Sama jednostka – candy bar z obsługą wprowadzania dotykowego. Przekątna, jak już wspomniano, jest 5 cali. Pod nim są trzy klasyczne przycisk „Wstecz”, „Home” i „Menu”. Ekran umieszczony powyżej słuchawce i kamera do rozmów wideo. Pokrycie panel przedni – jak ochronnego oka „goryl” szkła, ale biorąc pod uwagę wcześniej podane niuanse uwierzyć, że nie warto. Dlatego też, bez folii ochronnej nie może zrobić, korzyści z niej jest kompletna, a ponadto nie jest konieczne, aby kupić. Huśtawki przycisk głośności i zasilania znajdujący się po prawej stronie. Z tego powodu można zarządzać to urządzenie z jednej strony bez żadnych problemów. Inną ich zaletą – są wykonane przez metal, nie tyle, aby być brudna. Tylna strona jest przednia kamera i głośnik. Cała tylna pokrywa wykonana jest z błyszczącego plastiku. Jest to oczywista wada – jak pokrycie tylko przyciąga brud i zadrapania łatwo. Ponownie, pakiet obejmuje skórzane etui, problemy z zachowaniem ciała nie powinny powstać.

Aparat i jego funkcje

Jak wspomniano wcześniej, telefon komórkowy Lenovo model ten jest wyposażony w dwie kamery. Jeden z nich na przodzie devaysa przeznaczony do połączeń wideo. Dokumenty wskazują, że stosuje się go w matrycy 1,3 MP. W rzeczywistości jest to 0,3 megapiksela. Jakość obrazu z nim jest słaba. To ledwie nadaje się do takiej komunikacji. Drugi znajduje się na tylnej części gadżetu. Jest on oparty na matrycy 13 megapikseli na producenta, ale w rzeczywistości jest to 8 MP. Jest też lekki i autofocus. Jakość zdjęć i filmów uzyskanych z jego pomocą, jest całkiem do przyjęcia.

Bateria i wszystko z nim związane

Wraz z telefonu komórkowego Lenovo model ten jest bardzo pojemny akumulator 2800 mA / h. To nie jest bardzo wysoka intensywność korzystania z inteligentnego telefonu jej zasób jest wystarczająco przez 4 dni. Jest to doskonały wynik dla takiego urządzenia. Bardziej intensywne wykorzystanie pojemności baterii wystarcza na 1-2 dni. Jeśli będziemy słuchać muzyki, a następnie ładowanie potrwa 12 godzin pracy na baterii. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma oczywistych problemów, takich jak karty procesora, pamięci i grafiki. Kolejny plus – można zastąpić rozładowany akumulator. Wystarczy kupić nową baterię i otworzyć pokrywę tylną. Demontaż starych i zainstalować nowe akcesorium.

System operacyjny

Teraz o systemie operacyjnym, który jest uruchomiony na Lenovo S820T. Przegląd bez niego otrzymał wadliwy. Teraz gadżet jest uruchomiony „Android” w starszej wersji 4.2. Ponadto, możemy powiedzieć, że nie jest konieczne, aby spodziewać się aktualizacji. To jest cały czas, to urządzenie będzie działać tylko na OS. Dopóki, oczywiście, zgodność nie jest problemem, ale mogą pojawić się po pewnym czasie.

oprogramowanie

W swojej pierwotnej formie ustanowił kompletny zestaw aplikacji z „Google” na modelu Lenovo. S820T telefon pozwala na oglądanie filmów z „YouTube”, aby komunikować się z siecią, „Google +” i odpowiadać za pośrednictwem poczty e-mail „G-mail”. „Play Market” również został zainstalowany. Stąd można szybko i łatwo zainstalować inne potrzebne programy. Istnieje również zagraniczne usługi społeczne, takie jak „Instagramma”, „Facebook” i „Twitter”. Ale potrzeba krajowy oddzielnie zainstalować.

Co należy dodać do systemu operacyjnego?

zaleca się umieścić na tym urządzeniu „Królowie Office” do czytania książek w różnych formatach. To będzie także współpracować z tabel tekstowych. „MX Player” na pewno trzeba zainstalować, aby przeglądać tabele. Nadal konieczne jest uzupełnienie smartphone Antywirus i narzędzia optymalizacji. „Bezpieczeństwo CM” i „Klin Master” jest idealny do tego celu. Wszystko to znacznie poprawić wydajność Lenovo S820T. Przegląd dalszego oprogramowania nie myje produktów, ponieważ wszystko zależy od zadania użytkownika. Na przykład, aby wykonywać skomplikowanych obliczeń matematycznych można umieścić dowolny kalkulator z zaawansowanych funkcji i funkcjonalności. Należy również zainstalować usługi socjalne dla lokalnej sieci „VKontakte”, „My World” i „Classmates”. Pozwoli to, aby komunikować się z przyjaciółmi i rodziną za pomocą smartfona. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie niezbędne aplikacje i gry można znaleźć i pobrać z „Play na rynek.”

Możliwość uzyskiwania danych

Wreszcie rozważenie możliwości komunikacyjne tego typu smartphone. Dla bezprzewodowego podłączenia do globalnej sieci, można użyć Wi-Fi (maksymalną prędkością do 100 Mbit / s) i mobilnych sieci trzeciej lub drugiej generacji (w pierwszym przypadku możemy uzyskać maksymalnie 3 Mbit / s, w drugim – setki kilobajtów). Jeśli chcesz, aby pobrać więcej treści (takich jak film), to lepiej, aby zatrzymać wybór na wi-fi. Ale aby zobaczyć miejsca i komunikowania się w sieciach społecznościowych może być nawet w sieciach ZHSM. Aby poruszać ZHSM zainstalowany moduł. Dzięki systemowi „GLONASS”, to jest, niestety, nie działa. Z tej strony wygląda bez zarzutu tego modelu Lenovo. Telefon S820T, przegląd połączeń bezprzewodowych, jak wskazano, nie jest wyposażony w port podczerwieni. Ale ta technologia, zarówno moralnie i fizycznie przestarzałe. Więc nie ma się czym martwić. Następujące typy złączy można wyróżnić między danymi przewodowej: MikroYuSB (do połączenia z komputerem i ładowania baterii) oraz 3.5mm audiodzhek do podłączenia zewnętrznych głośników lub słuchawek. Natychmiast należy zauważyć, że zestaw słuchawkowy stereo, który jest dostarczany wraz z inteligentnego telefonu, bardzo złej jakości. Dlatego miłośnicy dźwięku wysokiej jakości powinien kupić inne słuchawki.

Recenzje smartphone

telefony szczegółowy przegląd Lenovo Mówi, że jest to corporate gadżet wiodącym chińskim producentem. Problemy z procesora, kamery, karty graficznej i pamięci – nie jest to pełna lista niuansów, które wskazują, że jest fałszywy. Być może, to jest w tym samym zakładzie z innymi urządzeniami tej marki, ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Potwierdza to wiele opinii na temat tego modelu na różnych źródeł informacji w globalnej sieci. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba ważyć wszystko dobrze, przed zakupem to smartfon Lenovo. Telefon S820T papier ma doskonałe właściwości i specyfikacji, ale w rzeczywistości tak nie jest.

streszczenie

Podsumowując. Osobliwości karcie procesora, pamięci i grafiki spowodowały wiele skarg na S820T Lenovo. Opinie, to tylko potwierdza. W każdym razie, dwa rdzeń dostępne już dziś – to nie wystarczy. Podobna sytuacja jest z pamięci głównej (tylko 512 MB w standardzie), a karta graficzna ( „Mali-400” jest wyraźnie nieaktualne). W tym przypadku pozytywne aspekty są praktycznie nie ma w Lenovo S820T. Cena od 140 $ jest oczywiście przeceniać. Jeśli jest ona oparta leżał pełną 8-rdzeniowy procesor, to był doskonały zakup. Oraz zakup tego urządzenia nie całkowicie uzasadnione na dziś – koszt jest zbyt wysoki, a wypełnienie go – nie bardzo.