206 Shares 5455 views

Synchronizator do lamp błyskowych: Rodzaje i opisy

Zrobieniu zdjęcia można zrobić po prostu przez naciśnięcie tylko jednego przycisku w rękach amatora. Jeśli chodzi o profesjonalny, a nawet studio sesję zdjęciową, to jest w całej gamie akcesoriów, które pozwalają na uzyskanie najkorzystniejszej obrazów. Inną rzeczą jest to, że w tym przypadku pan kontroluje wszystkie składniki widma fotograficznego nie jest jego własnym, i przy pomocy nowoczesnych urządzeń. Takie dotyczy rac i synchronizatora, który przewiduje operację jednorazowego urządzenia głównego z akcesoriami. fotograficznych producenci maszyn zrobić różne rodzaje urządzeń, które są różne w pracy i wydajności.

Sinhroshnury

W istocie jest to kabel o którym nadawany jest sygnał wiązania z lampą błyskową do aparatu. Który realizowany jest niezawodne kanał, który w tym przypadku może dostarczyć różnych konfiguracji grona. Na przykład, jest to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujesz jedna kamera podłączona do kilku wybuchów. Urządzenie jest proste i tanie, ale ma swoje ograniczenia. Przewodowy synchronizator do lamp błyskowych studio jest korzystne, ponieważ nie wymaga dodatkowego zasilania. W ramach pracowni jest również żadne ścisłe wymagania dotyczące organizacji procesu fotografowania – w szczególności, odległość od lampy błyskowej aparatu można myśleć i optymalizacji. Ale jeśli chodzi o strzelanie na ulicach, istnieje problem równowagi ognisk z uwagi na długość dozwoloną przez synchronizator linką pociągową. Ponadto, jeśli planujesz organizację złożoną z wielu lamp sesji zdjęciowej, obfitość przewodów może być przeszkodą.

Radiosinhronizatory

Takie urządzenia są zwykle parą nadajnik-odbiornik. Na specjalny zestaw wkładka aparatu trasmitter i lampy – odbiorczego. Podczas działania, sygnał jest przesyłany przez komorę powietrzną i zapewnia równoczesne zamocowanie ramy światła. Radiowe synchronizator do ognisk jest odpowiedni czas, który jest zdolny do pracy niemal dowolną odległość, przy której teoretycznie może być ustawiony w stosunku do lampy błyskowej. Daje to swoje zalety i brak przewodów. Ale nie jest to wada w tych modelach – dla ich praca wymaga oddzielnego zasilania. We współczesnej radiosinhronizatorah używane akumulatory i baterie. Jeśli urządzenie Cord stopniowo wycofać się z rynku, koncepcja ta jest rozwijany i doskonalony. Tak więc, już niektóre modele domyślny aparat wyposażony w odbiornikach radiowych, a producenci ognisk zapewniają wygodne zakładki dla odbiorników.

synchronizatory podczerwieni

Opcja ta daje użytkownikowi wiele zalet, ale ma też istotne wady. Korzyści obejmują zdolność do pracy na odległość bez użycia kabli. Sygnał jest przesyłany na zasadzie promieniowania podczerwonego i natychmiast otrzymuje się reakcji wyrównania odpowiedzi. Co do wad, synchronizator do ognisk tego typu jest niezwykle wrażliwy na warunki pracy. Promieniowanie światło zachowuje się nieprzewidywalnie w słonecznych warunkach pogodowych, więc większość urządzeń podczerwieni stosowany w studiu, w którym można zminimalizować wpływ czynników zewnętrznych. Innym aspektem jest to nieprzyjemne, że lampa działa na tej zasadzie, reagują na jakiekolwiek sygnału w podczerwieni i może świecić od siebie.

Modele z Yongnuo

Pod marką Yongnuo poza dobrym urządzeniem do lamp błyskowych firmy Canon. Główny nacisk w produkcji producenta sprawia, że modele radiowe. W szczególności, przetworniki z technologią E-TTL zapewnia synchronizacji szybki nowoczesnych aparatów Canon. Dla łatwości obsługi, firma zapewnia zdalnego sterowania, który pozwala kontrolować proces fotografowania w pewnej odległości od urządzenia. W odniesieniu do zakresu działania, synchronizator Canon lampa błyskowa działa w promieniu 100 m. Szczególne cechy modeli powinny obejmować i wspomaganie AF, co jest istotne w warunkach słabej widoczności.

Modele z POCKETWIZARD

Specjalnie dla zaawansowanych technologicznie modeli Nikon oferuje zdecydowane POCKETWIZARD. Dominują również wersję wiersza synchronizatory, którego działanie opiera się na sygnale radiowym. Nawiasem mówiąc, modele Premium są w stanie komunikować się za pomocą kanałów 35, co znacznie rozszerza zakres możliwości urządzenia. Także godne uwagi i zakresu takich modeli. Na przykład, synchronizator Nikon modyfikacji błysk FlexTT5 jest w stanie obsługiwać sprzętu fotograficznego światła w odległości około 300 m. Oczywiście takie dane o wysokiej wydajności nie można zrobić tanie. Synchronizatory poziom ten kosztuje około 10-15 tys. RUB. Dla porównania, najprostsze urządzenia sztruksowe i radiofonii szacuje się na 2-3 tys. RUB.

Wszystkie modele z Pixel Soldier

Sony wydała kamer z specjalnej konstrukcji w miejscu instalacji synchronizatory, dlatego nadaje się nie tylko dodatek do takiego sprzętu. Niemniej jednak modelem synchronizator nadal można znaleźć. Należą do nich produkty Pixel Soldier. Większość wersji działających bezprzewodowo, wspierając częstotliwość 2,4 GHz i potrzebują do zasilania baterii. Wady posiadane przez synchronizator do lampy błyskowej Sony nie można przypisać znacznego zakresu. – rzędu 100 m Dodatkowo, liczba kanałów rzadko przekracza 15, chociaż nie jest to wersja premium, który obsługuje szerszy zakres. Głównym aspektem w przyciąganiu takich synchronizatory jest koszt. W pełni funkcjonalny, nawet przez współczesnych standardów, produkt może kosztować 3-4 tys. Oczywiście, jak wspomniano powyżej, nie są tak bogate w charakterystyce działania, takie jak POCKETWIZARD modelu, ale nadaje się do fotografii półprofesjonalnych.

Jak zrobić synchronizator dla lampy błyskowej z rękami?

Aby utworzyć nowoczesne urządzenie, podobne do funkcji pełnych lamp błyskowych, można wziąć stary model synchronizator lub złożyć całkowicie nowe urządzenie. Typowo, w obu przypadkach, za pomocą tej konstrukcji obwodów tranzystorów, do którego napięcie 30 woltów stosowane. Układ jest zasilany przez prąd, który pochodzi z synchronizacji lampy błyskowej. W procesie domowej synchronizator do lamp błyskowych obejmuje rezystor napięcie balastu zarabiają. Dlatego konieczne jest zapewnienie filtrowania prądu przez kondensator. Faktycznie, w zakresie projektowania i wdrażania takich systemów nie jest wielkim problemem. Ponadto, w niektórych przypadkach przewidzianych w celu osiągnięcia wysokich synchronizatory czułości może wytrzymać ryzyko zniekształcenia miga eksploatacji ze względu na zmiany naturalnego światła słonecznego. Nawiasem mówiąc, zakłócenia mogą również wystąpić z powodu niewłaściwego sztucznego oświetlenia.

wniosek

Producenci synchronizatory różne rodzaje modeli dążyć do optymalizacji oddziaływania tych urządzeń z kamer i błysków. Niestety, wraz ze wzrostem jakości technologicznej i funkcjonalność modeli wzrostu i ich odpowiedzialność za jakość zdjęć. Na przykład, synchronizator dla błysku Yongnuo z właściwego zarządzania i jest podłączony do urządzenia może dostarczyć Canon jakość obrazu na profesjonalnym poziomie. Jednak najmniejszy błąd może łatwo zepsuć ujęcie. Oznacza to, że wiele zależy od czynnika ludzkiego, nawet w automatycznych urządzeń. Z drugiej strony, twórcy dodali nowe narzędzia upraszczające schematy elektryczne i fotograficzny zarządzania sprzętem. Wraz z tym rozszerzone Podstawowe cechy i synchronizacji urządzeń, wśród których promień działania, możliwości zdalnego sterowania, jak również szereg indywidualnych i wspólnych kanałów radiowych.