216 Shares 3248 views

Leczenie utrata słuchu środków ludowych: Opinie

Jeśli ty lub członkowie rodziny zaczęli niepokoić upośledzenie słuchu, a już okazało się, że to tzw utraty słuchu, nie martw się. Problemem nie jest tak straszne jak się wydaje. Opcjonalnie można przejść bezpośrednio do operacji. Warto spróbować, aby rozpocząć leczenie niedosłuchem odbiorczym środków ludowej – Być może ten sposób zapewni szybkie i skuteczne rezultaty. W tym artykule powiemy ci, co utrata słuchu, mówić o jego odmian tradycyjnych i ludowych sposobów leczenia, jak również wielu innych rzeczy.


Czym jest ubytek słuchu?

Odbiorczy utrata słuchu – częściowe lub, wręcz przeciwnie, całkowita utrata słuchu, który występuje tylko po śmierci tak zwanych komórek słuchowych lub uszkodzenia główne struktury wewnętrznej ucha pacjenta, przy czym centralna część słuchowego analizatora (w cylindrze i, oczywiście, korze słuchowej) lub ślimakowy nerwowych. Poza tym, ten rodzaj utraty słuchu jest nazywany „głuchota nerwowa”. Jej forma: umiarkowany, lekki, głęboki i ciężki. W tym przypadku częściowej utraty słuchu – niezdolność do obsługi wysokich częstotliwościach. Gdy uszkodzeniu komórek słuchowych tylko w dolnej części ślimaka, które są odpowiedzialne za wysokich tonów.

rodzaje chorób

Utrata słuchu jest wrodzona (dziedziczna) i nabyte. Pierwszą formą choroby powstaje w łonie matki z wielu powodów, drugi – .. Konsekwencją wszelkich uraz Hour leków akustycznych lub mechanicznych ototoksycznego (antybiotyki), produkcji nietrzeźwości, zapalenie ucha, zaburzenia naczyniowe, infekcje wirusowe, itp Aby pozbyć się tych problemów może być stosując określoną terapię. Wyrafinowane formy choroby wymagają wykwalifikowanej opieki medycznej. Jednocześnie leczenie niedosłuchu 1 stopień ludowe środki – bardzo realne metody terapii.

Tradycyjne metody leczenia utraty słuchu

Wcześniej tylko aparaty słuchowe były używane do korekcji słuchu. Teraz taka popularna metoda leczenia, implanty ślimakowe stymulują nerw słuchowy. Jest również czasami wykonywane implantacji pnia mózgu, ale ta metoda jest wciąż nierozwinięty i dlatego rzadko stosowane.

W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest przepisał lek „Idebenone” w postaci pojedynczej, lub jest on razem z witaminą E. Stwierdzono, że metoda ta zatrzymuje rozwój utraty słuchu, a nawet wyleczyć go całkowicie.

Poniższa metoda – stosowanie sterydów. On również został wymyślony niedawno. Zakłada się, że metoda może leczyć ciężkie odbiorczy ubytek słuchu, uzyskany po ekspozycji na hałas powyżej 140 dB. Ale leczenie musi rozpocząć się nie później niż jeden dzień po kontuzji. Być może wkrótce będziemy oferować leczenie słuchu utrata przeszczepu komórek macierzystych. Niestety, ta metoda jest bardziej fantastyczny niż rzeczywistość. Choć naukowcy i lekarze pracują w tej dziedzinie, należy zwrócić uwagę na leczenie słuchu utrata środków ludowej. Gotowy?

Cechy terapii

Chciałbym ostrzec: leczenie słuchu utrata środków ludowych wymaga cierpliwości, jako jeden kurs trwa co najmniej dwa tygodnie. Czasami, aby pozbyć się problemu, należy przez kilka miesięcy.

Trzeba mieć świadomość, że ta metoda regularnością – to połowa sukcesu. Jeśli będziesz uważnie wykonywać wszystkie zalecenia, nie leniwy i nie uchylać się od brania narkotyków, efekt jest oszałamiający.

Propolis + olej

To narzędzie jest bardzo dobra. Do jego produkcji, potrzebne będą:

 • Alkohol 30% nalewki propolis;
 • oliwy z oliwek lub olej kukurydziany;
 • gazy medyczne.

Jest to najbardziej powszechna metoda radzenia sobie z utratą słuchu. Do leczenia nie musisz propolis w czystej postaci, a jej 30% (w ciężkich przypadkach, wziąć 40%) roztworu. Z propolisem nalewki, wymieszać oliwę. roztwór alkoholu 1 część stosując 3 części oleju. Wstrząsnąć Otrzymaną ciecz w celu wytworzenia emulsji typu olej-alkoholu. Tłumić lek turundy wy wykonany z gazą i łagodnie przejść do kanału słuchowego. Nie uszkodzić błonę bębenkową, dab zbyt trudne, zbyt, nie warto.

Noszenia przez 36 godzin, po czym reszta do 1 dnia (24 godziny). Powtórzyć procedurę. będzie potrzebował co najmniej 14 sesji, po którym nie będzie już przeszkadza odbiorczy ubytek słuchu. środki folk Leczenie odcinku przez około trzy tygodnie, jednak zaleca się rozpocząć leczenie przy pierwszych objawach choroby. Jeśli utrata słuchu cierpi z dzieckiem (nie mniej niż 5 lat), a następnie nosić turundy kosztuje 12 godziny (można umieścić je na całą noc), a nie 24.

Można używać czystych propolis. Z niego zrobić coś w rodzaju wiązek i umieścić je w uszach. Czy to tak delikatnie, jak to możliwe, że podczas usuwania cząstek propolis nie pozostać w przewodzie słuchowym. Podczas leczenia zaleca się również, aby wykonać ćwiczenia dla uszu: intensywnie pocierać je zgodnie ze wskazówkami zegara, naciskając skorupę na głowie, a następnie usuwa dłonie, po włożeniu palca do przewodu słuchowego i ostro ciągnie go. Wykonaj 15 razy dziennie.

Wiedzieć leczenie słuchu utrata środków ludowe nie mogą być praktykowane w różnych polypous bezładnej, jak również granulaty błony bębenkowej. Przed zabiegiem należy skontaktować się z lekarzem, tak że można umieścić do dokładnego rozpoznania.

leczenie czosnek

Do prowadzenia terapii należy przygotować następujące składniki:

 • oliwę z oliwek, olej kukurydziany lub olej kamforowy;
 • czosnek;
 • gazy medyczne.

Przebieg leczenia: 2 razy w 21 dni. Drugi etap rozpoczyna się po pierwszym tygodniu. Istnieją dwa sposoby leczenia czosnek:

 1. Z pomocą soku. należy ścisnąć i rozcieńczono olej z oliwek lub olej kukurydziany w stosunku 1: 3. Wstrząsnąć Otrzymaną ciecz zakopać 2 krople uszy codziennie.
 2. Zastosowanie całych główek czosnku. Jest to konieczne do mielenia, a następnie dodać do oleju kamfory. Używać 3 krople na 1 ząbków. Owijać otrzymanej mieszaniny w gazie, a następnie do turundy. Przyklejają się do uszu.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych jest chory z chorobami, takimi jak utrata, leczenie środków ludowej, które są bardzo pozytywne opinie słuchu, to na pewno pomoże.

cebule

Innym skutecznym narzędziem medycyny ludowej. Do produkcji leków, trzeba będzie:

 • duża cebula;
 • nasion kopru lub kminku – 1 H l;..
 • gazy;
 • Sok z cebuli.

Przebieg leczenia trwa miesiąc. Terapia składa się z dwóch metod:

 1. Postępować w żarówki zagłębieniu wlać nasiona kopru i kminku. Umieścić głowę do piekarnika, piec w niskiej temperaturze, aż stanie się brązowy. Wycisnąć żarówkę, stawiając go w gazę. Ciężar ten wkroplono do zmienionych ucha w postaci ciepła lub cztery razy na dzień przez 10 kropli. Przechowywać w lodówce przed rozgrzać wykorzystanie. Po użyciu ucha idzie brud, siarkę. Nie martw się, wkrótce będzie łatwiejsze.
 2. Ogrzać cebuli w piecu. Umieścić kawałek gazowe. Zrób okład, wprowadź go w kanale słuchowym. Upewnij się, że krawędź gazą wystaje z ucha i może być łatwo dostać. Położyć kompres na noc.

Wraz z tym zakopać mieszaninę nosa cebuli. Przygotuj to proste! Przegotowanej wody wymieszać sok cebulę w stosunku 1: 1. Kapać dwie krople w każdym przejściu codziennie.

okłady chleb

Ułatwiają one również stan chorego. Aby dokonać kompresji, kupić następujące składniki:

 • kminek – 1 łyżka. L.;
 • Owoce jałowca – 1 łyżka. L.;
 • mąka żytnia – 5, art. L.;
 • olej migdałowy / Rutaceae (do wyboru);
 • wełna.

Wymieszać wymaganą ilość kminek, jałowiec i mąki żytniej, upiec chleb. Dopóki bochenek gorące, pokroić na plasterki, usunąć skórkę, moczyć miąższ alkoholu. Umieścić go na uszach i wokół nich. Po schłodzeniu chleb z masłem migdałowym lub ruty zwilżyć runo, wstawić je do uszu. Zmiana codzienie zatyczki do uszu, a także zmienić rodzaj oleju. Procedury dotyczące repatriacji słuchu.

„Lavrushka” metoda

Z tytułowego mody jasne, co będzie głównym składnikiem. Istnieje kilka odmian tego leczenia:

 • W pierwszym przypadku trzeba będzie liść laurowy i szklanką wrzątku. Przebieg leczenia: 2 tygodnie. Aby rozpocząć grind liście laurowe: trzeba dwie łyżki suchej masy. Napełnić kubek wrzątku. Odstawić na 2 godziny. Bury tej mieszaniny uszy 2 razy dziennie. Przemyć uszy, gdy stoją ropa.
 • Drugi sposób przewiduje liści, octu łyżkę i 100 ml wódki. Przebieg leczenia: 3 tygodnie i 14 dni dla przygotowania roztworu. Powinien on być dokładnie razmelchonnyh 4 liście laurowe wlać łyżkę octu oraz wódki. Mieszanina powinna być twierdził, w ciemnym miejscu w ciągu 14 dni. W pierwszym tygodniu należy zaszczepić 2 krople cztery razy dziennie, drugi – 3 krople, trzeci – 4. Po ukończeniu kursu uszy muszą lepiej.
 • Trzecia metoda jest równie skuteczna. Musisz liść laurowy i łyżkę oleju słonecznikowego. Przebieg leczenia widocznych zmian. Mieszać 4 łyżki rozdrobnionych arkuszy i oleju. Pozostawić mieszaninę zaparzać przez tydzień, następnie przecedzić. Pocierać whisky 3 razy dziennie.

Pod presją tych prostych sposobów wycofuje odbiorczy ubytek słuchu. Leczenie środków ludowej, które tylko pozytywne opinie, pomaga przywrócić zdrowie. Osoba czuje się lepiej po kilku zabiegach. Pacjenci mówią, skuteczność i taniość tych metod.

Utrata słuchu czuciowo (Leczenie środków ludowej): Opinie

Terapia, w tym stosowanie okładów i nalewki, maści, znanych ze swojej własności, aby powrócić na zdrowie człowieka. Leczy wiele chorób. Tradycyjna medycyna staje się doskonałym uzupełnieniem leczenia lub działa jako pojedynczy terapii.

Jest to tak straszne głuchota? Leczenie środków ludowej może dać wspaniałe rezultaty. I nie bój się to sprawdzić na własnym doświadczeniu. W dzisiejszych czasach niewiele osób zaufać medycynie, wolał oddać się w ręce specjalistów. Ale starają się zrobić coś na własną rękę warto. Jeśli zdecydujesz się zrobić z ich zdrowie w domu, przeczytaj opinie osób, które już przeszły odpowiednie szkolenie. Oni twierdzą, że leczenie niedosłuchu środków ludowej naprawdę skuteczne. Wypróbuj go dla siebie, nie bój się. Po tym wszystkim, lekarze często również dostrzegają korzyści płynące z leków homeopatycznych.

wniosek

W tym artykule zajmiemy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest utrata słuchu. Leczenie środków ludowej, opinii, które pozostawiają ludzi – wszystko to zostało również szczegółowo analizowane. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą przydatne.

Jesteś gotowy na po raz pierwszy na własną rękę, aby przezwyciężyć chorobę? W tym nie ma szczególnego problemu. będzie sukces!