675 Shares 2587 views

dania Lamb: recepty różnych narodów

Lamb – bardzo soczyste mięso. Niestety, w naszym kraju, potraw jagnięce, Receptury które są bardzo popularne na Wschodzie, nie należy stosować szczególne uznanie. Wiele odnoszą się do sztywności mięsa, jego „mydlany” smak w postaci ostygnie. To prawda, ale tylko wtedy, gdy mięso jest gotowane prawidłowo, czy zajęło starego barana.


Lamb – delikatne, smaczne, aromatyczne, to prawdziwy prezent dla smakoszy. Aby przygotować dania jagnięcina, przepisy kulinarne, zwłaszcza niektórych wymaganych do ścisłego przestrzegania.

Na przykład, nie wszystkie domowe gotowanie uzbecki pilaw uzyskuje się od pierwszej chwili. Ale w pewnej zręczności i szkolenia, można gotować prawdziwe arcydzieło. Jednak pogląd ten odnosi się do wszystkich dań receptur jagnięce , które zostaną rozwiązane, aby dowiedzieć się gospodyni.

Gotowanie pilaw najwyższym pożarze w grubościennej kociołka. Wielu obywateli, zwłaszcza w południowej części kraju, zastąpił uzbecki pilaw tradycyjnego grilla podczas wycieczki.

Z tego pilaw trzeba wziąć:

  • 2 kg jagnięciny, bez kości
  • 2 kg ryżu. Najlepiej jest wziąć długoziarnistego, która nie rozpada się podczas długotrwałego cierpienia
  • Ta sama ilość świeżej marchwi
  • 10 dużych głów cebuli
  • Ta sama ilość czosnku
  • 4 ostry, można już suszone, pieprz
  • Hammer kminek – do smaku, ale nie mniej niż kilka dużych łyżek
  • Berberysu i kolendra w równych proporcjach, nieco mniejszy niż kminku
  • sól
  • Olej (najlepiej ze wszystkich – bawełna)

Pilaw gotowania rozpoczyna się od przygotowania składników.

Po pierwsze, wielokrotnie aż do pełnej przezroczystości przemyto wodą fig. To powinno być długo i starannie, w przeciwnym razie smak będzie „pojęciami”.

Po tym, pokroić warzywa. Marchew – nie bardzo cienkie paski, cebula – pół pierścienie.

Z czosnkiem pędów skrajnej górnej, szorstką skórką, ale z głową pozostało nienaruszone.

Duży kocioł podpalony, mocno rozgrzanym oleju w nim. To rzucić dużą surową cebulę, doprowadzić go do całkowitej czerni: to daje przyszłość wodzie pięknego koloru, pyszny smak. Aby przygotować dania z jagnięciny, receptury z których pochodziły głównie z krajów Wschodu, ta technika jest często używany.

Kiedy bańka jest usunięta z czarnego oleju, w swoim położeniu spoczynkowym rozłożone cebule półkola. To zajmie około 15 minut, aby stać się ciemnożółty i do niego można było dodać jagnięcina, pokroić w dużą kostkę. Konieczne do smażenia do złotego grubości skorupy, a następnie umieszczana w kociołku posiekanej (niezbyt dokładnie) marchwi. Mieszać zawartość można udowodnić dopiero po 5 minut, a następnie podać do gaszenia mięsa z warzyw przez 15 minut, ciągle mieszając.

Nadszedł czas, aby zalać wrzącą wodą. Powinno być chłodne obejmują zawartość około 1 cm. W tym samym czasie dodano do reaktora dobrze sproszkowanego berberysu, kminek, pieprz, kolendra. Zmniejszyć ogień dusić przez około godzinę. Po tym czasie, kocioł końcu równomiernie ponownie przemyto ryż, wlać do 3 cm wrzącej wody. Jak tylko absorbuje wodę w ryżu wciśnięty czosnku zwiększyć pożaru po bez mieszania przez godzinę. Sprawdź gotowość potraw może być tak: hit skimmer na powierzchni ryżu. Jeśli dźwięk jest matowa, w pilaw trzeba dokonać za pomocą nakłuć szaszłyki, zmniejszyć ogień, zostawić risotto przez następne pół godziny.

Przygotować pyszne pilaw może być na konwencjonalnym piecu lub w piecu: trzeba tylko wziąć mniej żywności, a procedury zostawić samo.

Najpopularniejsze pierwsze dania jagniąt, receptury, które są popularne w naszym kraju (na przykład shulyum), również przygotowany z dużą ilością przypraw i ziół. Pomimo faktu, że shulyum – jest to zwykle silny bulion, można dodać te same przyprawy, które zostały użyte do pilaw.

Główne dania z jagnięciny zaleca się jeść na gorąco: ostyvshaya tłuszcz barani, lepki, tracąc połowę swojego gustu.