369 Shares 5232 views

Dlaczego powiększenie węzłów chłonnych za uchem

węzłów chłonnych za uchem jest niewielka. Średnią średnicę nie większą niż 8 mm. Powiększenie węzłów chłonnych wskazuje na obecność zaburzenia w organizmie. W takich przypadkach konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem i poddawane szczegółowej kontroli.


węzły chłonne za uszami i ich funkcji

Nie jest tajemnicą, że system limfatyczny jest odpowiedzialny za funkcje ochronne organizmu. Limfa krąży w organizmie człowieka na specjalnym układzie naczyniowym. Do naczynia limfatyczne jest oczyszczona z toksyn i patogenów. Więc jakie są funkcje węzłów i system limfatyczny jako całości?

  • Chłonnych zaangażowany w metabolizm, na przykład, transport tłuszczów i białek.

  • Węzły chłonne są wyłączone z toksyn chłonnych, ciał obcych i przetworzonej żywności, które nie są już potrzebne przez organizm.

  • Ale najważniejsze jest to, że system limfatyczny produkuje specyficzne komórki – limfocyty, które są odpowiedzialne za niszczenie patogenów i chronią organizm przed infekcjami.

Dlatego w żadnym wypadku nie mogą być ignorowane ślinianki węzły – ważny objaw, że sygnały o tej chorobie.

Powiększenie węzłów chłonnych za uchem: Przyczyny

W większości przypadków wzrost ten jest związany z chorobą. Obecność uogólnione zakażenie oznacza zapalenie dużych węzłów chłonnych, natomiast gdy jest umiejscowione wzrost tylko tych najbliżej środka aktywnego życia mikroorganizmów chorobotwórczych. Taki objaw może być połączony z dowolnym samej choroby?

  • węzłów chłonnych za uchem może wzrosnąć z powodu próchnicy.

  • Ten sam wynik uzyskuje się przez infekcję bakteryjną. Często węzeł zapalenie jest wynikiem ból gardła lub zapalenie ucha środkowego. Takie choroby są zwykle towarzyszy ból i gorączka.

  • Infekcja wirusowa towarzyszą te same objawy. Ponadto, powiększenie węzłów chłonnych w ucho oraz zapalenie struktur z tyłu może oznaczać różyczki. Powodem może być wirus opryszczki i mononukleoza.

  • Te same cechy są charakterystyczne dla zakażenia grzybiczego, zwłaszcza jeśli choroba towarzyszy swędzenie, pieczenie i łuszczenie się skóry.

  • Jedynie w rzadkich przypadkach uogólnione powiększenie węzłów chłonnych jest objawem raka.

W każdym razie takie problemy to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Powiększenie węzłów chłonnych za uchem: leczenie

Aby rozpocząć terapię, trzeba najpierw znaleźć przyczynę wszystkich występujących objawów. Zrób to sam jest prawie niemożliwe, więc trzeba jak najszybciej zobaczyć się ze specjalistą. W celu stworzenia ostatecznej diagnozy, lekarz wyśle pacjenta na badanie krwi, jak również szereg dodatkowych badań. Jest to nie tylko konieczne, aby potwierdzić obecność zakażenia, a także w celu określenia rodzaju czynnika przyczynowego.

Leczenie zależy od różnych chorób zakaźnych. Na przykład, jeśli stosuje się antybiotyki zakażenia bakteryjne, a jako stosowane leki przeciwwirusowe i immunomodulacyjne do zwalczania wirusów.