879 Shares 4612 views

Tryb TTY w telefonie – co to jest?

Wielu użytkowników po dobrej kopiowaniu ustawień telefonu, często próbujących dowiedzieć się, i że jest to tryb teletekstowy w telefonie? I zazwyczaj nikt nie może odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ta funkcja jest tak przestarzała i mało przydatna, że nikt jej nie używa. Tak, nikt nawet nie wie, co to jest – reżim teletekstowy w telefonie. Więc porozmawiajmy o tym. Być może będziesz potrzebować tych informacji pewnego dnia.

Co oznacza tryb TTY w telefonie?

Ogólnie rzecz biorąc, ten tryb został utworzony dla osób z ograniczonymi możliwościami słuchu i mowy, a nazywa się teletypiterem, czyli teletekstem. W rzeczywistości, jak już powiedzieliśmy, mało osób korzysta z tego systemu, ponieważ nie jest to konieczne. I wiele osób nawet po tym, jak się dowiedziało, że jest to system teletekstowy w telefonie, nadal go nie stosuj.

Warto zauważyć, że TTY na telefonie iPhone lub innym urządzeniu nie ma nic wspólnego z aparatem teleprinterowym, który został opracowany w 1870 roku. To urządzenie było dużą jednostką, która mogła przekształcić sygnał elektroniczny w tekst. Dzisiaj, najbliższym analogiem jest faks, ale nawet karta faksu różni się znacznie od starego typu teletekstu. Jeśli chodzi o telefony, tutaj TTY to tylko funkcja, a nie urządzenie, a jej przeznaczenie jest inne.

Jak działa TTY?

Pamiętaj, że często potrzebny jest specjalny kabel adaptera, aby działał tryb teletekstu w telefonie. Co to jest adapter kablowy i gdzie kupić? W oficjalnych sklepach sklepu Apple Store są one bezwzględnie sprzedawane. Chociaż na niektórych rynkach radiowych można je nabyć. Nawiasem mówiąc, smartfony w trybie obsługi systemu operacyjnego Android i bez adaptera.

Tak więc teletekst działa w następujący sposób: jedna osoba przemawia słowa do telefonu, system przekłada je na tekst i wysyła ich do interlokatora. Nie odbiera sygnału głosowego, ale czyta tekst. Funkcja może działać w odwrotny sposób: jedna osoba wpisuje tekst, wysyła, a rozmówca słyszy głos. Oznacza to, że samo urządzenie czyta tekst i traci je. Często pomaga to osobom z ograniczonymi możliwościami mowy i słuchu, które z tego powodu trudno komunikować się telefonicznie w zwykły sposób.

Idea jest dobra sama w sobie, a to naprawdę pomogło niektórym ludziom. Ale dzisiaj teletekst nie cieszy się taką popularnością (trudno powiedzieć, czy w ogóle była popularna). Dzisiaj, jak już powiedzieliśmy, większość nawet nie wie, że jest to system teletekstowy w telefonie. I brak popularności jest zrozumiały.

Jakie są przyczyny niepopularności TTY


Wiele nowoczesnych smartfonów wchodzi na rynek bez tej funkcji. W jego obecności nie ma potrzeby, więc logiczne jest, że nie jest dostępne w funkcjonalności telefonów. Po pierwsze, kilka osób to używa. Po drugie, istnieje wiele analogów, które są bardziej wygodne i lepsze. Nawet zwykli ludzie z normalnymi zdolnościami do mowy i słuchu wolą czatować w sieciach społecznościowych. Tam jest o wiele bardziej interesujące i wygodne. Tak różne pokoje rozmów i sieci społecznościowe zostały całkowicie wymienione TTY. , общаться по которому глухонемым людям гораздо проще. Po trzecie, jest YouTube , o wiele łatwiej komunikować się z głuchoniemymi ludźmi. Przynajmniej możesz wyświetlać słowa z gestami i czytać wargi, których teletekst nie może zaoferować.

Ogólnie rzecz biorąc, producenci doskonale rozumieją, że funkcja TTY jest zupełnie bezużyteczna, dlatego w reklamach i plakatach, których nie wskazują. Nawet w instrukcjach do smartfona o niej nie pisać słowa. Jak zwykły użytkownik o tym wie?

Ze względu na szybki rozwój sieci 3G / 4G i szybki dostęp do Internetu przez sieć Wi-Fi, nie ma potrzeby korzystania z TTY. W związku z tym różnego rodzaju programy do komunikacji na żywo, takie jak "Skype" lub aplikacje sieci społecznościowych, zostały zastąpione teletekstem i przez długi czas.

Cóż, teraz wiesz, jaka jest funkcja – tryb teletekstu w telefonie.

Powinienem wyłączyć TTY

Wyłącz tę funkcję. Zakłada się, że zużywa moc baterii, choć nie bardzo. Domyślnie ten tryb jest nieaktywny, ale niektórzy użytkownicy często "przechodzą" przez ustawienia, włączając w to i wyłączając funkcje, których celem nie jest odgadnięcie. Na forach są raporty, że telefon wyrzucił wolniej po wyłączeniu tego trybu. Dlatego zalecamy wyłączenie.

Jednak dla celów informacyjnych i trywialnych dla zainteresowania zaleca się komunikowanie się z kimś w trybie TTY. To może wydawać się śmieszne. Chociaż czasami nawet adapter nie jest wystarczający. Funkcjonowanie powinno być obsługiwane przez operatora sieci komórkowej.