189 Shares 2763 views

Gdzie wpisać kod weryfikacji Apple ID i gdzie je zdobyć?

Aby mieć dostęp do usług Apple, każdy użytkownik musi zarejestrować konto, które jest zwane Apple ID. Tak jak każdy inny rachunek, to również składa się z nazwy użytkownika i hasła. Jak się zalogować używając „Light” użytkowników adres e-mail zawsze i wszędzie, więc jest łatwy do nauczenia. Ze względu na szeroki zakres programów do gromadzenia i złamać hasło dostępu do Apple ID co można dziś. Apple to rozumie, więc oferuje użytkownikom odpowiednią ochronę dziś – weryfikację kroku. Wymaga to jednak specjalnego kodu, a wielu użytkowników nie są banalne wiem gdzie wpisać kod weryfikacji Apple ID.

Nawiasem mówiąc, Apple oferuje weryfikację dwuetapową dla iOS 8 (i wcześniejszych) użytkowników i dla tych, którzy mają więcej szczęścia (dla iOS 9 i starsze), a uwierzytelnianie dwuetapowe. Jeszcze trzeba wiedzieć, gdzie wpisać kod weryfikacji Apple ID, ponieważ obie metody są podobne do siebie.

Co to jest weryfikacja dwuetapowa?

To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki której nikt nie będzie miał dostępu do Apple ID, nawet jeśli zna parę login / hasło. Aby uzyskać dostęp do jeszcze trzeba konkretny zestaw numerów, które nie będzie.

Jeśli nie wiesz, gdzie wpisać kod weryfikacji identyfikatora Apple, patrz poniższe instrukcje.

  1. Przejdź do oficjalnej strony appleid.apple.com. Wpisz nazwę użytkownika i hasło, tajny kod.
  2. Uczenie się informacje na temat testu, który jest wydawany automatycznie. Następnie kliknij „Dalej”. Może się zdarzyć, że z weryfikacji dwuetapowej informacji nie zostanie wydrukowany. Można go znaleźć w sekcji „Zmiana – Bezpieczeństwo – Konfiguracja – weryfikację Dwustopniowa”.
  3. W kolejnym oknie należy podać numer telefonu. Wejdzie ona w kodach SMS do wykonywania kontroli. Opcjonalnie można wybrać swój numer telefonu. Można określić liczbę rodziców, żony i tak dalej. D.
  4. Na następnej stronie, sprawdź podany telefon. Powinieneś przyjść kodu SMS. Wprowadź go w oknie, które się pojawi. Jeśli nie, a następnie naciśnij przycisk „Wyślij kod ponownie.”
  5. Po wprowadzeniu kodu, program poprosi o wybranie gadżety pomocniczych, aby uzyskać kod weryfikacyjny. Tutaj można określić dodatkowe zaufanych smartfony. Każdy zaufany smartphone będzie musiał potwierdzić za pomocą wiadomości SMS.
  6. Po potwierdzeniu pojawi się klucz odzyskiwania. Jest on złożony i niezmienne. Powinno to być zapisane w bezpiecznym miejscu – będzie on używany w przypadku zapomnienia hasła do konta Apple ID lub po prostu stracić zaufanego smartphone.
  7. Kolejne okno będzie trzeba ponownie wprowadzić kod odzyskiwania. Ten ktoś może się wydawać dziwne, ale to jest w porządku. Ten etap skupia uwagę użytkownika na kluczowe znaczenie. Wpisz kod z liścia, bez kopiowania go programowo.
  8. Ostatni – akceptujemy warunki testowe.

Teraz wszystko. Sprawdzić aktywowany. Teraz, gdy spróbujesz wejść na konto Apple ID będą musiały kod weryfikacyjny Apple ID. Gdzie można go wprowadzić, teraz wiesz. On zna napastnika, ale zalogować się, że nie mogę, t. Aby. To po prostu nie będzie zaufany smartphone.

Nawiasem mówiąc, to najlepiej określić zaufany telefon nie jest jego własnym, ale bliski krewny. Jeśli nagle ktoś ukradnie iPhone, można łatwo przejść do Apple ID, ponieważ kod weryfikacyjny będzie w tym samym telefonie.

Weryfikacja dwuetapowy

Praktyczne różnice między weryfikacji i uwierzytelniania nie jest. Przynajmniej użytkownik ich nie zauważył. W obu przypadkach musimy wiedzieć, gdzie trzeba wpisać kod weryfikacji Apple ID. W obu przypadkach, telefon pochodzi z kodem weryfikacyjnym SMS Po określeniu, która oferuje dostęp do konta.

Jest włączone w ustawieniach uwierzytelniania. Jest punkt menu „Hasło i …”. Również uwierzytelniania może zostać udostępniony w zakładce Ustawienia iCloud firmy Apple ID – „Hasło i bezpieczeństwo”. Kliknij na „Enable”. Ochrona zostanie włączona, ale nie jest jeszcze aktywna.

Teraz musimy skonfigurować uwierzytelnianie. Wprowadzanie zaufany numer, czekamy aż kodu potwierdź smartphone. Teraz ochrona jest aktywna, to trzeba zrozumieć, gdzie wpisać kod weryfikacji Apple ID. Przy wejściu każdą usługę Apple będzie musiał podać nazwę użytkownika i hasło. I dopiero wtedy zostanie ona wysłana do kodu SMS. To musi być wprowadzona po paru login / hasło.

Jaka jest różnica?

Łatwo jest zauważyć, że praktyczna różnica pomiędzy dwustopniowej weryfikacji i uwierzytelniania dostępne. W obu przypadkach wymaga, aby wprowadzić kod weryfikacyjny Apple ID, więc co za różnica?

Apple twierdzi, że weryfikacja dwuetapowa jest bardziej niezawodne i zaawansowane zabezpieczenia. I mimo, że użytkownik nie widzi różnicy, system uwierzytelniania skuteczniej sprawdzić urządzenie i wysyła kod weryfikacyjny. Ogólnie rzecz biorąc, optymalizacja jest dużo lepsza.

Teraz, gdy wiesz, gdzie trzeba wpisać kod weryfikacji Apple ID. Ale najpierw trzeba włączyć ochronę.

wniosek

Zdecydowanie zalecamy, aby skorzystać z tej ochrony. Niezależnie od tego, jaki system operacyjny (starego lub nowego), uwierzytelnianie dwuetapowe lub weryfikacji, t. Aby. Ta obrona neguje żadnego wysiłku, aby dowiedzieć się złodziei dostępu do konta. Cóż, jeśli nie wiem, gdzie wpisać kod identyfikacyjny firmy Apple czek, to problem ten nie powstaje, ponieważ interfejs użytkownika jest tak prosty, że nawet dziecko może zrozumieć.