894 Shares 9046 views

Jak zresetować smartfon Nokia kod zabezpieczający

Ten artykuł oferuje szereg sposobów, które będą zresetować smartfon Nokia kod zabezpieczający. Każdy telefon jest wyposażony w kodzie firmy ustawiony domyślnie – 12345. Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swojego smartfona lub zawartych w niej informacji osobistych (np kontaktów, zdjęć czy czegokolwiek innego ważnego), może być wymagana funkcja. Można dokonać ustawień w telefonie, dzięki czemu dostęp do karty SIM zostanie zablokowana na zewnątrz.

Dlatego ważne jest, aby zmienić kod, który jest skonfigurowany domyślnie. W ten sposób chronić swoje urządzenie. Jednak to się dzieje, że niektórzy użytkownicy zapomnisz kod zabezpieczający Nokia. Często jest to z tego powodu, że nie wolno używać zbyt często. Jeśli tak się stanie, Nokia Wsparcie nie może pomóc odzyskać kod. W związku z tym nie będzie żadnego wyboru, jak wyłączyć tę funkcję zabezpieczeń.

Jak zresetować kod zabezpieczający Nokia: pierwszą metodę

Można wykonać twardy reset ustawień gadżetów. To nie całkiem tak samo jak powrót do ustawień fabrycznych. Taki twardy reset spowoduje usunięcie wszystkich danych zapisanych w pamięci telefonu. Dlatego, jeśli masz dostęp do zawartości telefonu (jeśli nie jest zablokowana), należy wykonać kopię zapasową. Należy również upewnić się, że bateria telefonu jest w pełni naładowana przed wykonaniem resetu sprzętowego.

ustawienia

Aby zresetować kod zabezpieczający Nokia w podobny sposób, naciśnij i przytrzymaj elementy 3 poniżej w tym samym czasie:

  • Dla telefonów w stylu klasycznym – call przycisk + * + 3.
  • W celu uzyskania pełnych telefonów z ekranem dotykowym – przycisk rozmowy + sterowania kamerą wyjścia przycisk +.
  • Dla telefonów z ekranem dotykowym z klawiaturą QWERTY – lewy Shift + spacja + Tyl.
  • Dla Symbian ^ 3 telefony (Nokia N8, C7, E7, C6-01, X7, E6) – redukcja dźwięku Przycisk + Przycisk sterowania kamery + Menu.

Kiedy te kombinacje klawiszy zostaną wstrzymane, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się komunikat „Formatowanie” na ekranie. Uwolnienia wszystkich przycisków i czekać, aż zakończeniu formatowania. Po zakończeniu tej operacji wszystkie dane z telefonu zostaną usunięte, w tym CAPTCHA.

Jak przywrócić do kodu zabezpieczającego Nokia: drugi sposób

Możliwe jest, że metoda ta nie będzie działać z telefonem. Ale warto spróbować, zanim robi twardy reset urządzenia, bo gdy jest ona wykorzystywana informacja nie jest usuwany.

Pobrać i zainstalować Nemesis pokoi Suite (NSS). Nie należy instalować go na dysku C:, jak tam może być problem z komputerem. Lepiej jest wybrać dysk D.

Podłącz urządzenie do komputera za pomocą PC Suite lub tryb Ovi Suite. Blisko Ovi / PC Suite, jeśli usługa jest uruchomiona automatycznie. Nie trzeba go.

Otworzyć opakowanie Nemesis serwisowy (NSS). Kliknij na skanie nowych urządzeń (z prawej górnej części interfejsu). Wybierz „Telefon – pamięć ulotną – czytać.”

Teraz program odczyta zawartość pamięci smartfonu i zapisać je na komputerze. przejdź do katalogu instalacyjnego Nemesis Służby Suite (NSS), aby zobaczyć te dane, a następnie – do D: NSSBackuppm. W tym folderze znajdziesz plik o nazwie {YourPhone'sIMEI}. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nim i otwórz za pomocą „Notatnika”. Teraz znaleźć [308], w tym pliku. Na wejściu 5 th (= 5) w sekcji [308], widać hasła. będzie wyglądać następująco: 5 = 3 1 3 2 3 3 3 4 3 5 0000000000. Usuń wszystkie cyfry przez jeden, zaczynając od pierwszego (pierwszego, trzeciego, itd …). Następnie usuń zera, nagrane na końcu. W tym przykładzie, średnia Nokia zaszyfrowany kod zabezpieczający – 12345.