777 Shares 8815 views

Alcatel POP 2 5042D smartphone: przegląd, specyfikacje i recenzje

Alcatel POP 2 5042D, o którym dzisiaj mówimy, jest kontynuacją linii One Touch. To chińskie urządzenie sprzedawane jest na terytorium Federacji Rosyjskiej tylko za pięć tysięcy rubli.


Krótko o technicznych cechach

Później mówimy o parametrach POP 2 5042D firmy Alcatel bardziej szczegółowo, ale teraz spójrzmy na podstawowe punkty. Można powiedzieć, fundamenty, na których opiera się ten aparat. Więc za 5 tysięcy rubli nie dostajemy najnowszej powłoki oprogramowania ("Android" 4.4), a nie największej ilości pamięci RAM (1 GB), a nie najlepszego ekranu. Urządzenie nie będzie dla nas użyteczne, bateria jest zaprojektowana tylko na 2000 miliamperów na godzinę. Ale dzięki możliwościom komunikacji Alcatela POP 2 5042D wszystko jest w porządku. Niemniej jednak, kto przyjrzy się zestawowi łączności, jeśli nie pozwoli, aby urządzenie było używane przez dłuższy czas? Ale o wszystko w porządku.

Wyświetlacz

Można śmiało powiedzieć, że ekran to ta część smartfona, w której natrafia się na najbardziej godny uwagi paradoks. Z jednej strony, Alcatel POP 2 5042D jest wyposażony w matrycę TFT, która do tej pory ma najgorszą jakość wyświetlacza. Łatwo przewyższa IPS, ale AMOLED i S-AMOLED nawet nie mówią.

Kluczowe wskaźniki

Więc Alcatel One Touch POP 2 5042D ma rozdzielczość ekranu 480 na 854 piksele o przekątnej 4,5 cali. Obliczenia wskazują, że gęstość pikseli wynosi 240 punktów na cal. Jeśli producent zainstalował matrycę na ekranie nie był TFT, ale IPS, byłby to zauważalny postęp i może znacznie zmienić ocenę urządzenia. Niemniej jednak, matryca TFT, a raczej jej instalacja, jest rodzajem zapłaty za niski koszt urządzenia. Właściwie jest inne uzasadnienie wykorzystania TFT: niska pojemność baterii. Taka macierz będzie bardziej ostrożna, aby wydać opłatę, a nie ten sam IPS.

Wykonanie koloru

Jest zaskakujące, że ekran nie czyni zbyt niebieskich odcieni, jak to ma miejsce w przypadku wielu rozwiązań budżetowych. Ogólnie rzecz ujmując, ubarwienie Alcatela One Touch POP 2 5042D podoba się, jest na dobrym poziomie. Tutaj jest praktycznie kryształowo czysty biały kolor, dla którego chciałbym podziękować programistom. I to nawet przy niewielkich poziomach jasności. Tak, oczywiście, były pewne błędy. Na przykład w drobnym tekście można zobaczyć rozmazywanie drobnych linii, a gdy aparat jest przekręcony w płaszczyznę pionową, skala kolorów zniekształca się. Czy jest coś jeszcze, że przeciwnicy Alcatela One Touch POP 2 5042D, należący do tej samej kategorii cen, mogą się pochwalić? Prawie.

Dodatkowe moduły i funkcje

Inny smartfon Alcatel wyposażony jest w czujnik światła, który dostosowuje poziom podświetlenia ekranu w trybie automatycznym. Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie modele na siedem tysięcy rubli mają taką funkcję (a nawet dziesięć tysięcy rubli, co dziwne), możesz być szczęśliwy z takiego zestawu. Nawiasem mówiąc, smartphone Alcatel zmienia poziom jasności bez szarpaczy, czyniąc wszystko delikatnie, płynnie i stopniowo.

Deweloperzy dodali do urządzenia całkiem interesujące rozwiązanie. Podobnie jak "Lumiya", urządzenie można wyjść z trybu uśpienia i "napędzać" go tam za pomocą podwójnego dotknięcia na wyświetlaczu. Kiedy "przebudzenie", ekran główny zostanie natychmiast otwarty, a ekran lockscreen zostanie pominięty. To samo można zrobić dokładnie w przeciwnym kierunku.

Aparat fotograficzny

Alcatel POP 2 5042D, którego cena wynosi około pięciu tysięcy rubli rosyjskich, jest wyposażona w dwie kamery. Główny ma rozdzielczość 5 megapikseli. Front jest bardziej skromny, zaledwie dwa megapiksele. Główny moduł jest uzupełniony funkcją automatycznego ustawiania ostrości na obiekcie fotograficznym, a także lampą błyskową LED. Jednak nie robić z tym wielkiego zakładu, ponieważ bardzo radzi sobie z jego zadaniami (ze względu na małą moc) bardzo mierny.

Niezgodności

Nawiasem mówiąc, problemy zostały zidentyfikowane z przodu aparatu. Wcześniejsze informacje o dwóch megapikselach zostały uzyskane od programistów i oficjalnych przedstawicieli firmy. Jednak wiele testów przeprowadzonych za pomocą specjalnego oprogramowania wykazało, że jest tylko 0,3 MP. Nie zauważamy żadnych specjalnych ustawień, są tylko dwa: włącza / wyłącza tryb nocny i tworzy cztery zdjęcia z rzędu. Algorytm kompresji nie jest zły, oszczędza miejsce w telefonie. Możliwe, że początkowo firma planowała interpolację kamery z 0,3 do 2 megapikseli, ale z jakiegoś powodu postanowiła nie robić tego. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Selfi, wynik będzie nadal akceptowalny.

A co z kamerą główną?

W oprogramowaniu Alcatel POP 2 5042D, którego optymalizacja działania systemu operacyjnego, jest dość dobra kamera główna. Pomimo jego pięciu megapikseli, z dobrym oświetleniem, wytwarza obrazy o bardzo wysokiej jakości. Równolegle do tego, jak spadnie poziom oświetlenia, jakość pogorszy się, ale wygląda całkiem logicznie. Automatyczne ustawianie ostrości działa nie tylko sprytnie, ale również skutecznie, podważa proces lub wyniki nie będą działać.

Część oprogramowania

Prace programu i żelaza, które koryguje balans bieli, prowadzą do stworzenia dobrych zdjęć. Nawet bez ustawiania zaawansowanych ustawień można robić wysokiej jakości zdjęcia w prawie każdym oświetleniu. Podczas fotografowania twarzy użytkownik może cieszyć się niewielką zmianą widma w kierunku ciepłych odcieni. W pozostałych scenariuszach ten parametr prawie nie działa, więc możesz ocenić to pozytywnie. Jest tryb makro. Nie zapewni idealnych wyników. Niemniej jednak, fani strzelania do kolorów i innych przedmiotów mogą na nich polegać.

Makro

Co można powiedzieć o zdjęciach z tekstem? W zasadzie mało prawdopodobne jest, aby móc pochwalić się innymi osiągnięciami. Ale niezbędny poziom jest wciąż obecny. Jeśli zrobisz zdjęcie strony A4, tekst na nim będzie czytelny nawet bez specjalnego skalowania. Jednakże czytelność zmniejszy się proporcjonalnie do zmniejszenia wielkości liter. Alcatel POP 2 5042D, którego cechy charakterystyczne są wymienione na początku przeglądu, nie daje możliwości przeprowadzenia dobrej ankiety w nocy. Mimo że ma błysk. Jej jedynym znaczącym celem jest użycie go jako latarki.

Praktyczne zastosowanie

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem, musisz zakupić sprawę Alcatel POP 2 5042D, aby nie uszkodzić obudowy i nie spłukiwać opryskiwania. Rozmawialiśmy już o wyświetlaczu, więc nie ma sensu powtarzać tego. Możesz rozmontować temat komunikacji, co może być bardziej interesujące dla tych, którzy będą używać smartfona do swoich celów. Oznacza to, aktywnie komunikować się w sieciach społecznościowych, wyświetlać strony w Internecie i nawiązywać kontakty z bliskimi ludźmi.

W sieci komórkowej czwartej generacji urządzenie pracuje dość szybko. On natychmiast "przylega" do powłoki. Jest to oczywiście biorąc pod uwagę cenę urządzenia, oczywiście niewiele zaskakujące w przyjemny sposób. Wskaźnik sygnału pokazuje imponujące informacje. Ogólnie rzecz biorąc, od trzeciego do czwartego pokolenia iz powrotem, urządzenie przełącza się bardzo radośnie. I to naprawdę cieszy. Jest oczywiste, że w tym przypadku nie może być cenzures do jakości transmisji danych. Tutaj bez problemów.

Sieci bezprzewodowe i głośniki

Czułość modułu Wi-Fi jest na wysokim poziomie, nie ma żadnych roszczeń. Byłem zadowolony z szybkiej i dokładnej operacji GPS. Jest dodatkowy A-GPS, który po raz kolejny ułatwia pracę z mapami satelitarnymi obszaru. W połączeniu z dobrym "hakowym" smartfonem do sieci komórkowych, parametry te stanowią doskonałą okazję do korzystania z urządzenia jako komunikatora. Część radiowa jest wykonywana dla chwały, nie możesz się z tym sprzeciwić.

Jeśli chodzi o dźwięk, ta część tematu naszego dzisiejszego przeglądu jest bardzo łyżką smoły w beczce miodu. Staje się rodzajem rehabilitacji. Głośnik multimedialny jest daleki od doskonałego. Szepty, trzeszczenie – to jego główne wady. W szczególności nie ma nic do podkreślenia, ale ta "słodka para" wystarczy, jak mówią, za oczami. Być może w tym kierunku Alcatel powinien zwracać uwagę na świetne rozwiązania firmy "Beeline", gdzie nie ma głośnika multimedialnego, a jego rolę odgrywa uniwersalny dźwięk.

Recenzje

Więc co ludzie mogą nam powiedzieć, którzy kupili ten model telefonu? Wśród niedoskonałości wyróżniają niezbyt wygodne rozmieszczenie przycisków. To jest anulowane przez fakt, że szybko przyzwyczaili się do takich niuansów. Ale fakt, że ekran nie jest tak dobry, jak chcesz, nie przyzwyczaisz się do tego. Dzięki nowoczesnemu wypełnieniu, które jest prezentowane w urządzeniu, wyświetlacz wydaje się zupełnie nieadekwatny. Ale nie ma roszczeń do wypełnienia planu komunikacji i kamery. Blok komunikacyjny działa płynnie i jakościowo, co czyni ten model Alcatel doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią długie "spotkania" w Internecie.