497 Shares 9514 views

Prawidłowe podłączenie pralki do kanalizacji

Ponieważ nie pralka jest trudno wyobrazić sobie życie każdego współczesnego człowieka, ludzie często mają pytania, po prostu związane z jego funkcjonowania. W szczególności, nie wszyscy są świadomi, jak podłączyć pralkę do kanalizacji.


Ale może to zależy nie tylko trwałość, ale również ewentualnych kosztów związanych z zalania sąsiadów!

zapoznać się z instrukcją

Aby lepiej zrozumieć wszystkie wymagania technologiczne procesu, należy zapoznać się z instrukcjami dostarczonymi z pojazdem. Należy pamiętać, że podłączenie pralki do kanalizacji musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ogólne wymagania dotyczące połączenia będzie można odkryć w tym artykule.

Patrzymy na miejscu

Normalna praca urządzenia będzie bardzo trudne, jeśli nie umieścić swój samochód w odpowiednim miejscu. Pod takim rozumiemy stanowisko, z którego wąż spustowy jest łatwo dostać się do umywalki, wanny lub prysznicem.

Ale najlepiej podłączyć pralkę do kanalizacji musi dostarczyć własną produkcję. Więc pamiętaj, że w najlepszym wypadku do samochodu byłoby możliwe wnieść oddzielną rurę do odpływu.

alternatywnych miejsc

Często zdarza się, że w łazience nie ma miejsca dla takiej objętości. W tym przypadku należy postawić samochód w kuchni lub w przedpokoju. Jednak w tym drugim przypadku oczywiście trzeba użyć węża spustowego rozszerzenie, które nie zawsze jest dopuszczalne.

A sama gra pralek własnymi rękami rzadko sugeruje, że jest to konieczne do młota daleko na ścianie do usuwania węża przez nią.

Funkcje montażowe

Z reguły tańsze modele nie mają zawór zwrotny, który uniemożliwia spontaniczną wyciekom czerpać wodę ze zbiornika. W tym przypadku producent natychmiast ostrzegł, że wąż spustowy musi być lekko podniesiona. Co do zasady, wysokość ta nie może przekraczać pół metra.

Zginanie należy możliwie jak najbardziej, bo inaczej spadnie na pompie zbyt duże obciążenie, dlatego można go łatwo uszkodzić. To połączenie pralki do kanalizacji jest obarczona fakt, że zużycie energii wzrośnie dramatycznie.

Mówiliśmy już, że w optymalnym przypadku, połączenie należy wykonać bezpośrednio do rury spustowej ścieków. Aby to zrobić profesjonalnie, można kupić w każdym sklepie splitter specjalność. Aby utrzymać wodę z niego nie wycieka, zapewniono uszczelkę gumową.

Jak do zasilania z sieci. Każdy normalny producent w instrukcji napisać, że schemat podłączenia silnika pralki obejmuje obowiązkową uziemienia.

Jest bardzo pożądane, aby nakarmić maszynę do posiadania oddzielnego kabla od centrali. To nie przeszkadza, aby chronić swoją maszynę, jak zachowanie elektronów w rozległych krajowych sieci elektroenergetycznych rzadko są podatne uzasadnienie …

Przewód uziemienia jest zawsze i we wszystkich warunkach powinny być starannie zaizolowane, ponieważ w przeciwnym razie nie można wykluczyć bardzo nieprzyjemnych zdarzeń.