138 Shares 7907 views

Poduszkowce własne ręce: technologia produkcji

Jakość sieci drogowej w kraju pozostawia wiele do życzenia. Budowa infrastruktury transportowej w niektórych dziedzinach nie jest wskazane ze względów ekonomicznych. Z przepływem osób i towarów w takich dziedzinach, doskonale radzą sobie pojazdy działa na różnych zasadach fizycznych. Statki pełnowymiarowe na poduszce powietrznej z rękami w prowizorycznych warunkach, aby nie budować, ale modelarstwo – całkiem możliwe.


Środki tego typu są w stanie poruszać się według stosunkowo gładkiej powierzchni. To może być otwarte pola i staw, a nawet bagna. Warto zauważyć, że są one nieprzydatne dla innych powłok transportu SVP stanie osiągnąć dostatecznie dużą prędkość. Główną wadą takiego transportu jest potrzebują więcej energii, aby stworzyć poduszkę powietrzną i, w konsekwencji, dużym zużyciem paliwa.

Fizyczne podstawy działania SVP

Wysokie poprzeczne pojazdów typu zaopatrzonego niskim ciśnieniu określonym który wywiera na powierzchni. Można to wytłumaczyć po prostu: powierzchnia styku pojazdu jest równa lub nawet większy niż obszar pojazdu. SVP encyklopedyczne słowniki zdefiniowane jako naczynia dynamicznie generowanego łożyska oporowego. Duże i małe wymiary poduszkowiec zwisać powierzchni w wysokości od 100 do 150 mm. W specjalnym urządzeniu pod ciało tworzy nadciśnienie powietrza. Urządzenie jest odłączony od nośnika i utraty kontaktu mechanicznego z nim, przy czym opór przepływu jest zminimalizowane. Główne koszty energii będą utrzymywać poduszkę powietrzną i urządzenie przyspieszenie w płaszczyźnie poziomej.

Sporządzanie: Wybierz nakład pracy

Do wytworzenia czynnej układ SVP musi wybrać z góry ustalonych warunków dla efektywnego projektowania kadłuba. Rysunki poduszkowiec można znaleźć w wyspecjalizowanych zasobów, gdzie wdrożone patenty wyszczególnieniem różnych schematów i sposobów ich realizacji. Praktyka pokazuje, że jednym z najlepszych wariantów takich mediów, jak woda i twardym podłożu, komora jest sposób tworząc poduszkę powietrzną.

W naszym modelu będziemy realizowane klasycznego schematu dwusilnikowy z jednym siłownikiem zwiększania i popychacz. Małych rozmiarów poduszkowiec wykonany własnymi rękami, w rzeczywistości są repliki zabawek dużych pojazdów. Jednak wyraźnie wykazać korzyści z używania tych pojazdów przed innymi.

Produkcja kadłuba

Przy wyborze materiału do kadłuba są główne kryteria dla łatwości obsługi i niskim ciężarze właściwym. Homemade poduszkowce są klasyfikowane jako amfibia, co oznacza, że w przypadku nieuprawnionego zatrzymania powodzi nie nastąpi. kadłub ze sklejki statku zostaje przepiłowane (grubości 4 mm), na uprzednio przygotowanych szablonów. Aby wykonać tę operację używa przyrządu.

Homemade poduszkowiec jest nadbudowa, że lepiej jest dla utraty wagi wykonana ze styropianu. W celu nadania większej podobny do oryginalnego zewnętrznej następuje Penoplex spajania części i barwę. okna kabiny wykonany z przezroczystego tworzywa sztucznego, a inne części są wycięte z polimerów i zagięcia przewodu. Maksymalna detal – klucz do podobieństwa z prototypem.

dressing airbox

W produkcji stosuje się poły gęstą tkaninę z włókna polimerowego wodoodporny. Cięcie jest przeprowadzane zgodnie z rysunkiem. Jeśli nie masz szkice przeniesienie doświadczeń na papierze ręcznie, mogą być drukowane na drukarek wielkoformatowych na grubym papierze, a następnie wyciąć nożyczkami. Przygotowane kawałki materiału są zszywane, szwy muszą mieć podwójne i gęsta.

Poduszkowce, wykonany własnymi rękami, na obudowie silnika Booster wspartym na ziemi. Spódnica częściowo rozpada i znajduje się pod spodem. Klejenie części wykonane z wodoodpornego kleju stawu jest zamknięty korpus nadbudówki. Taki związek zapewnia wysoką niezawodność i pozwala na wykonanie spoin niezauważalne montażowych. Wykonane z materiałów polimerowych są prowadzone i inne zewnętrzne części: śruba ogrodzenia dyfuzora i tym podobne.

elektrownia

Na obecnym składzie motorowej dwóch silników: wybuch i sustainer. Model wykorzystuje silniki bezszczotkowe i dwoma ostrzami śruby. Zdalne zarządzanie odbywa się za pomocą specjalnego regulatora. Źródłem energii dla elektrowni są dwa całkowita pojemność baterii 3000 mAh. Ich ładowanie wystarcza na pół godziny wzorców użycia.

Poduszkowiec domowej roboty sterowane zdalnie przez radio. Wszystkie elementy systemu – nadajnik, odbiornik, Serwa – prefabrykowanych. Montaż, podłączenie i testowanie z nich jest wykonany zgodnie z instrukcją. Po włączeniu zasilania odbywa się serii próbnej ze stopniową wzrost mocy silnika do utworzenia stabilnej poduszkę powietrzną.

Model zarządzania SVP

Poduszkowce, wykonane własnymi rękami, jak wspomniano powyżej, mają pilota na kanale VHF. W praktyce wygląda to następująco: w rękach właściciela jest nadajnikiem radiowym. Uruchamianie silnika przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Prędkość posuwu i zmienić kierunek ruchu produkowane joystick. Urządzenie jest łatwe w manewrowaniu i dość precyzyjnie utrzymuje kurs.

Testy wykazały, że SVP pewnie poruszający stosunkowo płaską powierzchnię nad wodą i na lądzie z równą łatwością. Zabawka jest ulubionym zajęciem dla dziecka w wieku od 7-8 lat z dobrze rozwiniętych umiejętności motorycznych palców.