900 Shares 2623 views

Instalacja filtrów do wody własnymi rękami

Biorąc pod uwagę stopień zanieczyszczenia wody wodociągowej, zespół filtra do czyszczenia go jest niezbędne do wykonywania. Filtry dobra czysta woda, a stało się to możliwe, badając każdy z nich pracuje od 3 do 7 miesięcy. Ciecz filtr siatkowy jest zatkany małych ziaren piasku i rdzy, który wnikając do urządzeń gospodarstwa domowego (pralka lub zmywarka do naczyń), mieszarki, niekorzystnie wpływają na urządzeń wewnętrznych. Dlatego trzeba zainstalować filtry do wody.


Co oni są?

Woda, która płynie z kranu do czyszczenia kanalizacji miejskiej na obsługę standardów, bardzo daleki od doskonałości. Do woda pitna użyto bez gotowania i używane bezpośrednio z kranu, należy umieścić filtr oczyszczania wieloetapowego. Montaż filtra wody przyczynią się do jego ograniczania również usunięcie zanieczyszczeń, nadmiaru mineralne i różne składniki niebezpieczne dla zdrowia. Sprzątanie odbędzie się w zwykły sposób, bez udziału konsumentów. Mycie zazwyczaj pochodzi z oddzielnym picia z kranu, instalacja, która wymaga także absolutnie żadnej pracy.

Co należy wiedzieć o filtrze

Montaż filtra wody przejmuje jego oczyszczania pewnych wkłady, które zmieniają musi być przeprowadzonych po jakimś czasie. Zestaw montażowy powinien zawierać:

 • klucz;
 • zestaw montażowy;
 • armatura;
 • żuraw;
 • Narzędzia do oczyszczania wody;
 • podłączania przewodów.

Co do sprzątania mieszkania – nie ma znaczenia. Pod koniec okresu przechowywania kaset należy wymienić, nawet jeśli używane trochę wody.

filtry godność

Zalety takie systemy mają znaczną liczbę. Instalacja filtrów do uzdatniania wody ma zalety:

 • dostępność;
 • funkcjonalność;
 • ułatwienia budowy;
 • różnorodność możliwych rozwiązań;
 • łatwość użytkowania;
 • niskim ciężarze;
 • dopuszczalność wymiany filtra według własnego uznania.

A to nie wszystkie korzyści, które mogą być długa lista. W szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że filtry mogą być zmieniane, jak chcesz. A to z kolei wpływa na jakość filtracji wody. Na przykład, wystarczy zainstalować sprzęt recyrkulacji tylną osmoza użyć niezwykle czystą wodę z kranu bez jakichkolwiek zanieczyszczeń.

W początkowej fazie pracy

Zanim będzie zainstalować filtry do wody w mieszkaniu, trzeba będzie zdecydować się na dobrym miejscem do ich lokalizacji.

 1. Nie jest dozwolone, to jest za ciepły (w szczególności w odniesieniu do naczynia do przechowywania odwróconej osmozy).
 2. Przestrzeń powinna być swobodny dostęp do wkładów do zmian w przyszłości można natychmiast wyciągnąć projekt, bez odłączania go.
 3. Na działania filtra w żaden sposób nie powinna spadać promieni słonecznych.
 4. W przypadku podjęcia decyzji do mocowania filtra do ściany, konieczne jest, aby wycofać się do 20 cm poniżej poziomu, na którym zostanie zainstalowany (ułatwi to wymianę wkładu bez wyjmowania filtra).

Jest to bardzo ważne

Gdy miejsce dla filtra została ustalona, to będzie konieczne, aby znaleźć miejsce, w którym zawór należy umieścić na oczyszczoną wodą. Od niego przyjdzie przefiltrowanej cieczy. Następnie należy zmierzyć długość odległość plastikowym wężem podszewki. Często okazuje się, że nagranie zwykła rura, część zestawu urządzeń (około 1-1,5 m), nie jest wystarczające.

Instalacja filtrów do wody nadal wymaga takiego działania: do podłączenia ich do sieci płynem zimnym, absolutnie żadnej potrzeby coś do cięcia lub, jak tam jest trójnik, który jest zwykle dostępny w zestawie. Jest przeznaczony do podłączenia do rur o średnicach, które są najbardziej rozpowszechnione w apartamentach. Jeśli piony mają różną średnicę, adapter zakupić oddzielnie.

Instalowania filtra wody pod zlewozmywakiem

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać w tym artykule:

 1. Prosty montaż filtrów jest konieczna, aby rozpocząć instalację tradycyjnego kranu dla wody oczyszczonej. On przychodzi w zestawie z urządzeniem. Jest zamontowany na blacie lub zlewie. Byłoby najlepiej, aby umieścić go w pobliżu standardowych kranów do ciepłej i zimnej wody. Instalacja wymaga otwór wywiercony w pożądanej średnicy lub blat umywalki.
 2. Mechanizm rozgałęzienia zimnej wody. Przez to woda będzie płynąć do samego filtra. powinno zamknąć zimną wodą i osuszony w celu wytworzenia jego pozostałości. Obok odłączyć wąż elastyczny z plecionki stalowej z rur. On jest oddzielona równocześnie z przywiązania do rury odpływowej.
 3. Montaż filtra jest teraz woda pod zlewem pójdzie pod schematem dostarczonym w zestawie. W rejonie przejścia należy umieścić adapter. Trójnik przymocowany do rury z zimną wodą, a następnie sprasowuje szczeliwa nici lub taśmy fum. Trójnik przymocowany do przewodu z powłoką metaliczną, która jest podłączona do zaworu z zimnej wody w celu przemycia. Następnie stuknij wkręcić tee i wycisnąć wątki.
 4. Potem przyjdzie instalację filtrów do wody z ich częściami składowymi. Do montażu w skrzynce ma wszystko Wymagane: wodociągową, aby wyłączyć filtr i zginanie jego połączenia, urządzenie i umieścić w pojemnikach z tuszem, Herbata, rury z tworzyw sztucznych, uszczelek krawat i więcej.
 5. Podłączenie filtra zaczyna podłączyć do niego przewodów wyjściowych i wejściowych. Zaliczka powinna wyciągnąć pierścień blokujący pół i wyjąć wtyczkę. Rura z tworzywa sztucznego trzeba zamontować poprzez inwestowanie w to trochę ich pracy.
 6. Teraz należy podłączyć wąż z tworzywa sztucznego oraz z wejściem filtra wody z kranu, oraz wyjście połączone z kranu z czystej wody. Aby dołączyć wyjście chcesz zainstalować je poprzez istniejące wywiercony otwór. Mocuje się z nakrętki, które są wkręcane na pustej rury z gwintem a pierwotnym montażu w wewnętrznej podkładki.
 7. Instalacja już trwa do zakończenia filtrów do wody. Na koniec czystej wody wodociągowej może być montowany w jednej płaszczyźnie, aby umieścić rurkę w tłoku z zestawu. Tylko wtedy można podłączyć dźwig do dolnych mocowań. Nałożyć węża powinien być umieszczony w zaworze rury i docisnąć do ściany, trzymając rury. Do końca węża tłoków nie powinna wystawać około 2 mm. Po wymagana do nici przez drugi koniec nakrętki mocującej i rury dociągnąć.

Ostatnim etapem

W końcowym etapie prac warto sprawdzić instrukcje na którym instalacja filtrów do wody w mieszkaniu zostało dokonane. Szczególnie należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

 • wytrzymała dźwig zamontowany na stałe miejsce;
 • Połączenie adapter;
 • nie jest zagięty wąż z tworzywa sztucznego okablowanie;
 • Obecność 3 kolb filtru, pojemniki z tuszem i szczelne.

W ten sposób montaż filtra wody. Ręce można to zrobić bez większego wysiłku w każdym mieszkaniu lub domu prywatnym.