460 Shares 6172 views

Sałatka „Shanghai”: przepis ze zdjęciem

Wielu naszych kucharzy przygotować sałatkę na święta „Shanghai”. Soczystość i nietypowy smak tego dania zdobył serca gospodyń domowych. Oczywiście, było wiele kulinarnych fantazji na ten temat. Każdy kucharz będzie stanowczo bronić swojego przepis, biorąc pod uwagę, że tylko w prawo. W tym artykule zebraliśmy najczęściej wersję, która przygotowuje sałatkę „Shanghai”. W tym przepisie, który jest znany pod tą nazwą chińskiej.

Historycznie poprawna „Shanghai”

Wielu kucharzy nie uwierzy, ale prawdziwe, sałatki autora „Shanghai” jest bardzo podobny do naszego rodzimego Olivier (znany również jako „mięso” lub „rosyjskim” sałatki). I to danie jest bardzo popularny wśród Chińczyków, którzy korzystają z posiłków w stylu western. Sałatka gotować dwa ziemniaki, wraz z kawałkiem kiełbasy i pół kostki posiekane jabłko, dodać trzy łyżki zielonego groszku (z puszki lub świeże blanszowane) i chiński Sałatka „Shanghai” wylewa soi majonez. Jak widać, trochę różni się od Olivier minus jajka i ogórki, a także jabłka, ale majonez jest zmieniany na soi. Tymczasem Chińczycy są zaskoczeni naszą degustacji, krajowego sałatkę Shanghai. Nie przygotować takie.

Kurczak „Shanghai”

Zwracamy się do receptur, które są realizowane w naszych kuchniach. Najbardziej popularne Sałatka „Shanghai” z kurczaka. I to jest w postaci łuszcząca się i miesza. Jeśli wolisz warstw – pierwsza jest gotowany filet z piersi lub ostuzhennoy i mielona. Ponieważ banki puszki ananasów łączy marynaty, są one cięte i są współmierne z kurczaka drugą warstwę. Trzeci zostaną zachowane i ottsezhenny kukurydza, dalej – płyta puszkach grzybów (około połowa banków). Wymagają bardziej zielone i czarne oliwki, bruzdy, pół cyny. Są one cięte na plastry i ostatni zbiornik. Wszystkie warstwy są powlekane w trakcie wprowadzenie niektórych sałatkę „Shanghai” (obraz) jest objęty dużym talerzu lub głębokim pokrywką i umieścić w chłodnym impregnacji. Służyć powinno być w partii, położyć na talerzu, prostelennye liści kapusty pekińskiej i udekorować oliwkami, kopru włoskiego i grzybami.

Porady na receptę

Najbardziej popularna wersja „Szanghaj” ma pewną różnorodność w sposobie działania. Przede wszystkim dotyczy to tankowanie. Istnieją trzy warianty to:

  1. Zazwyczaj majonez. Dopuszczalne, ale doświadczonych degustatorów powiedzieć, że dużo sałatki traci smaku.
  2. Majonez zmieszać z sokiem z cytryny. To już lepiej, ale nadal traci co danie gotowane z „właściwej” opatrunku.
  3. Sos drobno posiekanej koper wiązki interwencji w majonezie (pięć łyżeczki), śmietana (trzy łyżki stołowe) i gorczycy (trzy łyżeczki).

Dalej – układ. Sałatka „Shanghai” z pekinkoy dość satysfakcjonujące. Można zastąpić go sałaty. Jeśli gotować to mieszać, nie foliowane, kapusta / sałata pokroić w paski.

Kurczak. Niekoniecznie gotować filet – można wziąć wędzone lub pieczone w piekarniku z ulubionych ptaków. Z wędzonego kurczaka jest bardziej soczyste i aromatyczne, a bardziej kalorycznie szkodliwe.

„Shanghai” z orzechami i serem

Inna wersja tego samego naczynia. Zwykle przygotowany nie puff. Funt wędzonych lub gotowanych i wędzonym kurczakiem kawałkach. Ta sama ilość świeżego rozdrobnionych pieczarek i smażone posiekaną cebuli kopuły, dopóki nie wyróżniają się sok. Pełna szklanka pokruszonych orzechów. Ananasów w puszkach (Bank) wyciąć mniejszy. Nieco mniej niż 0,5 kg sera (zalecane Maasdam) ściera. Wszystkie produkty są mieszane, zapełniają się Kukurydza w puszkach. Sól nie dodaje – na tyle, że nie ma w serze i kurczaka. Jak wypełnić sałatkę „Shanghai”, powiedzieliśmy powyżej wybierz wypełnienie do jego upodobań.

„Shanghai” z wieprzowiny

Fani tego mięsa przetargu może zupełnie mu przygotować sałatkę „Shanghai”. Przepis jest zupełnie inny od kurczaka. Zacząć pół kilogram cięcia na kawałki wieprzowiny o wielkości, która nadaje się do sałaty. Plastry wlewa posiekaną bazylię i cebuli kopuły, doprawione solą i przyprawami, sokiem z cytryny podlać. W zamkniętym łodzi, sam mięsna odstania na trzy godziny. To jest popychany z marynaty, cebula obrane wyłączyć z niego i pieczoną wieprzowinę. Równoległe cięcia pięć pomidory, ogórki, jeden z dwóch cebula, sałata i dwóch różnokolorowych papryka. Wszystkie elementy są określone w misce. W tym czasie, Sałatka „Shanghai” zaprawiony olej roślinny. Pozostają posypać świeżymi ziołami – i można jeść.

„Shanghai” z makaronem

Może to danie w Chinach nazywa się inaczej, ale w naszym kraju jest ona znana jako sałatka, „Shanghai-2”. Do niego 100 g makaronu szklanych wytworzonych zgodnie z instrukcją obsługi, a następnie wyciąć który był krótszy. Jedna czwarta kg polędwica wieprzowa zostaje przecięte Stroganow posypuje curry, pieprz, sól i mączka (nieznacznie) i smażenia. Szczep się płyn z kiełkami soi w puszkach, groszek, plasterki mandarynki i pędy bambusa – po prostu kupić w słoiku. bambusa paski muszą być cięte, resztę – według własnego uznania. I kapusty i plastry mogą być wykorzystane w całości. Wszystkie przygotowane produkty wymieszać. Podłączonego do tankowania łyżkę imbiru, cztery – mandarynki marynaty, dwa – oleju roślinnego, curry, sos sojowy i ocet i trzy – czysta woda. Sałatki „Szanghaj” (receptury z obrazów) wprowadza się z otrzymanej mieszaniny i spożywane bezpośrednio po impregnacji. Mimo obfitości składników pozornych niezręczności przepis przygotował szybko, jak większość elementów nie trzeba obsłużyć. Najważniejsze – aby znaleźć się w egzotycznych supermarketów takich jak kiełki soi i pędami bambusa.

Wołowina „Shanghai”

Aby wdrożyć pożądane jest, aby mieć pan-wok lub frytkownicy, jako pośredniego przetwarzania niektórych składników sałatki „Shanghai” z wołowiny, wymaga bardzo szybkiego pieczenia. To znaczy należy utworzyć chrupiącą zewnętrzną skorupę i „wewnętrzny” pozostają miękkie i soczystość. Funt wołowiny dwustu gramów ziemniaka i świeże ogórki cięte na paski o tym samym. Pierwszy smażone mięso. Kiedy „tan” to będzie wyraźny, a to prisalivaem podperchivaetsya, pan wlewa trochę sosu sojowego i wołowina duszona aż prawie ugotowane. Siedem minut przed wyjęciem go dodać słomki smażonych ziemniaków, i przy ciągłym mieszaniu. Najpóźniej w kotle dodaje ogórki – wystarczy kilka minut. Zawartość patelni jest przesunięty w salaterce, nie dodaje dwa paski kolorowe papryka, sałata „Shanghai” podlewane z majonezem i położył na stole. Nie może być zarówno ciepła i zimna – pyszne w obu typów. Tylko wtedy, gdy karmisz gorące powstrzymać się od sdabrivaniya majonezem, sałatki lepiej wlać sok z mięsa i warzyw.