451 Shares 5705 views

Kissel z wiśni: przepisy kulinarne

W Rosji galaretka przygotowano ponad tysiąc lat temu. Jednakże, jeśli czynili to głównie ziarna lub mąki. Tylko kilka wieków ten napój stał czego przyzwyczajeni do dzisiaj. Produkt zaczął przygotowywać z owoców i jagód, co sprawiło, że jeszcze bardziej smaczne i pachnące. Dużą popularnością do dziś cieszy się galaretkę z wiśniami. Istnieje wiele jego przepisów. Na przykład, należy rozważyć niektóre z nich.


prosta opcja

Najprostszym sposobem, aby galaretki, sok wiśniowy oparte. To znacznie upraszcza proces i sprawia, że mniej czasochłonne. Do pracy potrzebne są następujące składniki: na litr koncentratu soku wiśniowego 100-120 g cukru i kilka łyżek skrobi ziemniaczanej.

Proces prowadzi się w trzech etapach:

 1. Po pierwsze, trzeba wlać sok do rondla i doprowadzić do wrzenia na ognisku.
 2. Oddzielnie, w konwencjonalnym zlewce rozpuścić skrobię z ciepłą wodą. Mieszanina nie powinny grudek, ponieważ wtedy nie mogą zostać rozwiązane.
 3. Delikatnie powolnego wprowadzania struktury do soku wrzenia i nadal miesza się w ciągu 3-4 minut, aby czekać na zagęszczenie produktu. Nie warto dłużej gotować. W przeciwnym razie, on, przeciwnie, staje się cieczą.

Porcja galaretką wiśnie może być zarówno na zimno jak i na gorąco. W obu przypadkach, smak napoju będzie równie przyjemne: kombinacja unikalnym aromacie i delikatnym naturalnym kwaśności. Ten produkt jest z pewnością przyniesie przyjemność dla osoby, która chce spróbować.

herbatki lecznicze

Wiele gospodyń domowych nawet nie podejrzewają, że galaretka z wiśni – nie jest po prostu ładny chłodny napój. Wraz z tym, że ma właściwości, które są bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego:

 1. Lepką konsystencję produktu ostrożnie powlekał wewnętrzne ściany żołądka. Pomaga to ludzie, którzy odkryli wrzód żołądka, zapalenie lub spłacić i uporać się z nieprzyjemnym uczuciem bólu.
 2. On przyczynia się do utrzymania korzystnej mikroflory w żołądku niż zapobiega wola.
 3. Z pomocą witamin i minerałów, które są zawarte w owocach, łatwo dostać się i wywierają korzystny wpływ. Napój ten jest bardzo dobry do stosowania w zimie i wiosną, gdy istnieje wyraźny brak tych elementów.
 4. Kissel oczyszcza ciało wywnioskowania z tego żużla i szkodliwych metali ciężkich.
 5. To przyczynia się do dobrej pracy żołądka. Jeśli pijesz szklankę tego napoju podczas posiłku, można uniknąć niepotrzebnego przejadania się.

Znając te wszystkie sztuczki, można skorzystać z najbardziej zwykły produkt pozbyć się wielu problemów związanych ze zdrowiem.

Z suszonych surowców

Nie ma innej opcji, z których można przygotować galaretki wiśnie. Przepis różni się w głównym składnikiem. W tym przypadku stosuje się suszone owoce. Pić zwykłą spójności będą musiały: 1 litr wody 3 łyżki skrobi i filiżankę cukru.

W tym przypadku należy wykonać następujące czynności:

 1. Umyte jagody wypełnić zimną wodą i umieścić gotować tak długo, jak oboje nie powinna być zmiękczona.
 2. Pocierać mieszaninę przez wyciskanie przez gazę.
 3. W 200 ml wody rozpuszcza się skrobię z ziemniaków, a następnie wlać do cienkim strumieniem na kompozycję w stanie fluidalnym.

Teraz, produkt musi wlać do szklanki i tylko położyć na stole do ostygnięcia. Aby na podstawie owoców we własnym soku wiśniowego galaretki przepis nie musi całkowicie zmienić. Tylko jest to konieczne, aby wyeliminować cukier z niego. Słodkie nadzienie będzie wystarczająca. W zasadzie jest to możliwe do ustalenia na jak najwcześniejszym etapie i doprowadzić stężenie do żądanej wartości w razie potrzeby.

stosunek produktów

Zgodnie z technologią umieścić gotować wiśniowe galaretki ze skrobią. Składnik ten nie jest mniej ważna, niż jagody. Po tym wszystkim, może on być stosowany w celu osiągnięcia pożądanej konsystencji gotowego produktu. Dobra gospodyni musi znać wspólny współczynnik, tak aby nie zepsuć przygotowanego napoju.

W tym przypadku, ilość skrobi, opartych na 1 litr wody lub innego płynu:

 • w celu uzyskania napoju, – 1 łyżkę stołową (prawdopodobnie szkiełku);
 • Ciekłą pożywkę konsystencji galaretki – 2 łyżek;
 • polugustogo dla napoju – 3 łyżki;
 • do postaci bardzo gęstego produktu – 4 łyżki;
 • z waty, który jest bardziej podobny do galaretki – 5 łyżki.

Znając te proporcje, to jest możliwe określenie z góry, jak to ma bulion owoców i ile wody trzeba wziąć to do rozpuszczenia skrobi. Ponadto musimy pamiętać, że po połączeniu obu rozwiązań i zmianę koloru gotowego produktu. On staje się bardziej bogata i widoczne.

Dla najmłodszych

Całkiem dobry okazuje galaretki wiśni mrożonych. Można nawet przygotować małe dzieci w drugim roku życia. Następujące składniki konieczne do przygotowania napoju do filiżanki: owoce wiśni zamrożone 0,5 L wody i łyżkę cukru i skrobi.

Tutaj proces gotowania powinny być prowadzone w nieco inny sposób:

 1. Po pierwsze, jest potrzebny do zagotowania wody, a następnie wlać owoce i cukier, a następnie dosłownie odczekać 5 minut.
 2. Skrobia drgań wodą. Następnie konieczne jest powoli wylewa się masę wrzenia.
 3. Nie przestając mieszać, poczekać, aż w końcu produkt zgęstnieje.
 4. Chłodny napój.

Teraz może być wylewana do kubka i dać dziecku.

Idealnym rozwiązaniem

Ale najlepsze jest jeszcze ugotować kisiel ze świeżych wiśni. I pić z jagód, nie można oczyścić. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób. Trzeba pracować: w szkle dojrzałych wiśni 2 łyżki cukru, 0,5 litra wody i 1,5 łyżki skrobi.

Kolejność działań:

 1. Pierwszy etap polega na przemywaniu jagody, a następnie usuwać je z kości. Jeśli nie zostanie to zrobione, a następnie produkt będzie miał szczególny smak.
 2. Wlać zimną wodę do miski i umieścić go na kuchence.
 3. Skrobię rozcieńcza się wodą aż do uzyskania jednorodności (grudek).
 4. We wrzącej wodzie do wypełnienia cukier i umieszczenie przygotowanych owoców.
 5. produkty piśmiennicze gotować 3 minuty.
 6. Stale mieszając produkty, powoli wprowadzać skrobi rozpuszczonej.
 7. Poczekaj, aż budyń zgęstnieje poprawnie i wyłącz ogień.

Po oziębieniu napój może być wylewany do filiżanki lub szklanki i napojów z przyjemności. Produkt ten będzie miał przyjemny smak otaczającej i dodatek w postaci jagód przekształcić go w prawdziwy deser.