259 Shares 9501 views

Kto jest poltergeist i jak niebezpieczne jest on?

Ludzkość od stuleci konfrontowała się z niewytłumaczalnym zjawiskiem i zjawiskami. Ale tylko nieliczni chcieli podjąć wyjaśnienia. Oczywiście, nawet grzmoty i błyskawice nazywano przejawami boskiej woli, więc to nie fakt, że współczesne duchy są fantazją i fikcją, ale naukowcy jeszcze nie znaleźli naukowych uzasadnień. Ale co, jeśli napotkasz na coś niewytłumaczalnego? Kto jest poltergeist i jak niebezpieczne jest to dla Ciebie?


Ludzie

Zacznijmy od tego, kim jest poltergeist, według ludzi. W zależności od kraju i religii wyjaśnienie tego zjawiska nie różni się znacznie. Większość wyznań kończy się pojedynczym wnioskiem. Poltergeist to dusza zmarłej osoby, która nie mogła znaleźć pokoju, a aby ją wyrzucić, trzeba wykonać rytu egzorcyzm lub poświęcić mieszkanie. Jednak w większości przypadków to nie pomoże, ale też zintensyfikuje manifestacje z jednego powodu. Poltergeist nie jest podmiotem (obiektem fizycznym).

Definicja

Badając pytanie, kto jest poltergeist, nauka o parapsychologii jest zaangażowana. Jak sama nazwa wskazuje, zjawisko to jest związane z ludzkim umysłem, a nie z jakimś obcym przedmiotem.

Więc kim jest poltergeist? To słowo pochodzi z języka niemieckiego. Poltern – hałas, hałas. Geist – duch. Można zatem stwierdzić, że jest to "hałaśliwy duch".

Manifestacje

Nauczyliśmy się dokładnie tego terminu, dowiedzmy się, kto jest poltergeistem i co robi w rzeczywistości. Badania tego zjawiska przeprowadzono od najwcześniejszych dni. Naukowcy parapsychologowie doszli do wniosku, że wszystkie działania tej esencji sprowadzają się do jednej rzeczy – w celu zranienia i przerażenia innych. Jednak w rzeczywistości zarejestrowano tylko jedną śmierć od poltergeist. Jak więc ustalić, że w twoim mieszkaniu poltergeist osiedlił się:

 • Czasami jest inny hałas i pukanie;
 • Śladami;
 • Spontaniczny ruch przedmiotów;
 • Spontaniczne spalanie;
 • Mokre (krwawe) plamki na ścianach i sufitach;
 • Bezpośredni kontakt (czujesz dotyk).

W większości przypadków poltergeista nie powoduje znacznej szkody, z wyjątkiem tego, że ukryje niezbędny przedmiot.

Rozwiązanie

Badania parapsychologów na całe istnienie tej nauki dowodzą tylko jednej rzeczy: zjawisko to jest związane nie ze specyficznym miejscem, ale z osobą. I grupa wiekowa jest dość jednoznaczna – to dzieci w wieku dojrzewania, często dziewcząt.

Tak więc istnieje całkowicie naukowa hipoteza, że poltergeist nie jest duchem, ale psycho-kinetycznym wpływem ludzi z rozproszoną psychiką. Często sami nie rozumieją, jakie są źródła takiego wpływu. W rezultacie ludzie przerażają się, przynosząc umysł do jeszcze większej szaleństwa, co sprawia, że manifestacje poltergeist są jeszcze silniejsze. Kolejna zagadka "kurczaka i jajka".

Starając się zachowywać w takich warunkach obrzędy egzorcyzmów czy uświęcania – to znaczy dalej pogarda sceptycznego nastolatka, co doprowadzi do jeszcze większych kłopotów.

Kinematografia

Innym pytaniem, które zajmuje umysły tysięcy ludzi, którzy są poltergeist i jak wygląda. Co można o tym powiedzieć? Jeśli parapsychologia nie została rozpoznana jako pseudonauka, to obraz poltergeist mógł mieć jakąś formę. Jednakże, ponieważ psychokineza nie jest oficjalnym uzasadnieniem naukowym, w przeciwieństwie na przykład do faktu, że zachodzi słońce na zachodzie, to różni artyści, reżyserzy i fotografowie nadają mu kształt, nie wchodząc głęboko w materiał i oddając fantazję.

Na przykład w niedawno wydanym filmie "Poltergeist" zjawisko to jest związane z wpływem tysięcy duchów żyjących na gruntach, na których zbudowany jest dom. Zastraszali mieszkańców i porwali najmłodszą córkę. Jak widać, nic wspólnego z badaniami nad parapsychologią.

Czy to niebezpieczne, czy nie?

Opisaliśmy już wszystkie możliwe objawy tego zjawiska. Ale czego trzeba się obawiać, jeśli się objawi w tobie? Naukowcy parapsychologowie wyróżniają kilka etapów.

 1. Tylko sensacje. Na poziomie percepcji zapachów i wrażeń. Przed paniką sprawdź, czy nie ma nieprzyjemnego zapachu z ulicy.
 2. Oczywiście, nie bój się piszczeli, śladów i pukania, być może to poltergeist, a może tylko wiatr w wentylacji, skrzypiące deski podłogowe w starym domu i tak dalej. Dźwięki nie są straszne, a nie niebezpieczne. To tylko wiatr.
 3. Następny etap manifestacji poltergeist stwarza zagrożenie. Znaczący ruch przedmiotów. Jeśli pochodzisz z ulicy, a masz bałagan w Twoim domu, woda jest wylewana, a połowa rzeczy nie można znaleźć, gratulacje, nie zauważyłeś poprzednich etapów z powodzeniem. Lub dziecko zorganizowało dyskotekę. O możliwych zagrożeniach – uszkodzenie mienia o różnym stopniu wartości.
 4. Istotny etap polega na bezpośrednim kontakcie. Poltergeist zaczyna rzucać na ciebie przedmioty i stara się zastraszyć w każdy możliwy sposób. Stałe fakty, gdy nóż wpadł do mężczyzny, ale w odległości zaledwie 5 centymetrów unosił się w powietrzu i upadł.
 5. Agresja. Najbardziej niebezpiecznym momentem, w którym poltergeista może zadawać obrażenia i ukąszenia na osobie, jest pisanie groźby. Ściany przedstawiają krew, a osoba może nagle zachorować.

Pomimo to wszystko, maksymalna szkoda ma miejsce w domu, a nie w żywych istotach. Jak już wspomniano, jest tylko jedna śmiertelna sprawa z przejawem poltergeist, a o to chodzi, ale mówi.

Rozmowa

Dwa pytania, kto jest poltergeist i jak go przywołać, zawsze idą za sobą. Nie udzielimy tutaj żadnych zaleceń ani porad dotyczących tego procesu, ale przeciwnie, wyjaśnimy, dlaczego nie powinniśmy tego robić.

 1. Poltergeist jest zjawiskiem parapsychologicznym i nie można go nazwać. Każdy pomyślnie przeprowadzony rytuał spowoduje bardziej istotną istotę (duch, demon, duch).
 2. Przywołana jednostka trzyma się tej, która zadzwoniła i boli.
 3. Po wezwaniu pozbywanie się złych duchów będzie znacznie trudniejsze.
 4. Nie wiesz kto dokładnie spowoduje, a to może prowadzić do śmierci, ponieważ sposoby walki różnią się w zależności od typu ducha.
 5. Nawet jeśli zadzwonisz do poltergeist do swojego wroga, karma (efekt boomerang) nie została odwołana. Wszystko wróci do ciebie, nawet w wzmocnionej wersji.
 6. Kiedy powołujesz się na jednostki niematerialne, umowy są często stosowane. I nadal trzeba zapłacić cenę. I zdarza się, że jest wysoki i często interpretowany jest w taki sam sposób, jak duch jest bardziej opłacalny.

Obraz

Wiele powiedzieliśmy o tym, kim jest poltergeist. Fotografie przedstawione w artykule są bardzo różne, ale mają prawo istnieć. W większości przypadków istota jest nieistotna i nie można jej zobaczyć. Na przykład w grze "Stalker" ten typ mutanta jest dość widoczny.

Bardzo popularne obrazy poltergeist w postaci duchów wszystkich pasków. W starym filmie "Poltegeist" w 1988 roku zjawisko to przypisuje się działaniu demona, który wygląda jak człowiek.

Jeden z badaczy poltergeist Aleksander Gorbowski stwierdza, że poltergeista nie jest zjawiskiem parapsychologicznym czy metafizycznym. Uważa, że czarnoksiężnicy zahipnotyzują mieszkańców mieszkania, co sprawia, że są dla nich niewidzialne, a potem układają bałagan w mieszkaniu. Oznacza to, że wygląda jak zwykła osoba.