267 Shares 2098 views

Co potrzebujesz, aby chrzcić dziewczynę? Uczymy się!

W twojej rodzinie pojawiła się dziewczyna. Rodzice zawsze mają wiele pytań. Jak ona będzie człowiekiem? Jaka nazwa będzie mu odpowiadać lepiej? Co potrzebujesz, aby chrzcić dziewczynę? Spróbujmy poradzić sobie z kilkoma z nich.

Imię na chrzcie

Obecnie w telewizji są wyświetlane wiele programów telewizyjnych i różnych filmów. Niektóre matki nazywają swoje córki na cześć swoich ulubionych bohaterek. Co musisz zrobić, aby chrzcić dziewczynę o tym imieniu? Konieczne jest, aby było w świętych. Musi być nazwany po świętym, który będzie chronił niemowlę przed wszelką oszczerczością. Będzie traktować swojego niebiańskiego patrona z radością i smutkami. Wybór nazwy najlepiej opiera się na życiu świętego, którego wyczyn najbardziej pod wrażeniem Ciebie.

Rodzice chrzestni

Po rytucie dla dziecka ważną rolę odegra matka chrzestna. Odpowiadając więc na pytanie: "Co jest konieczne do chrztu dziewczyny?" Przede wszystkim zauważamy, że to jest chrzestna i ojciec. Chrzestni muszą koniecznie być prawosławnymi chrześcijanami, regularnie uczęszczać do służby i znać modlitwy. Chociaż może to być, że kiedy nauczą córki, uczą się czegoś nowego.

Odzież

Teraz w sklepie można kupić wszystko, czego potrzebujesz, aby chrzcić dziewczynę, z ubrania, a wybór jest znacznie bogatsza niż dla chłopców. Dziecko jest ubierane bardziej i bardziej elegancko od najwcześniejszego dzieciństwa. Na głowie dziewczyny możesz nosić nie tylko kapelusz, ale piękną chustę. Zamiast koszulki, możesz wziąć specjalną sukienkę do chrztu. Możesz szukać ubrania do sakramentu oddzielnie i kupić natychmiast gotowy zestaw. Może to sprawować opiekę nad chrzestnymi. Na przykład przyszły tata może kupić małą ikonkę dla dziecka i zapłacić darowiznę do kościoła, a moją matkę – aby znaleźć ubrania do świętej tajemnicy. Koszula do chrzczenia dziewczyny jest jedną z najbardziej niezbędnych rzeczy wraz z krzyżem i ręcznikiem.

Gratulacje

Ten sakrament daje Twojej córce możliwość stałego członka wspólnoty chrześcijańskiej na ziemi iw pałacach Boga – dziedzica Królestwa Niebieskiego. Chrzest jest wielkim i radosnym wydarzeniem, celebrowanym obchodami. Zazwyczaj wszyscy członkowie rodziny, bliscy krewni i przyjaciele są zapraszani. Gratulacje mogą być w formie prezentu od rodziców, różnych niezapomnianych udogodnień, towarzyszyć słowom dobrych słów i życzenia. Jako prezenty można używać ubrania, coś do opieki nad dzieckiem, książek, łóżeczka, wózka, naczyń, srebrnej łyżki itd. Jednak przy wyborze prezentu należy pamiętać o duchowym znaczeniu sakramentu. Przydatne dary to Ewangelia, Biblia dla dzieci, Książki Modlitewne. Nowo ochrzczona dziewczyna może już postawić świece w kościele i zamówić służbę. Jak wiecie, Zbawiciel poprosił, aby nie dopuścić, aby dzieci przychodziły do Niego. Oznacza to, że musimy zrobić wszystko, co możliwe i niemożliwe, by ocalić duszę dziecka.

Oto lista najważniejszych elementów tego, co jest konieczne do chrztu dziewczyny, ale w różnych parafiach mogą istnieć różne wymagania, lepiej więc skonsultować się z księdzem z wyprzedzeniem.