348 Shares 8940 views

Sałatka „Obzhorka” z kurczaka: przepis ze zdjęciem

Sałatka „Obzhorka” z kurczaka (przepis można przeczytać w artykule) – prosty, ale zarazem wyjątkowy i smaczne danie, że ty i twoja rodzina Proszę i nagle goście.

Danie w pośpiechu lub świątecznej dekoracji stołu

Sałatki – stałym atrybutem klasycznego obiadu lub świąteczny stół. W kochanki zawsze można znaleźć wiele receptur, w tym oryginału, są chętni do dzielenia się. Po tym wszystkim, to dekoracja wieczór, i zdolność do szybkiego ugotować coś oryginalnego z produktami, które są zawsze w lodówce.

Klasycznym przykładem – sałatka „Obzhorka” kurczak. Przepis na to danie nie jest trudne, nawet dla początkującego kucharza.

Wielu rosyjskich rodzin to uroczysty sałatek, które towarzyszyć każdego posiłku. On jest bardzo smaczne i, pomimo wysokiej zawartości kalorycznej, jak większość. Mimo że istnieją bardziej proste receptury tej potrawy.

Historia sałaty

Jego historia sałatka „Obzhorka” rozpoczyna się od czasów radzieckich. Tak, to danie wymyślone w naszym kraju. Popularność i miłość wśród gospodarzy wygrał dzięki prostym zestawem produktów, które mogą znaleźć nawet w tych trudnych czasach, a-łatwość przygotowania.

A warto zauważyć, że w tych trudnych czasach w trakcie była wersja sałatki bez mięsa. Jeśli żadna został dostarczony w lodówce i sklepach, gospodynie wykorzystane tylko marchew, cebula, fasola, ogórki konserwowe w puszkach, w ogóle, wszystko, co mogłoby dywersyfikacji sałatkę.

Jednocześnie, był niemal równie dobrze kochany i popularny jako śledź pod futrem czy słynny Olivier.

zestaw składników

Dość prosty zestaw produktów trzeba przygotować sałatkę, „Obzhorka” kurczaka. Przepis tego dania sugeruje, że większość składników są w lodówce każda rodzina codziennie. Dlatego nie trzeba chodzić sam do supermarketu lub na rynku dla nich.

Będziesz potrzebował pierś kurczaka lub cała noga waży około 300-400 gramów. W razie potrzeby, piersi mogą być zastąpione przez cały odcinek tej samej wielkości.

Należy także wziąć marchwi i cebuli – jedną lub dwie rzeczy, w zależności od tego, jak lubisz te warzywa, a ilu gości się spodziewać. Nie zapominać o słone ogórki – wymagają one nie więcej niż 4-5 rzeczy. Można wziąć 6, jeżeli są one zbyt małe.

Obecność czosnku w tej sałatki jest opcjonalne, ale jeśli kochasz jedzenie dowcipny, wziąć 3-4 goździki, nie więcej. Nadaje się do smażenia najczęściej olej roślinny. Sól i pieprz są dodawane do smaku. W przypadku stosowania do napełniania majonezu.

przygotowywania żywności

Przede wszystkim trzeba zacząć od przygotowania mięsa kurczaka. Noga lub piersi powinny być dokładnie wypłukane. Następnie umieszcza się w misce lub garnek z zimną wodą i umieścić na niewielkim gazu. Gotować kurczaka kucharze powinni w małym osolonej wodzie, aż będzie gotowy. Jeśli okaże się, na pierwszy rzut oka kurczak gotowość nie powiedzie się, wyścig z czasem przez 20 minut, po zagotowaniu wody.

Cebuli powinien być dokładnie czyszczony z łuską, mycia i drobno ścięcie. Im mniejszy, tym lepsza będzie smak sałatki „Obzhorka” kurczak. Przepis oferuje w przyszłości w podobny sposób na radzenie sobie z marchwi – to czyste, umyć i pokroić w cienkie paski. Alternatywnie, można pocierać ją na wystarczająco dużej bocznego pływaka.

Musisz także być oczyszczone i drobno posiekany czosnek, jeśli zdecydujesz się umieścić go w swojej sałatki „Obzhorka”. Klasyczny przepis z kurczaka, oczywiście, zakłada istnienie tego składnika, ale wiele gospodyń domowych cicho bez kosztów.

Drobno posiekać i pikle – cienkie paski lub kostki, jak chcesz.

Krok po kroku receptury

Teraz wracamy do mięsa. Kurczak powinny być oddzielone od kości i pokroić na małe kawałki samego ciała. Również istnieje możliwość po prostu złamać kurczaka na małe kawałki.

Ogrzać patelni do skwierczącego rozprzestrzeniania oleju najpierw przygotował nam marchewki. Smażyć na średnim ogniu nie więcej niż 5 minut. Po tym, że musi prawidłowo cool.

Drugi etap w rozpalonym oleju roślinnego Włóż cebulę. Ostatecznie trzeba mieć średnio miękkie. W tym celu są stale mieszając na małym ogniu przez 3-4 minuty. pozwalają także do ostygnięcia.

Teraz możemy rozłożyć wszystkie składniki w misce i majonezem. Sól i pieprz do smaku. Gotowe sałatki „Obzhorka” kurczak. Przepis nie zawiera nic trudnego.

Opcje dla kreatywności

Inną niewątpliwą zaletą tego dania jest to, że można go zastąpić praktycznie wszystkie składniki do tych, które masz w lodówce w tej chwili. Jest to bardzo wszechstronny sałatka „Obzhorka” kurczak. Przepis ze zdjęciami można znaleźć niemal każdy rodzaj mięsa – a wraz z wołowiny i wieprzowiny i kiełbasy i boczku. A fani mogą sprawić, że głównym składnikiem nawet ryby i owoce morza – krewetki, małże i tym podobne.

Również w tym sałatki zaradna gospodyni zawierać Fasola w puszkach, oliwki, koreański marchew – to wszystko na tyle fantazji. Najważniejsze jest to, że wszystkie te produkty są zazwyczaj już w gotowym, głównie konserwy, formy.

Jest to bardzo pożywny posiłek, do którego, jeśli nie spędzają dużo czasu. Przygotowanie i przeszukiwać wszystkie składniki zwykle trwa około 10 minut, w tym samym czasie przygotowania. Pod warunkiem, że masz pod ręką , wędzonego kurczaka lub inne mięso jest już gotowy do użycia. Na wyjściu masz 5-6 porcje obfite wspaniałe.

„Obzhorka” z grzybami

Jednym z najczęstszych wersji nieklasycznych tej sałatki zostaną opisane poniżej (receptury „Obzhorka” z kurczakiem i grzybami).

Do tego sałatka będzie musiał funt kurczaka. Grzyby marynowane używania – gramy 400. Również w trakcie wszystkich pozostałych, posiada zwykłe składniki – cebula, marchew, ogórki. Jak olej roślinny, przyprawy i majonez do tankowania.

Wszystkie produkty są smażone na patelni. Pamiętaj, aby rozdzielić. Doświadczeni kucharze zaleca się stosowanie dwóch blachach, aby proces był szybszy. Następnie goście nepridetsya długo czekać na sałatki „Obzhorka”. Przepis z kurczakiem i grzybami będzie jednym z najbardziej ulubionym wśród nich.

Kolejna wskazówka: nie zamówić sałatkę będzie zbyt pożywne, cebula nie smażyć dużo, aż się zarumieni. I usunąć nadmiar tłuszczu. Aby to zrobić, należy położyć łuku na prostą papierowym ręcznikiem i pozostawić na 3-5 minut.

Do sałatki jest najczęściej używany w puszkach grzyby. Można umieścić je w gorącym oleju, należy odczekać, aż płyn odparuje dostępny do nich, a oni sami grzyby lekko rumiane. Bez utraty smaku w puszkach grzyby mogą być wymieniane na nowe. Pożądane jest – także grzyby.

Pokroić na małe kawałki kurczaka smażone na złoty kolor, ostatnią rzeczą, na patelni położył marynat. Muszą one również czekać, aż płyn odparowuje, a następnie lekko rumiane.

Na koniec wszystkich składników należą do jednej miski, ubrany z majonezem i przyprawami.

tajne składniki

Szczególnym przysmakiem swojego talerza daje niezwykły składnik. Taki produkt może stać się awarii w przypadku sałaty „Obzhorka” kurczak. Przepis (naczynia zdjęcia prezentowane w tym artykule) dowodzi, że danie okazuje się bardzo apetycznie.

Kucharze, zaleca się stosowanie grzankami domowej, gotowane siebie. Uczynić je bardzo łatwo, biorąc bochenek białego chleba lub bochenek najprostszy. Krakersy z magazynu lepiej nie używać, bo są różne suplementy, które mogą zepsuć smak sałatki.

Dodawanie powinny one być na samym końcu, tuż przed podaniem. Oni nie tylko udekorować danie, ale także nadać jej niepowtarzalny smak.