625 Shares 5430 views

Off błędów! Odpowiednio przygotować ciasto na lasagne

Jakie są dania kuchni włoskiej wiesz? Jeśli ktoś zadaje ci pytanie, to z pewnością będzie natychmiast wymienić pizza, makaron, ravioli, chiambellu i, oczywiście, lasagne.


Lasagne – to jest właśnie to danie, które już dawno podbił serca smakoszy i miłośników kuchni włoskiej. Jak się wydaje na pierwszy rzut oka, przygotowanie lasagne – to bardzo prosty proces, który zajmuje stosunkowo mało czasu, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Jak pokazuje praktyka, dla większości początkujących kucharzy przygotować pyszne lasagne jest jak coś nie jest możliwe, ponieważ, jak się okazuje, słusznie gotowane lasagne – to prawdziwe dzieło sztuki, którego utworzenie jest przedmiotem tylko doświadczonych kucharzy.

Przygotować lasagne może być wiele sposobów, które oferują nam te lub inne przepisy. Innym ciekawym faktem jest to, że nawet minimalne zmiany w napełnianiu naczyń całkowicie zmienia swój smak i już na Fortune zależy: na lepsze lub gorsze. Dlatego też, i istnieje wiele sztuczek i niuansów trzeba wiedzieć i wziąć pod uwagę podczas przygotowania lasagne.

Do tej pory, lasagne nawarstwia ciasta, sześć warstw, na przemian z napełnianiem. Wypełnienie może być mięso, grzyby, i bardzo często stosowany roślinnego. Nie jest tajemnicą, że wybór dodatków w ogóle, a zależy od smaku gotowego dania.

Jednak pomimo ważnej roli nadzienia, jeszcze drugiego składnika lasagne – ciasto – odgrywa równie ważną rolę i od jego jakości zależy również od ostatecznego smaku to zależy. Dlatego większą uwagę należy zwrócić mianowicie ciasto na lasagne.

Do tej pory, ze względu na popularność tego włoskich dzieł sztuki kulinarnej, wiele sklepów mają do zaoferowania gotowe półprodukty do jej przygotowania. Dlatego dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek podczas wizyty w sklepie mamy możliwość zakupu gotowego ciasta na lasagne, ale raz warto zauważyć, że nie daje to smaku danie jest gotowe ciasto składa osobiście iw domu. Dlatego, jeśli chcesz spróbować naprawdę pyszne lasagne – przygotować ciasto na własną rękę.

A teraz nadszedł czas, aby iść do włoskiej receptury ciasta na lasagne.

Ciasto na lasagne

Do przygotowania potrzebne będą:

  • 600 g mąki;
  • 3 jaja kurze;
  • 30-40 oliwy z oliwek;
  • 1 łyżeczka sól

Ciasto na lasagne jest konieczne, aby rozpocząć proces przesiewania mąki. Działanie to jest konieczne, ponieważ zapewnia on nie tylko jego oczyszczanie z ewentualnymi zanieczyszczeniami, ale również konieczne w celu nasycenia tlenem.

Kolejnym etapem jest mieszanką mąki ciasta z jaj kurzych i solą. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z włoską tradycją: posypać mąką na szkiełku tabeli (po prawej na stole i jest możliwe, aby przesiać przez), a następnie dokonując niewielkiej wgłębienie, wlać do niego jajko i dodać sól. Dzięki pogłębieniu wypłynie jaja nie są na kopiec z mąki i pozostanie w nim. Wszystkie dodane składniki wymieszać i zagnieść twarde ciasto. W razie potrzeby (i to tam), można dodać wody w ilości, która jest wymagana – wszystko zależy od jakości wybranego posiłku.

Bardzo ważnym punktem – obminki proces testowy. Lasagna ciasta ugniata tylko w jednym kierunku, ale w razie potrzeby może być obracany o 45 stopni. Pamiętaj, że ciasto powinno być bardzo elastyczne, tak aby osiągnąć ten efekt można zmieszać mąkę. Sprawdzić elastyczność ciasta jest bardzo proste – jest tylko trochę ciśnienie na palcach i oglądać otrzyma następujące: czy to będzie – wtedy praca powinna być kontynuowana, a jeśli zniknie – wtedy ciasto jest gotowe do dalszego wykorzystania. W tym przypadku, przykryć ściereczką i pozostawić do zaparzenia.

Gdy ciasto będzie stać na chwilę, można wrócić do pracy z nim. Podzielić ją na trzy równe części i zwinąć je. Każda z tych części podczas toczenia się stać już o 2-3 razy. Zastanów się również fakt, że, co do zasady, środek tortilli zwiniętą się znacznie szybciej niż krawędzie, więc zwrócić na równomierność toczenia specjalnej uwagi. Każda warstwa powinna ostatecznie powinna wynosić około 1-1,5 cm. W grubości.

Po przetworzeniu wszystkich kawałków ciasta, trzeba nadać im pożądany kształt. Typowo, ciasto jest cięte na prostokąty Lasagne 10×10 cm.

Po przecięciu ciasto powinno być trochę suche (ale nie wysycha!), A dopiero później można przejść bezpośrednio do przygotowania samego lasagne.